Tabele de cursuri istorice

Construiți tabele de cursuri istorice cu moneda de bază aleasă de dvs. cu Tabelele valutare XE. În scopuri comerciale, obțineți un flux valutar automat prin intermediul API-ului de date valutare XE.

Selectați moneda și data

jpy
JPY – Yen Japonez
SauAflați mai multe despre API-ul nostru

Tabel valutar: JPY — Yen Japonez

Toate cifrele sunt cursuri de piață medie, care nu sunt disponibile pentru consumatori și au doar scop informativ.

16 iul. 2018, 16:00 UTC

USDDolar American0.008904876254054969112.29802318079771
EUREuro0.007604627457112147131.498880864277
GBPLiră Sterlină0.006728847868743899148.6138518073933
INRRupie Indiană0.61074763448183241.6373374918568702
AUDDolar Australian0.01200806994133290983.27732973622227
CADDolar Canadian0.01169383900530520285.51511608346284
SGDDolar Singaporez0.0121290454663710382.44671872758646
CHFFranc Elvețian0.008882079864282166112.58624278096582
MYRRinggit Malaezian0.035910961265685227.846650848512713
JPYYen Japonez11
CNYYuan Chinezesc Renminbi0.05957200779686583316.786407525660255
NZDDolar Neozeelandez0.0131528249897601476.02929414620276
THBBaht Thailandez0.296324879355867933.374674452491927
HUFForint Maghiar2.4568021801917960.4070331783578655
AEDDirham Emirian0.0327031580430168730.578086638746825
HKDDolar Hong Kong0.0698946890642274714.307238695647996
MXNPeso Mexican0.167902953547172085.955821377013785
ZARRand Sud-African0.117852520450851878.48518127719662
PHPPeso Filipinez0.47637039613033172.0992068527415517
SEKCoroană Suedeză0.0785602371617344912.72908580890951
IDRRupie Indoneziană128.06097311615770.007808780268231681
BRLReal Brazilian0.0343273120687442829.131322545656598
SARRial Saudit0.0333932859527061329.94613951487939
TRYLiră Turcească0.0430683619031064523.218900274167886
KESȘiling Kenyan0.89375233574542461.1188781947808402
KRWWon Sud-Coreean10.0491970902825360.09951043760172532
EGPLiră Egipteană0.159324697189568356.276490824333254
IQDDinar Irakian10.6110092524759930.09424174234573003
NOKCoroană Norvegiană0.0721727316096441413.855648493514607
KWDDinar Kuweitian0.00269703991411818370.7768634662415
DKKCoroană Daneză0.05668827986484857617.640330635964187
PKRRupie Pakistaneză1.08247202947950980.9238113990629714
ILSShekel Israelian0.03223525397445796431.021936442392033
PLNZlot Polonez0.03277980388026726530.506588863454986
QARRial Qatarez0.03241374956476008530.85110526944992
XAUUncie de Aur0.0000071837178929177945139203.6846249028
OMRRial Omanez0.0034239249196841358292.06247901377816
COPPeso Columbian25.5472530804361750.039143151588606206
CLPPeso Chilian5.7940863268194770.17258976542534976
TWDDolar Nou Taiwanez0.27213406882440523.674659348312802
ARSPeso Argentinian0.242679945441324544.120653637783931
CZKCoroană Cehă0.19678281387882495.081744590845117
VNDDong Vietnamez205.29965510251020.004870928787000056
MADDirham Marocan0.0841909646283512811.877759144515732
JODDinar Iordanian0.006313557264124973158.38931337207012
BHDDinar Bahraini0.003348233471524668298.66495526807904
XOFFranc CFA4.9883086128849120.20046875155578342
LKRRupie Sri Lankeză1.4230719205681260.7027051729056497
UAHHrivnă Ucraineană0.23341570903308724.284201796624784
NGNNaira Nigeriană3.21113119313891770.3114167375461507
TNDDinar Tunisian0.02342485958296795442.689690260815595
UGXȘiling Ugandez32.839295216634690.030451323434415603
