Tabele de cursuri istorice

Construiți tabele de cursuri istorice cu moneda de bază aleasă de dvs. cu Tabelele valutare XE. În scopuri comerciale, obțineți un flux valutar automat prin intermediul API-ului de date valutare XE.

Selectați moneda și data

usd
USD – Dolar American
SauAflați mai multe despre API-ul nostru

Tabel valutar: USD — Dolar American

Toate cifrele sunt cursuri de piață medie, care nu sunt disponibile pentru consumatori și au doar scop informativ.

4 mai 2015, 16:00 UTC

USDDolar American11
EUREuro0.897267539264061.1144947925121658
GBPLiră Sterlină0.661779215087071.5110779806954655
INRRupie Indiană63.576958755518860.015728968789549
AUDDolar Australian1.276117152546550.7836271129217677
CADDolar Canadian1.210983256777520.8257752486694524
SGDDolar Singaporez1.333041260075760.7501643272040713
CHFFranc Elvețian0.935796191590631.06860875154903
MYRRinggit Malaezian3.596520002421880.27804655592812066
JPYYen Japonez120.256255525472060.008315575731427835
CNYYuan Chinezesc Renminbi6.21127605527320.16099751340966853
NZDDolar Neozeelandez1.327895087002480.7530715414102082
THBBaht Thailandez33.325281456257560.030007248440274702
HUFForint Maghiar272.40984703772960.003670939251551714
AEDDirham Emirian3.673000000000010.2722570106180227
HKDDolar Hong Kong7.753021452183480.12898197253386554
MXNPeso Mexican15.513714645003680.0644590946064654
ZARRand Sud-African12.056000066230920.08294625037378844
PHPPeso Filipinez44.603532122111350.022419749119022548
SEKCoroană Suedeză8.369685139412020.11947880754690506
IDRRupie Indoneziană13005.1441752305250.00007689265005647461
BRLReal Brazilian3.075403928187660.32516053934720096
SARRial Saudit3.75026001533740.26664817796907686
TRYLiră Turcească2.712578506113710.3686529247895177
KESȘiling Kenyan94.89991697938750.01053741701604652
KRWWon Sud-Coreean1082.49335642911270.0009237931984162576
EGPLiră Egipteană7.629432371105190.13107134991946212
IQDDinar Irakian1189.520.0008406752303450132
NOKCoroană Norvegiană7.58406782443730.1318553608892857
KWDDinar Kuweitian0.301622806356273.315399163877624
DKKCoroană Daneză6.698577494561930.14928542676588044
PKRRupie Pakistaneză101.839999389648440.009819324489328752
ILSShekel Israelian3.887878671485170.2572096725482434
PLNZlot Polonez3.620066757584270.2762379997288548
QARRial Qatarez3.640241998077390.27470701138225273
XAUUncie de Aur0.000839794363111190.7676973404684
OMRRial Omanez0.384799987077712.5987526860234818
COPPeso Columbian2410.6968825896640.00041481780941524316
CLPPeso Chilian615.45997115018450.001624801038045056
TWDDolar Nou Taiwanez30.729030407070340.03254251718173032
ARSPeso Argentinian8.910713920606060.11222445349608813
CZKCoroană Cehă24.561632106374710.04071390678229647
VNDDong Vietnamez21475.0079999999980.00004656575680903123
MADDirham Marocan9.741949979518130.10264885388473975
JODDinar Iordanian0.707799971103671.4128285403017233
BHDDinar Bahraini0.377024984025412.6523441213980767
XOFFranc CFA588.56892325303270.001699036358346919
LKRRupie Sri Lankeză133.140723087267080.00751085
UAHHrivnă Ucraineană210.047619047619047616
NGNNaira Nigeriană199.090.005022853985634637
TNDDinar Tunisian1.918000791485590.521376218633074
UGXȘiling Ugandez29970.000333667000333667
RONLeu Românesc3.973532661891360.2516652271643869
BDTTaka Bengaleză77.800003051757810.012853469932831912
PENSol Peruan3.13050.3194377894904967
GELLari Georgian2.313302814391960.4322823600000007
XAFFranc CFA Africa Centrală BEAC588.56892325303270.001699036358346919
FJDDolar Fijian2.040.49019607843137253
VEFBolivar Venezuelean6.300000403662110.15873014855978623
UZSSom Uzbek25100.00039840637450199205
BGNLev Bulgar1.75479479013650.5698672036302393
DZDDinar Algerian97.448348801141560.010261846530007961
DOPPeso Dominican44.784992012702240.0223289087495287
ISKCoroană Islandeză131.550.007601672367920942
CRCColon Costarican526.29998779296880.0019000570457800793
XAGUncie de Argint0.0601580655458116.622874936670065
JMDDolar Jamaican114.19999694824220.00875656765957026
LYDDinar Libian1.350.7407407407407407
GHSCedi Ghanez3.8550357143040.25940096904667537
MURRupie Mauritiană34.60.028901734104046242
AOAKwanza Angoleză109.14766587716520.009161900000000002
UYUPeso Uruguayan26.379999160766610.03790750689208664
AFNAfgani Afgan57.990000000005740.017244352474562873
LBPLiră Libaneză1510.5000320.0006620324255643577
XPFFranc CFP107.072498718861140.009339466361251986
TTDDolar Trinidadian6.322000026702880.15817779116991418
