Tabele de cursuri istorice

Construiți tabele de cursuri istorice cu moneda de bază aleasă de dvs. cu Tabelele valutare XE. În scopuri comerciale, obțineți un flux valutar automat prin intermediul API-ului de date valutare XE.

Selectați moneda și data

gbp
GBP – Liră Sterlină
SauAflați mai multe despre API-ul nostru

Tabel valutar: GBP — Liră Sterlină

Toate cifrele sunt cursuri de piață medie, care nu sunt disponibile pentru consumatori și au doar scop informativ.

27 iun. 2008, 16:00 UTC

USDDolar American1.99363444740535070.50159646935348
EUREuro1.26596092408461150.789913796686164
GBPLiră Sterlină11
INRRupie Indiană85.28768166000090.011725022659034127
AUDDolar Australian2.0752956758551350.48185904863312806
CADDolar Canadian2.01784514818492870.4955781670855713
SGDDolar Singaporez2.7172748534235550.3680157709258148
CHFFranc Elvețian2.03473365819260230.49146481455871344
MYRRinggit Malaezian6.5043321947900490.15374368498598473
JPYYen Japonez211.89053144637380.004719418055983707
CNYYuan Chinezesc Renminbi13.6813163953192180.07309238169085319
NZDDolar Neozeelandez2.61877793924471240.3818575011703406
THBBaht Thailandez66.944366680948790.014937776688005965
HUFForint Maghiar300.14071027069250.0033317706188477885
AEDDirham Emirian7.3228186887605060.13655943735639106
HKDDolar Hong Kong15.555697679758470.06428512694105834
MXNPeso Mexican20.5358729641275450.048695275908008345
ZARRand Sud-African15.7570939676776550.06346347886553755
PHPPeso Filipinez89.235077865863490.011206355436851653
SEKCoroană Suedeză11.92754335959020.0838395610774252
IDRRupie Indoneziană18341.9356293484520.000054519872940777644
BRLReal Brazilian3.1976899797920440.31272575087627263
SARRial Saudit7.4737566811658840.1338015194580837
TRYLiră Turcească2.4467684347012540.40870234625292523
KESȘiling Kenyan128.58942185764510.007776689447340775
KRWWon Sud-Coreean2077.664595688920.00048130964067779003
EGPLiră Egipteană10.664673910903290.09376751772762837
IQDDinar Irakian2385.88202493235350.00041913220752327554
NOKCoroană Norvegiană10.0974333663830060.09903506799354193
KWDDinar Kuweitian0.52709800027284771.897180409491895
DKKCoroană Daneză9.4385353134775090.1059486421131546
PKRRupie Pakistaneză135.467460701193570.007381846495268286
ILSShekel Israelian6.7099179339146580.14903311930919344
PLNZlot Polonez4.2429495493273550.23568510263303333
QARRial Qatarez7.2560319348161280.137816372499929
XAUUncie de Aur0.002153161954253909464.4332480537951
OMRRial Omanez0.76752932590903811.302881813428602
COPPeso Columbian3730.3890962625220.00026806855108007377
CLPPeso Chilian1039.68036438313470.0009618340734878859
TWDDolar Nou Taiwanez60.558639974407480.016512920376392324
ARSPeso Argentinian6.0352253782487230.16569389497930828
CZKCoroană Cehă30.2050614289506360.03310703414234842
VNDDong Vietnamez33574.797728753510.000029784244958938308
MADDirham Marocan14.4617014798480920.06914815669466469
JODDinar Iordanian1.41149318876298820.7084695894823164
BHDDinar Bahraini0.75169118686264561.3303335431851049
XOFFranc CFA830.41592987977440.0012042158200707657
LKRRupie Sri Lankeză214.64465277989710.004658862855649282
UAHHrivnă Ucraineană9.0589752472875420.11038776160685748
NGNNaira Nigeriană234.7305198375060.004260204428006455
TNDDinar Tunisian2.32298285810854030.43048100699900876
UGXȘiling Ugandez3229.6878047966680.00030962745021819756
RONLeu Românesc4.6187329971763620.2165095926981154
BDTTaka Bengaleză136.563959647266530.007322576194941314
PENSol Peruan5.9049458697699080.16934956256236874
GELLari Georgian2.82597682919708460.3538599431065115
XAFFranc CFA Africa Centrală BEAC830.41592987977440.0012042158200707657
FJDDolar Fijian2.9907507162751370.33436420981467185
VEFBolivar Venezuelean4.2809312489135090.23359403406765705
UZSSom Uzbek2612.10640250536060.0003828327969491847
BGNLev Bulgar2.4757823252564410.40391273085626384
DZDDinar Algerian123.386035988766440.008104644840774722
DOPPeso Dominican68.466391010018260.014605706321714493
ISKCoroană Islandeză160.384189421364650.006235028549932558
CRCColon Costarican1035.5435728435240.0009656764101717862
XAGUncie de Argint0.114026288764532728.76990745585894
JMDDolar Jamaican141.049637153928560.007089702747045654
LYDDinar Libian2.3794027129782860.42027353946667784
GHSCedi Ghanez2.16828078602163380.4611948814225311
MURRupie Mauritiană54.40030316634980.01838225049853337
AOAKwanza Angoleză149.223538388290480.006701355635985037
UYUPeso Uruguayan38.769212281468150.025793663093794772
AFNAfgani Afgan92.044846407725430.010864269310313812
LBPLiră Libaneză2996.4325744502420.0003337301858639255
XPFFranc CFP151.069322683128720.006619477616230016
