Historiske kurstabeller

Byg historiske kurstabeller med din valgte basisvaluta med XE valutatabeller. Til kommercielle formål kan du få et automatiseret valutafeed via XE valutadata-API.

Vælg valuta og dato

jpy
JPY – Japansk yen
EllerLæs om vores API

Valutabel: JPY — Japansk yen

Alle tal er midtmarkedskurser, som ikke er tilgængelige for forbrugere og kun er til informationsformål.

31. mar. 2024, 16.00 UTC

USDAmerikansk dollar0.006608059156086096151.33036438982072
EUREuro0.006112494209017271163.599336998108
GBPBritisk pund0.005233954241393513191.06013424636959
INRIndisk rupee0.55075918050982751.8156755899635093
AUDAustralsk dollar0.01013027341063995698.7140188091752
CADCanadisk dollar0.008948646558771135111.74874249780675
SGDSingaporeansk dollar0.008914975631188947112.17080577332267
CHFSchweizisk franc0.005960109599814438167.78214951468914
MYRMalaysisk ringgit0.03121542200694773732.035447086937545
JPYJapansk yen11
CNYKinesisk yuan renminbi0.0477118789863199420.959141019927603
NZDNewzealandsk dollar0.01105203549646743890.48107023539961
THBThailandsk baht0.2403266928044454.161002626594229
HUFUngarsk forint2.4089814175868940.4151132062287604
AEDEmiratisk dirham0.02426809725072618541.20636198497501
HKDHongkongsk dollar0.0517137019802206519.337234847013622
MXNMexicansk peso0.109331575008823039.146488559405645
ZARSydafrikansk rand0.124715625253207668.018241483131884
PHPFilippinsk peso0.37120533791851552.693926778120613
SEKSvensk krone0.0705214048709883314.180091871813914
IDRIndonesisk rupiah104.885243524363090.009534229662800152
BRLBrasiliansk real0.03314391732550884430.171448660667558
SARSaudiarabisk riyal0.02478022183532285840.354763837285525
TRYTyrkisk lira0.213782079162579774.677660559375077
KESKenyansk shilling0.86651590015443241.1540469134170277
KRWSydkoreansk won8.8926661896819220.11245221384339049
EGPEgyptisk pund0.31225196668244253.202541878677713
IQDIrakisk dinar8.658523606503250.11549313086689737
NOKNorsk krone0.0714843786446345613.989070325017893
KWDKuwaitisk dinar0.002032751664991177491.94400733861426
DKKDansk krone0.0456704735223145821.895984930206613
PKRPakistansk rupee1.83596062103005230.5446739916670748
ILSIsraelsk shekel0.0243479427021951741.07123185852748
PLNPolsk zloty0.02625052995892261338.09446900938081
QARQatarsk riyal0.0240533353281533941.574275931269426
XAUGuldunce0.000002959572089664718337886.68419064843
OMROmansk rial0.0025440501969522526393.07400506404724
COPColombiansk peso25.4928402094253420.0392267001944442
CLPChilensk peso6.473055464344150.15448654897340972
TWDNy taiwansk dollar0.211380836746848134.730797812091218
ARSArgentinsk peso5.6663039034116640.17648188608413734
CZKTjekkisk koruna0.154572885044524326.469439964919801
VNDVietnamesisk dong163.979432568841450.006098325773753257
MADMarokkansk dirham0.066575810275414115.020470586285779
JODJordansk dinar0.004685113941665041213.44198080369637
BHDBahrainsk dinar0.002484630242688372402.47437337718276
XOFCFA-franc4.0095333638643420.24940558146053476
LKRSri Lankansk rupee1.98532538742650130.5036957701408635
UAHUkrainsk hryvnia0.26000474031113813.8460837244864714
NGNNigeriansk naira8.6168733190924750.11605137536190673
TNDTunesisk dinar0.02062701961387470448.48010128071789
UGXUgandisk shilling25.6723226365296140.038952455302080136
RONRumænsk leu0.03042095603022273732.87207670286614
BDTBangladeshisk taka0.7273917201072991.3747750659747515
PENPeruviansk sol0.02458073030722355440.6822737771192
GELGeorgisk lari0.01781070251906063656.1460166397042
XAFCentralafrikansk CFA-franc BEAC4.0095333638643420.24940558146053476
