Novi ste na Xe? Vaša prva tri prijenosa dobivaju poseban tečaj. Započnite.

Tablice povijesnih tečajeva

Izradite tablice povijesnih tečajeva s odabranom osnovnom valutom pomoću Xe valutnih tablica. Za komercijalne svrhe nabavite automatizirani valutni feed putem Xe API-ja za valutne podatke.

Odaberite valutu i datum

usd
USD – Američki dolar
IliSaznajte više o našem API-ju

Valutna tablica: USD — Američki dolar

Svi podaci su srednji tržišni tečajevi, koji nisu dostupni potrošačima i služe samo u informativne svrhe.

31. pro 2017. 17:00 UTC

USDAmerički dolar11
EUREuro0.83342953281.199861488757649
GBPBritanska funta0.74058102591.3502911430720737
INRIndijska rupija63.84990663260.015661730028112955
AUDAustralski dolar1.27973118680.7814141050203872
CADKanadski dolar1.25731885710.7953431974340186
SGDSingapurski dolar1.33732728330.7477601126422783
CHFŠvicarski franak0.97472775241.0259274936388894
MYRMalezijski ringit4.04650412270.24712689513652525
JPYJapanski jen112.66365783070.008875976683649867
CNYKineski juan6.50595370880.15370536661633372
NZDNovozelandski dolar1.40928398540.7095801913311091
THBTajlandski baht32.65867254110.030619738102996338
HUFMađarska forinta260.23159039150.0038427310016265546
AEDUAE dirham3.67250.27229407760381213
HKDHongkonški dolar7.81180190170.1280114386646672
MXNMeksički pezo19.7371066490.05066598756260285
ZARJužnoafrički rand12.39363261410.08068659376447218
PHPFilipinski pezo50.04463283750.019982162787508133
SEKŠvedska kruna8.183556710.12219625713328747
IDRIndonezijska rupija13571.88192852990.00007368174916832036
BRLBrazilski real3.31240758570.3018952149237617
SARSaudijski rijal3.750.26666666666666666
TRYTurska lira3.79543769420.263474223678642
KESKenijski šiling103.29507173050.009681003974797854
KRWJužnokorejski won1066.40274964120.0009377320157290088
EGPEgipatska funta17.8199923580.05611674684871938
IQDIrački dinar1184.63105025850.0008441446809804526
NOKNorveška kruna8.20361294690.12189751106893486
KWDKuvajtski dinar0.3023322873.307618944449688
DKKDanska kruna6.20865480510.16106548542182858
PKRPakistanska rupija110.67461420910.009035495692902781
ILSIzraelski šekel3.48199892280.28719135823162867
PLNPoljski zlot3.48290754390.28711643573525525
QARKatarski rijal3.640.2747252747252747
XAUUnca zlata0.0007675561302.8365357055382
OMROmanski rijal0.38452.600780234070221
COPKolumbijski pezo2982.11704422350.00033533224389600895
CLPČileanski pezo615.40002294090.0016249593154403165
TWDTajvanski novi dolar29.70705785770.033662034281217196
ARSArgentinski pezo18.61797448860.05371153562447469
CZKČeška kruna21.28554784920.0469802331180113
VNDVijetnamski dong22710.57572827940.000044032349155939344
MADMarokanski dirham9.35085299510.10694211539033031
JODJordanski dinar0.7091.4104372355430184
BHDBahreinski dinar0.3762.6595744680851063
XOFCFA franak BCEAO546.69393604688960.0018291770478211975
LKRŠrilankanska rupija153.49992897770.006514660994698421
UAHUkrajinska grivnja28.25477071720.03539225322367431
NGNNigerijska naira359.99974597560.0027777797378439758
TNDTuniski dinar2.45627515990.4071205117103867
UGXUgandski šiling3633.04544828170.00027525116716416636
RONRumunjski lej3.90445550540.25611765804910946
BDTBangladeška taka82.79581821290.012077904676642172
PENPeruanski sol3.26006109750.3067427174192707
GELGruzijski lari2.61310005170.38268722215570417
XAFCFA franak BEAC546.69393604688960.0018291770478211975
FJDFidžijski dolar2.05620002730.48633400774393615
VEFVenezuelanski bolivar9.98750.10012515644555695
UZSUzbekistanski som8139.99999999980.00012285012285012588
BGNBugarski lev1.6300464831362240.6134794377617938
DZDAlžirski dinar115.62836998360.008648396584175957
DOPDominikanski pezo47.75815501650.020938832324123687
ISKIslandska kruna103.52000427270.009659968689391922
CRCKostarikanski kolon569.60560145650.001755600712919549
XAGUnca srebra0.059065033616.9304906651234
JMDJamajčanski dolar123.98302707180.008065620138641143
LYDLibijski dinar1.36012988150.735223902953418
GHSGanski cedi4.57174477890.21873487002496414
MURMauricijska rupija33.9171612190.029483599572001078
AOAAngolska kvanza165.92195508130.0060269299473358455
UYUUrugvajski pezo28.82105217360.0346968595725314
AFNAfganistanski afgani69.4976828190.01438896894741661
LBPLibanonska funta1507.50.0006633499170812604
XPFCFP franak99.45459818579350.010054839275825901
TTDTrinidadski dolar6.7750578970.14760021467016549
TZSTanzanijski šiling2237.11051192790.0004470051857823594
ALLAlbanski lek110.9499969480.00901306919790795
XCDIstočnokaripski dolar2.69909359440.3704947475977753
GTQGvatemalski kvecal7.33259115530.13637743859170431