TTDDolar Trinidadian12.1123260852112080.08256052495325159
TZSȘiling Tanzanian2350.4950134909080.00042544229800973706
ALLLek Albanez154.44586382326880.00647476063939331
XCDDolar Caraibe de Est5.3230039745722860.18786384619980526
GTQQuetzal Guatemalan15.0336983227166390.06651723205652944
NPRRupie Nepaleză136.962686536747580.007301258651433479
BOBBoliviano Bolivian14.3507788427579350.06968262914208632
ZWDDolar Zimbabwean21121961478.528294.734408785929084e-11
BBDDolar Barbadian sau Bajan3.97730072257367470.25142680168094234
LAKKip Laoțian17360.170041116310.00005760312241363835
BNDDolar Bruneian2.7172748534235550.3680157709258148
BWPPula Botswana13.0563119960576430.07659130697106123
HNLLempira Honduriană37.6627451631581850.026551436855383637
PYGGuarani Paraguayan7818.1371672224530.0001279077072467468
ETBBirr Etiopian19.226112202165350.05201259565557796
NADDolar Namibian15.7570939676776550.06346347886553755
PGKKina Papua Noua Guinee5.1796616578038420.19306280333839343
SDGLiră Sudaneză4.0982146518088090.2440086927995914
MOPPataca Macao16.0223686101512260.06241274460296926
BMDDolar Bermudian1.99363444740535070.50159646935348
NIOCordoba Nicaraguană38.60174698788610.02590556329779109
BAMMarcă Convertibilă Bosnia-Herțegovina2.47600435415242530.4038765110905128
KZTTenge Kazah240.621709629588760.004155900984742367
PABBalboa Panameză1.99363444740535070.50159646935348
GYDDolar Guyanez405.60492832461860.0024654532777266163
YERRial Yemenit397.33134536788640.002516791115672253
MGAAriary Malgaș3179.14917155494230.00031454956846548146
KYDDolar Caymanian1.68239193873868360.5943918161838769
MZNMetical Mozambican47.3488181258770740.021119851341199158
RSDDinar Sârbesc99.999493251314590.010000050675125337
SCRRupie Seychelleză15.9392070887281480.06273837804059762
AMDDram Armenesc608.54495943444980.0016432639601999964
AZNManat Azerbaidjan1.61942926162736620.6175015011122492
SBDDolar Insulele Solomon14.069078295339560.07107786160599121
SLLLeone Sierra Leonean5691.8263473422760.00017569053217284764
TOPPa'anga Tongană3.7160008339335580.2691065058081416
BZDDolar Belizean3.8866900369391010.2572883328734734
GMDDalasi Gambian41.80651436209020.023919717184238437
MWKKwacha Malawiană280.065767171503640.0035705899014342258
BIFFranc Burundez2386.7791604336860.0004189746653470431
HTGGourde Haitian77.734797556005730.012864251679301386
SOSȘiling Somalez2635.58473946987350.0003794224427787292
GNFFranc Guineean8869.1812478945540.00011274997906231638
MNTTugrik Mongol2304.64142120058520.0004339069804095848
MVRRufiyaa Maldiviană25.518520926788490.03918722416824062
CDFFranc Congolez1100.38653324538340.0009087715723407555
TJSSomoni Tadjik6.837338258943840.14625574487146545
KGSSom Kârgâz71.57745756519430.013970879017170711
LRDDolar Liberian125.598970186537090.007961848719896508
LSLLoti Basotho15.7570939676776550.06346347886553755
MMKKyat Birman12.8456845166892660.0778471554941886
GIPLiră Gibraltar11
XPTUncie de Platină0.00097307364704761891027.6714440207868
MDLLeu Moldovenesc19.617362962468650.05097525095055691
KHRRiel Cambodgian8004.4423063324830.00012493062748530014
MKDDenar Macedonean77.804574761664910.012852714677295684
VUVVatu Ni-Vanuatu189.39527250350830.005279962835299789
ANGGuilder Olandez3.53870114414449730.28258956019914366
SZLLilangeni Swazi15.7570939676776550.06346347886553755
CVEEscudo Capverdian140.015937692948880.007142044087816436
SRDDolar Surinam5.4724674227236470.1827329288151888
SVCColon Salvadorian17.444301414796820.05732531078325486
XPDUncie de Paladiu0.004292166803257152232.98255772379127
BSDDolar Bahamian1.99363444740535070.50159646935348
XDRDrepturi Speciale de Tragere FMI1.22616749044867030.8155492685865348
RWFFranc Rwandez1082.96216817506050.000923393290538613
AWGGuilder Aruban sau Olandez3.56860566085557760.28022149125892737
BTNNgultrum Bhutanese85.28768166000090.011725022659034127
DJFFranc Djiboutian349.145200774099070.0028641378938701538
KMFFranc Comorian622.81194740983090.0016056210934276875
ERNNakfa Eritreeană29.904516711080260.033439764623565335
FKPLiră Insulele Falkland11
SHPLiră Sfânta Elena11
SPLLuigino Seborgan0.33227240790089843.00957881612082
WSTTala Samoană4.970416841314980.20119036932432388
JEPLiră Jersey11
GGPLiră Guernsey11
IMPLiră Manx11
TVDDolar Tuvaluan2.0752956758551350.48185904863312806
CLFCLF0.0435409736647869722.966872713935956

Cursuri valutare în timp real

MonedăCursVariație
EUR / USD1,12130▲
GBP / EUR1,18361▲
USD / JPY158,124▼
GBP / USD1,32718▲
USD / CHF0,827458▼
USD / CAD1,41911▼
EUR / JPY177,305▼
AUD / USD0,692240▼

Ratele băncilor centrale

ValutăRata dobânzii
JPY0,75 %
CHF0,00 %
EUR4,25 %
USD3,75 %
CAD2,25 %
AUD3,60 %
NZD2,25 %
GBP3,75 %