RONLeu Românesc0.0354329809546893928.22229383632072
BDTTaka Bengaleză0.7432406300352611.3454592760255286
PENSol Peruan0.02911633737231661834.344979150804356
GELLari Georgian0.0218303761839202145.807731006329554
XAFFranc CFA Africa Centrală BEAC4.9883086128849120.20046875155578342
FJDDolar Fijian0.01863116972653403753.673495259711224
VEFBolivar Venezuelean0.0889374515873740111.24385713950415
UZSSom Uzbek69.368585399660960.014415747333444794
BGNLev Bulgar0.01487335851944365167.2343101722936
DZDDinar Algerian1.05106947720766430.9514118920631787
DOPPeso Dominican0.4415636454814342.264679192304671
ISKCoroană Islandeză0.95063121892233451.051932631808191
CRCColon Costarican5.05307210207090.19789941243667789
XAGUncie de Argint0.00056487835578936481770.2926475251354
JMDDolar Jamaican1.15704168146094430.8642730992520038
LYDDinar Libian0.01217068737519640582.1646279435275
GHSCedi Ghanez0.0426496015198411623.44687791595865
MURRupie Mauritiană0.305235501844779663.27615888045856
AOAKwanza Angoleză2.27126938633295740.4402824279750164
UYUPeso Uruguayan0.279207523157524733.581565384381906
AFNAfgani Afgan0.64565807649840061.548807389544793
LBPLiră Libaneză13.4241009529878660.07449288436537162
XPFFranc CFP0.90747344356614721.1019606216466744
TTDDolar Trinidadian0.059895622445493916.69571095800896
TZSȘiling Tanzanian20.3015862986892440.049257234645972675
ALLLek Albanez0.95885263199562181.0429131303720154
XCDDolar Caraibe de Est0.02406517029753113541.55383018846082
GTQQuetzal Guatemalan0.0667201188163659114.987982901413957
NPRRupie Nepaleză0.98177682242954561.0185614257274465
BOBBoliviano Bolivian0.06129435238220170416.314716790944903
ZWDDolar Zimbabwean3.2226747163424930.3103012522265756
BBDDolar Barbadian sau Bajan0.01780975250810993856.14901159039886
LAKKip Laoțian75.163944507982560.0133042512144077
BNDDolar Bruneian0.0121290454663710382.44671872758646
BWPPula Botswana0.0909616078601736810.99364911773769
HNLLempira Honduriană0.213689560792832084.6796857847889015
PYGGuarani Paraguayan50.8178604210659160.01967812087549956
ETBBirr Etiopian0.246808767847236274.051719915473003
NADDolar Namibian0.117852520450851878.48518127719662
PGKKina Papua Noua Guinee0.02898348322924556834.50240925462532
SDGLiră Sudaneză0.160430946067032686.233211387921201
MOPPataca Macao0.0719915297361542713.890523005483493
BMDDolar Bermudian0.008904876254054969112.29802318079771
NIOCordoba Nicaraguană0.28107950289308153.557712283205458
BAMMarcă Convertibilă Bosnia-Herțegovina0.01487335851944365167.2343101722936
KZTTenge Kazah3.04923264553012440.3279513622766376
PABBalboa Panameză0.008904876254054969112.29802318079771
GYDDolar Guyanez1.86038848134955010.5375221412221317
YERRial Yemenit2.22928647738965770.4485740213931283
MGAAriary Malgaș29.684365926577910.03368776690307033
KYDDolar Caymanian0.007301966140187748136.94941619851008
MZNMetical Mozambican0.52137237374366391.9180149358885221
RSDDinar Sârbesc0.89759804971362111.1140844170940993
SCRRupie Seychelleză0.12044804971762698.30233451138774
AMDDram Armenesc4.2844955614234660.23339970497431523
AZNManat Azerbaidjan0.01507357638517071566.3412566764045
SBDDolar Insulele Solomon0.0696411664419191314.359322956401112
SLLLeone Sierra Leonean70.556027428742180.014173133557015332
TOPPa'anga Tongană0.02005686423207832649.85824246646846
BZDDolar Belizean0.01790470803817421655.85123185856609