FJDFijiansk dollar0.0149133524673796267.0540042681434
VEFVenezuelansk bolívar23923.9147501473740.00004179917920807003
VESVenezuelansk bolívar0.239239147501473744.179917920807003
UZSUsbekisk som83.624988616029360.011958148115171385
BGNBulgarsk lev0.01195499954882224983.64701277621674
DZDAlgerisk dinar0.89465382593948131.117750766839782
DOPDominikansk peso0.39073318308836432.5592912076112304
ISKIslandsk krone0.92048111112466951.0863883983215823
CRCCostaricansk colón3.33202269657107350.3001180037066022
XAGSølvunce0.00026466939940215153778.29851980943
JMDJamaicansk dollar1.01707710254174930.9832096283565205
LYDLibysk dinar0.03196626812802720631.28297604196173
GHSGhanesisk cedi0.0871120594228641711.479466868596745
MURMauritisk rupee0.30648189017481333.2628355281599606
AOAAngolansk kwanza5.50209278489350950.18174902516104233
UYUUruguayansk peso0.248438375828299034.025143042680012
AFNAfghansk afghani0.470198076636952962.1267632720924867
LBPLibanesisk pund591.751699369430.0016898979775902614
XPFCFP-franc0.72941458341227921.3709624440491626
TTDTrinidadisk dollar0.04477951102936942522.33164179359021
TZSTanzaniansk shilling17.0317032371375770.058714033827192515
ALLAlbansk lek0.62975531425475781.5879183190115413
XCDØstcaribisk dollar0.01784176003652846656.04828211749526
GTQGuatemalansk quetzal0.05149599841710198619.4189845956632
NPRNepalesisk rupee0.88162775820110641.134265556747468
BOBBoliviansk boliviano0.0457614704618063221.852444641931367
ZWDZimbabwisk dollar2.3914566085875580.41815519311915095
BBDBarbadisk eller bajansk dollar0.01321611831217219275.66518219491036
LAKLaotisk kip140.003513840336720.007142677869788493
BNDBruneisk dollar0.008914975631188947112.17080577332267
BWPBotswansk pula0.0910188697882673410.986732776689603
HNLHonduransk lempira0.163118126449948536.130526519422976
PYGParaguayansk guaraní48.987444255145630.0204133939870717
ETBEtiopisk birr0.3759941480461672.6596158615671155
NADNamibisk dollar0.124715625253207668.018241483131884
PGKPapua Ny Guineansk kina0.0252890433162087539.54281652715033
SDGSudansk pund3.9579798080327010.25265414390707724
MOPMacaosk pataca0.0532651130396272718.77401441457633
BMDBermudansk dollar0.006608059156086096151.33036438982072
NIONicaraguansk córdoba0.24201677826060344.131944930376691
BAMBosnisk-hercegovinsk konvertibel mark0.01195499954882224983.64701277621674
KZTKasakhstansk tenge2.9464050831183440.3393966449927667
PABPanamansk balboa0.006608059156086096151.33036438982072
GYDGuyansk dollar1.38279516040477080.7231729099393729
YERYemenitisk rial1.653570907278320.6047518105201433
MGAMadagaskisk ariary28.8615575942410240.034648164664527255
KYDCaymansk dollar0.005418644222756345184.548008485289
MZNMozambiquisk metical0.421463665184332042.372683774679932
RSDSerbisk dinar0.71724091686896771.3942316681616331
SCRSeychellisk rupee0.0955872214391136910.461649422846454
AMDArmensk dram2.59286182998945460.38567423394252637
AZNAserbajdsjansk manat0.01123371342960407789.01775946720444
SBDSalomonsk dollar0.0560006071173703117.856949263141455
SLLSierra Leonsk leone149.937303711426150.006669454333556845
TOPTongansk pa'anga0.01553019489686157364.39069223800182
BZDBelizisk dollar0.01331727470898069675.09043868605005
GMDGambisk dalasi0.448678208833616872.2287688154046936
MWKMalawisk kwacha11.4534148389921120.08731020521456978
BIFBurundisk franc18.9244589047628370.05284166934613511
HTGHaitisk gourde0.89192578451024531.1211695158573065
SOSSomalisk shilling3.77618478214854170.2648175493761268
GNFGuineansk franc56.472819416911470.01770763369573395