TZSȘiling Tanzanian19800.000505050505050505
ALLLek Albanez125.800000000000010.00794912559618442
XCDDolar Caraibe de Est2.70000000270.37037037
GTQQuetzal Guatemalan7.744500160217290.12912389170535477
NPRRupie Nepaleză101.626016260162590.009840000000000002
BOBBoliviano Bolivian6.849999904632570.14598540349229966
ZWDDolar Zimbabwean361.90.002763194252555955
BBDDolar Barbadian sau Bajan20.5
LAKKip Laoțian8090.480.0001236020606935559
BNDDolar Bruneian1.333041260075760.7501643272040713
BWPPula Botswana9.839253169198850.10163372999999998
HNLLempira Honduriană21.80.04587155963302752
PYGGuarani Paraguayan50080.00019968051118210862
ETBBirr Etiopian20.550.048661800486618
NADDolar Namibian12.056000066230920.08294625037378844
PGKKina Papua Noua Guinee2.68150.3729256013425321
SDGLiră Sudaneză5.964048034057620.16767135245885226
MOPPataca Macao7.985612095748980.12522521605229672
BMDDolar Bermudian11
NIOCordoba Nicaraguană26.550.03766478342749529
BAMMarcă Convertibilă Bosnia-Herțegovina1.754902771318820.5698321390469364
KZTTenge Kazah185.649993896484380.005386480112450662
PABBalboa Panameză11
GYDDolar Guyanez203.19999694824220.0049212599164295935
YERRial Yemenit215.049920058593760.004650083105018287
MGAAriary Malgaș30000.0003333333333333333
KYDDolar Caymanian0.819999996721.2195122
MZNMetical Mozambican35.50.028169014084507043
RSDDinar Sârbesc107.956385620209430.009263
SCRRupie Seychelleză13.600160366210940.07352854474307968
AMDDram Armenesc478.354460655345630.0020905
AZNManat Azerbaidjan1.04828068444930.9539429799999953
SBDDolar Insulele Solomon7.751937984496120.12900000000000006
SLLLeone Sierra Leonean4354.9920.00022962154695117692
TOPPa'anga Tongană1.982357022499750.5044500000000005
BZDDolar Belizean1.979799985885620.505101529007574
GMDDalasi Gambian43.10497923882550.02319917600376154
MWKKwacha Malawiană439.91382012638910.0022731725039070055
BIFFranc Burundez1563.001597460480.0006397946116144547
HTGGourde Haitian47.200000762939450.021186440335509083
SOSȘiling Somalez695.00479999999990.0014388389835580993
GNFFranc Guineean7275.0051212800010.0001374569479098944
MNTTugrik Mongol19530.0005120327700972862
MVRRufiyaa Maldiviană15.2650.06550933508024893
CDFFranc Congolez923.00079872204810.001083422681090376
TJSSomoni Tadjik6.266899870544650.15956853
KGSSom Kârgâz60.070486709104470.016647109999999996
LRDDolar Liberian92.499921375066830.01081082
LSLLoti Basotho12.056000066230920.08294625037378844
MMKKyat Birman10870.0009199632014719411
GIPLiră Gibraltar0.661779215087071.5110779806954655
XPTUncie de Platină0.0008675886321152.6199896081625
MDLLeu Moldovenesc180.05555555555555555
KHRRiel Cambodgian4056.9960053760.0002464877950766729
MKDDenar Macedonean54.799999237060550.018248175436537464
VUVVatu Ni-Vanuatu102.15000152587890.009789525061795108
ANGGuilder Olandez1.767500042915340.5657708490635087
SZLLilangeni Swazi12.056000066230920.08294625037378844
CVEEscudo Capverdian98.9749777280.01010356377900048
SRDDolar Surinam3.250.3076923076923077
SVCColon Salvadorian8.750.11428571428571428
XPDUncie de Paladiu0.00127977141445781.3895424674447
BSDDolar Bahamian11
XDRDrepturi Speciale de Tragere FMI0.713349992718841.4018364199999933
RWFFranc Rwandez692.6360.0014437597814725195
AWGGuilder Aruban sau Olandez1.790.5586592178770949
BTNNgultrum Bhutanese63.576958755518860.015728968789549
DJFFranc Djiboutian177.275162145905260.005640948161575822
KMFFranc Comorian441.42669243977450.0022653818111292258
ERNNakfa Eritreeană10.469997123891790.09551101
FKPLiră Insulele Falkland0.661779215087071.5110779806954655
SHPLiră Sfânta Elena0.661779215087071.5110779806954655
SPLLuigino Seborgan0.166666666666675.99999999999988
WSTTala Samoană2.517623437291320.39719998836517334
JEPLiră Jersey0.661779215087071.5110779806954655
TMTManat Turkmen3.50.2857142857142857
GGPLiră Guernsey0.661779215087071.5110779806954655
IMPLiră Manx0.661779215087071.5110779806954655
TVDDolar Tuvaluan1.276117152546550.7836271129217677
ZMWKwacha Zambiană7.409999847412110.13495276931068262
BTCBitcoin0.00420959754978237.5523997661633
CLFCLF0.0218399986624745.78754859167674
XBTXBT0.00420959754978237.5523997661633

Cursuri valutare în timp real

MonedăCursVariație
EUR / USD1,12076▼
GBP / EUR1,18812▲
USD / JPY157,949▼
GBP / USD1,33159▼
USD / CHF0,825549▲
USD / CAD1,41370▼
EUR / JPY177,023▼
AUD / USD0,696249▲

Ratele băncilor centrale

ValutăRata dobânzii
JPY0,75 %
CHF0,00 %
EUR4,25 %
USD3,75 %
CAD2,25 %
AUD3,60 %
NZD2,25 %
GBP3,75 %