Ste novi pri Xe? Za vaša prva 3 nakazila velja poseben tečaj. Začni.

Tabele zgodovinskih tečajev

Ustvarite tabele zgodovinskih tečajev z izbrano osnovno valuto s pomočjo valutnih tabel Xe. Za komercialne namene pridobite avtomatiziran vir valut prek API-ja za valutne podatke Xe.

Izberite valuto in datum

eur
EUR – Evro
AliSpoznajte naš API

Valutna tabela: EUR — Evro

Vse številke so srednji tržni tečaji, ki niso na voljo potrošnikom in so namenjeni samo v informativne namene.

1. jan. 2002, 17:00 UTC

USDAmeriški dolar0.88632176524085831.128258426248
EUREvro11
GBPBritanski funt0.6093652562669871.6410518809786891
INRIndijska rupija42.7738883905238150.02337874898980522
AUDAvstralski dolar1.73597844957771890.5760440172763969
CADKanadski dolar1.4118219398521630.7083046181480319
SGDSingapurski dolar1.63659313951724480.6110254136192798
CHFŠvicarski frank1.47244634859463770.6791418926431108
MYRMalezijski ringit3.3680227079152610.2969101121705263
JPYJaponski jen116.701986829263790.008568834406075797
CNYKitajski juan renminbi7.3357307221924870.13631907138776791
NZDNovozelandski dolar2.13520059079928440.4683400727355846
THBTajski baht39.2020116766031560.02550889500899842
HUFMadžarski forint243.791664747149550.004101862961710188
AEDEmirati dirham3.25528257937662420.3071929934240906
HKDHongkonški dolar6.9119802862308330.14467633855844073
MXNMehiški peso8.1125031172495760.12326651657904511
ZARJužnoafriški rand10.658462387903940.09382216342339196
PHPFilipinski peso45.689886998166240.021886681401513095
SEKŠvedska krona9.2726096739909420.10784450496227982
IDRIndonezijska rupija9217.7463585048340.00010848638713923185
BRLBrazilski real2.0559119666526950.486402149615451
SARSavdski rial3.3241497805358390.3008288031590454
KESKenijski šiling69.664890747931450.014354432903918576
KRWJužnokorejski von1164.18363864386540.0008589710135119922
EGPEgiptovski funt4.0549220759769260.24661386366076501
IQDIraški dinar0.275557436813382853.629007482302991
NOKNorveška krona7.9442792462068610.12587674337825774
KWDKuvajtski dinar0.27223373019372963.673314101409735
DKKDanska krona7.3985709353480640.13516123704678046
PKRPakistanska rupija53.312254179237620.018757413570207816
ILSIzraelski šekel3.91399691530363030.25549330304528983
PLNPoljski zlot3.51204999476690060.28473398769665614
QARKatarski rial3.22576806459410340.3100036890364061
XAUZlato (unča)0.00318023609354485314.44206360331884
OMROmanski rial0.341233879617730442.930541366877922
COPKolumbijski peso2028.56894019501350.000492958351173348
CLPČilski peso585.41552594158780.0017081883819046152
TWDTajvanski novi dolar31.1098939599541250.032144114707920224
ARSArgentinski peso0.88100383464941311.1350688392837023
CZKČeška krona31.5328055221267750.031713004391515164
VNDVietnamski dong13368.3911851278660.00007480331673062387
MADMaroški dirham10.2082109311615850.09796035825899718
JODJordanski dinar0.62822486720272031.5917867187471784
BHDBahrajnski dinar0.334143305495803572.992727921082228
LKRŠrilanška rupija82.52098795275010.012118129276064657
UAHUkrajinska grivna4.7094706996073010.21233808718321256
NGNNigerijska naira105.47474253484570.00948094279224839
TNDTunizijski dinar1.29128217977940650.7744240690836708
UGXUgandski šiling1528.4569792154940.0006542545937493555
BDTBangladeška taka50.476024530466880.01981138588670764
PENPerujski sol3.0498331941937930.32788678472769545
GELGruzijski lari1.79036996578653370.558543775370297
XAFSrednjeafriški frank CFA655.9570000001140.0015244901723738388
FJDFidžijski dolar1.82936812345713150.5466368344224806
UZSUzbekistanski som604.72847720618520.001653634709944452
DZDAlžirski dinar68.124463519940180.014679014678879604
DOPDominikanski peso14.447044773425990.069218308358773
ISKIslandska krona91.19364642563190.010965676219729808
CRCKostariški kolon302.28003803539470.0033081906648526607
XAGSrebro (unča)0.19229254727702915.200409553883205
JMDJamajški dolar41.701439054582380.02397998780548353
LYDLibijski dinar0.57669997211257561.7340038986594462
MURMavricijska rupija26.811233398535960.03729779921480992
AOAAngolska kvanza27.1203254005374140.03687271392326967
UYUUrugvajski peso12.7896230724255840.07818838712737353
LBPLibanonski funt1327.79863650734390.0007531262440744863
XPFFrank CFP119.252982600021140.008385534501506234
TTDTrinidadski dolar5.4065627679692350.18496039774557377
TZSTanzanijski šiling804.28382265016520.0012433421782685344