MNTMongolsk tugrik22.3270003957230470.04478881991651505
MVRMaldivisk rufiyaa0.102160594653205039.788509976812549
CDFCongolesisk franc18.3974981417807480.054355216795972834
STNSão Toméansk dobra0.149999480712289386.666689746200372
TJSTadsjikisk somoni0.0722824896517676513.834609250700392
KGSKirgisisk som0.59122830405021361.6913939896813008
LRDLiberiansk dollar1.27402726935530030.7849125556833905
LSLLesothisk loti0.124715625253207668.018241483131884
MMKBurmesisk kyat13.8489816676933180.07220747517723877
GIPGibraltarsk pund0.005233954241393513191.06013424636959
XPTPlatinunce0.000007364458161492844135787.3149757009
MDLMoldovisk leu0.116024294961393058.618884521838714
KHRCambodjansk riel26.6479735793297760.037526305594046266
MKDMakedonsk denar0.376262905780258342.6577161464436543
VUVVanuatuisk vatu0.79165779696749241.2631720471023955
ANGHollandsk gylden0.01181081589658115784.66815576131934
MRUMauritansk ouguiya0.26346058645603283.7956341532963354
SZLSwazisk lilangeni0.124715625253207668.018241483131884
CVEKap Verdisk escudo0.67402473642833441.483625074799202
SRDSurinamsk dollar0.231480305138841244.320021953488452
SVCSalvadoransk colón0.0578205176157533417.294898787408084
XPDPalladiumunce0.000006883394953791967145277.1498240289
BSDBahamansk dollar0.006608059156086096151.33036438982072
XDRIMF's særlige trækningsrettigheder0.004990792951781683200.36896133769807
RWFRwandisk franc8.4956735012734890.11770697165446642
AWGArubansk eller hollandsk gylden0.0118284258893941184.54210301107302
BTNBhutansk ngultrum0.55075918050982751.8156755899635093
DJFDjiboutisk franc1.17919063067339810.8480393025417204
KMFComorisk franc3.0071500228982570.33254077528071296
ERNEritreisk nakfa0.0991208873412914310.088690959321381
FKPFalklandsøernes pund0.005233954241393513191.06013424636959
SHPSankthelenansk pund0.005233954241393513191.06013424636959
SPLSeborgiansk luigino0.0011013431882756432907.9821899708531
WSTSamoansk tala0.01773015617925871256.401082420798474
JEPJersey pund0.005233954241393513191.06013424636959
TMTTurkmensk manat0.02313006144354232543.233780525870145
GGPGuernsey pund0.005233954241393513191.06013424636959
IMPIsle of Man pund0.005233954241393513191.06013424636959
TVDTuvaluansk dollar0.01013027341063995698.7140188091752
ZMWZambisk kwacha0.165938728827223136.026320721314002
ADACardano0.0102199619880045197.84772205353909
BCHBitcoin Cash0.00001105544896185810690453.13342317022
BTCBitcoin9.380906994872325e-810659950.051168906
CLFCLF0.00017453277417806545729.582909051565
CNHKinesisk yuan renminbi offshore0.04797104626687518520.845907642638114
DOGEDogecoin0.03088157209509897332.38177113912876
DOTPolkadot0.00069048818239342031448.2507094237692
ETHEthereum0.00000182513999142804547903.1771242776
LINKChainlink0.00034617856874647962888.682576801396
LTCLitecoin0.00006409964290433115600.710935199815
LUNATerra0.01193789661856228383.76685038845922
MXVMXV0.01349058969474939474.12574413920579
SLESierra Leonsk leone0.149937303711426136.669454333556845
UNIUniswap0.00050999808795726161960.7916649362048
VEDVED0.239239147501473744.179917920807003
XBTXBT9.380906994872325e-810659950.051168906
XLMStellar Lumen0.0472233484280354921.175965561271415
XRPRipple0.01052998507417254994.96689624496742
ZWLZimbabwisk dollar145.55003561286220.0068704895590670015

Live valutakurser

ValutaKursÆndring
EUR / USD1,12114▲
GBP / EUR1,18148▲
USD / JPY158,132▼
GBP / USD1,32460▲
USD / CHF0,829499▼
USD / CAD1,42536▼
EUR / JPY177,289▼
AUD / USD0,698915▲

Centralbankrenter

ValutaRente
JPY0,75 %
CHF0,00 %
EUR4,25 %
USD3,75 %
CAD2,25 %
AUD3,60 %
NZD2,25 %
GBP3,75 %