NPRNepalska rupija102.63872491190450.009742911370521279
BOBBolivijski bolivijano6.88801640170.14517967752707361
ZWDZimbabveanski dolar361.90.002763194252555955
BBDBarbadoski dolar20.5
LAKLaoski kip8317.02470808650.00012023530470310101
BNDBrunejski dolar1.33732728330.7477601126422783
BWPBocvanska pula9.87168605720.10129981790401867
HNLHonduraška lempira23.56131706420.04244244909039655
PYGParagvajski gvarani5594.99743693390.00017873109170681004
ETBEtiopski bir27.49999999980.036363636363900824
NADNamibijski dolar12.39363261410.08068659376447218
PGKKina Papue Nove Gvineje3.24605874850.30806589697801956
SDGSudanska funta7.01207575560.14261112327564027
MOPMakaonska pataka8.0461559587510010.12428295015987104
BMDBermudski dolar11
NIONikaragvanska kordoba30.82999992350.032435939100919534
BAMKonvertibilna marka1.6300464831362240.6134794377617938
KZTKazahstanski tenge332.89909580390.0030039132355861586
PABPanamska balboa11
GYDGvajanski dolar207.48669135360.004819586227319969
YERJemenski rijal249.8969460720.0040016495428154665
MGAMalagaški arijari3239.96691551580.00030864512696445265
KYDKajmanski dolar0.82062161291.2185884264808644
MZNMozambički metikal58.90572495840.01697627863346412
RSDSrpski dinar99.10939530380.010089860773892326
SCRSejšelska rupija14.05079546830.07117034777540532
AMDArmenski dram484.10000610330.0020656888812073558
AZNAzerbajdžanski manat1.70009994490.5882007131403207
SBDDolar Salomonskih Otoka7.7519001450.1290006296901287
SLLSijeraleonski leone7678.63379643620.00013023150035675865
TOPTonganska pa'anga2.26427671540.44164213375455
BZDBelizeanski dolar2.01460059170.496376306112449
GMDGambijski dalasi47.66500091530.02097975413400254
MWKMalavijska kvača723.35088113620.0013824549414099762
BIFBurundski franak1760.63857413550.0005679757416941834
HTGHaićanski gourd62.49597506520.016001030449668684
SOSSomalski šiling593.99806430380.0016835071696269881
GNFGvinejski franak9050.06509052280.00011049644284295777
MNTMongolski tugrik2422.04633468570.0004128740171809167
MVRMaldivska rufija15.66489655230.06383699992280989
CDFKongoanski franak1570.19094873290.0006368652174482167
TJSTadžikistanski somoni8.82480049150.11331700937184865
KGSKirgistanski som68.95600128190.014502001006582239
LRDLiberijski dolar125.64486073250.007958940733190962
LSLLesoto loti12.39363261410.08068659376447218
MMKMjanmarski kjat1360.62433744020.00073495671985505
GIPGibraltarska funta0.74058102591.3502911430720737
XPTUnca platine0.001075471929.82516497423
MDLMoldavski lej17.07747021010.058556682441675556
KHRKambodžanski rijel4028.93162934880.0002482047579848435
MKDMakedonski denar51.19757676690.01953217443382037
VUVVanuatski vatu105.92506256510.009440636387497195
ANGNizozemski gulden1.78217823410.5611111059859846
SZLSvazi lilangeni12.39363261410.08068659376447218
CVEZelenortski eskudo91.902274581855990.010881123503742172
SRDSurinamski dolar7.42335353870.1347100060352404
SVCSalvadorski kolon8.750.11428571428571428
XPDUnca paladija0.00093962461064.2548098464003
BSDBahamski dolar11
XDRPosebna prava vučenja MMF-a0.70218310531.4241299633273872
RWFRuandski franak843.06803096050.0011861438973800357
AWGArupski florin1.790.5586592178770949
BTNButanski ngultrum63.84990663260.015661730028112955
DJFDžibutski franak177.27801602840.005640857351651542
KMFKomorski franak410.020452035167240.0024389027304282627
ERNEritrejska nakfa150.06666666666666667
FKPFalklandska funta0.74058102591.3502911430720737
SHPFunta Svete Helene0.74058102591.3502911430720737
SPLSeborga luigino0.1666666666.000000024
WSTSamoanska tala2.54606839120.3927624267503219
JEPJerseyska funta0.74058102591.3502911430720737
TMTTurkmenistanski manat3.50999999030.28490028568761616
GGPGuernseyska funta0.74058102591.3502911430720737
IMPFunta otoka Man0.74058102591.3502911430720737
TVDTuvaluanski dolar1.27973118680.7814141050203872
ZMWZambijska kvača10.08919596840.09911592590054383
BCHBitcoin Cash0.000422719806077364532365.633182129592
BTCBitcoin0.0000720625833791713613876.82696217404
CLFCLF0.02277105326565639643.91540383897012
ETHEthereum0.0013825761328696694723.2874748997757
LTCLitecoin0.004509696423927062221.7444160308236
XBTXBT0.0000720625833791713613876.82696217404
XRPRipple0.51333018870341141.9480638817012446

Tečajevi uživo

ValutaTečajPromjena
EUR / USD1,11618▼
GBP / EUR1,19951▲
USD / JPY157,582▼
GBP / USD1,33887▲
USD / CHF0,824952▲
USD / CAD1,39744▼
EUR / JPY175,891▼
AUD / USD0,703169▲

Kamatne stope središnjih banaka

ValutaKamatna stopa
JPY1,25 %
CHF0,00 %
EUR2,50 %
USD4,00 %
CAD2,50 %
AUD4,60 %
NZD2,75 %
GBP3,75 %