ALLAlbanski lek120.584076161018770.008292968954413818
XCDVzhodnokaribski dolar2.39306876615031740.4178734912029629
GTQGvatemalski kvecal6.9753522924455540.1433619347202033
NPRNepalska rupija67.830204693882880.014742694711198222
BOBBolivijski boliviano6.0092615683330190.1664097973817109
ZWDZimbabvejski dolar49.146541882605590.020347311564436428
BBDBarbadoški dolar1.7637803128293080.5669640332904523
LAKLaoški kip6702.3651887513740.0001492010613922242
BNDBrunejski dolar1.63659313951724480.6110254136192798
BWPBocvanska pula6.14646417759230350.16269516442406415
HNLHonduraška lempira14.0038838908055610.0714087611549367
PYGParagvajski gvarani4108.1013818913810.00024342145118619183
ETBEtiopski bir7.4521934021451350.13418868057183636
NADNamibijski dolar10.6314295740640930.09406072749045435
PGKKina Papue Nove Gvineje3.35809590414456370.29778780253589526
MOPMakaška pataka7.1193396948177580.14046246461984535
BMDBermudski dolar0.88632176524085831.128258426248
NIONikaragovska kordoba12.195787489714210.0819955251633721
BAMBosansko-hercegovska konvertibilna marka1.95583000000033170.5112918811961318
KZTKazahstanski tenge132.990905019082250.0075193111879080345
PABPanamska balboa0.88632176524085831.128258426248
GYDGvajanski dolar159.537917743354480.006268102368044444
YERJemenski rial150.541751826159750.006642675456273182
KYDKajmanski dolar0.71792062984509521.3929116373432098
SCRSejšelska rupija4.97935567712314150.20082919655535778
AMDArmenski dram500.99337780239510.00199603436753295
SBDDolar Salomonovih otokov4.9905233313651770.2003797865676837
SLLSierraleonski leone1741.73749052776860.0005741393323841167
TOPTongovska pa'anga1.70856246685480230.5852873508574986
BZDBelizejski dolar1.74605387752449070.5727200133238579
GMDGambijski dalasi15.273982980395710.06547080753484594
MWKMalavijska kvača59.3924214887899140.016837164994000894
BIFBurundijski frank750.52840758830720.0013323946034412295
HTGHaitijski gurd22.7784693666900570.043901106079688716
SOSSomalski šiling2310.5522098063950.00043279697197744416
GNFGvinejski frank1746.03344026462860.0005727267169914227
MNTMongolski tugrik957.19205358951810.0010447224214304223
MVRMaldivska rufija10.43200717688490.09585882975768904
CDFKongoški frank269.841269614023130.003705882356062084
TJSTadžikistanski somoni2.12717223657805960.47010767760333333
KGSKirgiški som42.153463154855220.023722843276871318
LRDLiberijski dolar0.88632176524085831.128258426248
LSLLesotski loti10.658462387903940.09382216342339196
MMKMjanmarski kjat6.005988531780320.16650048442626245
GIPGibraltarski funt0.6093652562669871.6410518809786891
XPTPlatina (unča)0.0018661197133724773535.8713017359354
MDLMoldavski lev11.5266145569573620.0867557421182622
KHRKamboški riel3382.02659180608540.00029568070293201787
MKDMakedonski denar60.3221730205275650.016577652129005718
VUVVanuatujski vatu128.755962836539480.007766630593019894
ANGNizozemski gulden1.57765274212872760.6338530484539325
SZLSvazijski lilangeni10.658462387903940.09382216342339196
CVEZelenortski eskudo105.651420091967860.009465088108891637
SVCSalvadorski kolon7.75531544585750950.12894382014262856
XPDPaladij (unča)0.002037521299658962490.7924153565309
BSDBahamski dolar0.88632176524085831.128258426248
XDRPosebne pravice črpanja (SDR)0.70588349395135911.4166643767263212
RWFRuandski frank399.36772419987830.002503957980088329
AWGArubski ali nizozemski gulden1.58651595978113620.6303119699709497
BTNButanski ngultrum42.7738883905238150.02337874898980522
DJFDžibutski frank149.921326590491160.0066701650975347325
KMFKomorski frank489.462331636611570.0020430581382152686
ERNEritrejska nakfa9.0404820054567540.11061357120078431
FKPFunt Falklandskih otokov0.6093652562669871.6410518809786891
SHPFunt Svete Helene0.6093652562669871.6410518809786891
SPLSeborški luigino0.147720294207105146.769550557474461
WSTSamoanska tala3.1208275675895860.3204278283059271
JEPJerseyjski funt0.6093652562669871.6410518809786891
GGPGuernseyjski funt0.6093652562669871.6410518809786891
IMPFunt otoka Man0.6093652562669871.6410518809786891
TVDTuvalujski dolar1.73597844957771890.5760440172763969

Menjalni tečaji v živo

ValutaTečajSprememba
EUR / USD1,11623▼
GBP / EUR1,19945▲
USD / JPY157,572▼
GBP / USD1,33887▲
USD / CHF0,824963▲
USD / CAD1,39744▼
EUR / JPY175,887▼
AUD / USD0,703185▲

Obrestne mere centralnih bank

ValutaObrestna mera
JPY1,25 %
CHF0,00 %
EUR2,50 %
USD4,00 %
CAD2,50 %
AUD4,60 %
NZD2,75 %
GBP3,75 %