GMDDalasi Gambian0.425811119901555572.3484591013761986
MWKKwacha Malawiană6.4662563705504410.15464898740395516
BIFFranc Burundez15.8794895729222850.06297431635996667
HTGGourde Haitian0.60455204359562391.6541173098223543
SOSȘiling Somalez5.1474714794471520.1942701390367688
GNFFranc Guineean80.969666393728190.012350304064948681
MNTTugrik Mongol21.922204813062220.04561584970705847
MVRRufiyaa Maldiviană0.137393676022288867.278355372322768
CDFFranc Congolez14.3782631724373250.0695494294413089
STNDobra Sao Tome0.186473610367118015.362689112047867
TJSSomoni Tadjik0.0838839359454987111.921233651336086
KGSSom Kârgâz0.6083678502248731.6437423503401218
LRDDolar Liberian1.40156576057942120.7134877492916137
LSLLoti Basotho0.117852520450851878.48518127719662
MMKKyat Birman12.6716288719205550.07891645266031506
GIPLiră Gibraltar0.006728847868743899148.6138518073933
XPTUncie de Platină0.00001083364920283302292305.00095374123
MDLLeu Moldovenesc0.148488491316546126.734528656959758
KHRRiel Cambodgian36.1037540749287660.027697950687472186
MKDDenar Macedonean0.467579766727119262.138672524261732
VUVVatu Ni-Vanuatu0.9954037650667541.004617457854339
ANGGuilder Olandez0.01599054166807532862.53696846283026
MRUOuguiya Mauritaniană0.31673968141031583.157166779821833
SZLLilangeni Swazi0.117852520450851878.48518127719662
CVEEscudo Capverdian0.83856226969575641.192517283615462
SRDDolar Surinam0.0664024193044439315.059692259331214
SVCColon Salvadorian0.0779176672229809812.834059792091168
XPDUncie de Paladiu0.000009653824281008174103585.89206634775
BSDDolar Bahamian0.008904876254054969112.29802318079771
XDRDrepturi Speciale de Tragere FMI0.006329237264296513157.99692099410478
RWFFranc Rwandez7.65961238545570.13055490926653543
AWGGuilder Aruban sau Olandez0.01593972849475839462.73632579932833
BTNNgultrum Bhutanese0.61074763448183241.6373374918568702
DJFFranc Djiboutian1.58517436882094050.630845426010644
KMFFranc Comorian3.7412314596636850.2672916687410445
ERNNakfa Eritreeană0.133573143810824527.486534878719848
FKPLiră Insulele Falkland0.006728847868743899148.6138518073933
SHPLiră Sfânta Elena0.006728847868743899148.6138518073933
SPLLuigino Seborgan0.0014841460364059106673.7881417799389
WSTTala Samoană0.0228643463393943943.73621642867779
JEPLiră Jersey0.006728847868743899148.6138518073933
TMTManat Turkmen0.0311839320006148532.067796966087634
GGPLiră Guernsey0.006728847868743899148.6138518073933
IMPLiră Manx0.006728847868743899148.6138518073933
TVDDolar Tuvaluan0.01200806994133290983.27732973622227
ZMWKwacha Zambiană0.0886390330438532211.281711517602641
BCHBitcoin Cash0.00001162450921451293286025.13719474048
BTCBitcoin0.0000013439722373742003744062.9889451886
CLFCLF0.000211317340460374294732.219314427334
CNHYuan Chinezesc Renminbi Offshore0.0596873237376834916.753976177502018
ETHEthereum0.0000190187100523790652579.80153469501
LTCLitecoin0.000108974396471887329176.467430659046
XBTXBT0.0000013439722373742003744062.9889451886
XRPRipple0.0193015410742116851.809334609870895

Cursuri valutare în timp real

MonedăCursVariație
EUR / USD1,12388▲
GBP / EUR1,18599▲
USD / JPY158,016▼
GBP / USD1,33291▲
USD / CHF0,824116▼
USD / CAD1,41432▼
EUR / JPY177,591▲
AUD / USD0,694768▲

Ratele băncilor centrale

ValutăRata dobânzii
JPY0,75 %
CHF0,00 %
EUR4,25 %
USD3,75 %
CAD2,25 %
AUD3,60 %
NZD2,25 %
GBP3,75 %