Historialliset kurssitaulukot

Luo historiallisia kurssitaulukoita valitsemallasi perusvaluutalla XE-valuuttataulukoiden avulla. Kaupallisiin tarkoituksiin hanki automaattinen valuuttasyöte XE Currency Data API:n kautta.

Valitse valuutta ja päivämäärä

zar
ZAR – Etelä-Afrikan randi
TaiLue lisää API:stamme

Valuuttataulukko: ZAR — Etelä-Afrikan randi

Kaikki luvut ovat keskikursseja, jotka eivät ole kuluttajien saatavilla ja ovat vain tiedoksi.

31.12.2020 klo 17.00 UTC

USDYhdysvaltain dollari0.068266283194370614.648519784690174
EUREuro0.0558273281235311717.912374344465555
GBPEnglannin punta0.0499638905129936420.01445423350168
INRIntian rupia4.9841012562045850.20063797836272376
AUDAustralian dollari0.0885662731214565711.290979791242162
CADKanadan dollari0.0870675168108010611.485339614922223
SGDSingaporen dollari0.0902263540847881611.083236268865223
CHFSveitsin frangi0.0603674349453669616.56522263874568
MYRMalesian ringgit0.274601030891945263.6416469259122963
JPYJapanin jeni7.045096789792060.1419426914686172
CNYKiinan yuan0.445685133883190372.243736494612562
NZDUuden-Seelannin dollari0.0948937370597274810.538103261446913
THBThaimaan baht2.04860174134206650.48813782582498766
HUFUnkarin forintti20.2445933535844450.04939590450321113
AEDArabiemiirikuntien dirhami0.2507079250313263.9887051830334035
HKDHongkongin dollari0.52931102122409421.8892484000944887
MXNMeksikon peso1.35809134074358730.7363274987472318
ZAREtelä-Afrikan randi11
PHPFilippiinien peso3.2786286409071280.3050055707813621
SEKRuotsin kruunu0.56062778778397971.7837146530905075
IDRIndonesian rupia956.32951339739960.0010456646856452849
BRLBrasilian real0.35454391488780892.8205250689930406
SARSaudi-Arabian rial0.25599856197888973.9062719425840466
TRYTurkin liira0.5075965503125061.9700685502774633
KESKenian šillinki7.4408693578200690.1343928984519851
KRWEtelä-Korean won74.298248792257160.013459267428981623
EGPEgyptin punta1.07429472337281660.9308432576680973
IQDIrakin dinaari81.143119638769720.01232390379432991
NOKNorjan kruunu0.58558212544771491.707702398251033
KWDKuwaitin dinaari0.02077039373726549748.14545225523751
DKKTanskan kruunu0.41543085184779812.4071394687036176
PKRPakistanin rupia10.9677223971166650.09117663301387832
ILSIsraelin uusi sekeli0.219422296114606874.557422001808276
PLNPuolan zloty0.255004685202103563.9214965764548664
QARQatarin rial0.248489270827508964.02431862216763
XAUKultaunssi0.0000360099274584219727770.11981361603
OMROmanin rial0.02624838588823549538.09758071440878
COPKolumbian peso233.498109729920660.004282689916233867
CLPChilen peso48.50120619424350.02061804393059997
TWDTaiwanin uusi dollari1.91747038572646480.5215204403906002
ARSArgentiinan peso5.7390340822467170.17424534959522667
CZKTšekin koruna1.46569918899105560.6822682358774932
VNDVietnamin dong1575.73509609498110.0006346244381293661
MADMarokon dirhami0.60828283092405711.6439720951532957
JODJordanian dinaari0.0484007947848087520.66081774991562
BHDBahrainin dinaari0.02566812248108334538.95882921460153
XOFLänsi-Afrikan CFA-frangi36.620326673927130.02730723865202377
LKRSri Lankan rupia12.6481416590119120.07906299810355864
UAHUkrainan hryvnia1.9348832134508720.5168270586298054
NGNNigerian naira26.0410993870472640.03840083650605765
TNDTunisian dinaari0.182657020957615965.474741648348911
UGXUgandan šillinki249.413770843254240.00400940171274046
RONRomanian leu0.271696419171160053.680578503944257
BDTBangladeshin taka5.7807361165461960.17298834955252515
PENPerun sol0.246918742031227164.049915335602725
GELGeorgian lari0.224379139367733634.45674229261173
XAFKeski-Afrikan CFA-frangi36.620326673927130.02730723865202377
FJDFidžin dollari0.14061167145542987.111785171524496
VEFVenezuelan bolívar0.68180950340377631.4666853351379399
VESVenezuelan bolívar70739.052406519370.000014136463042411905
UZSUzbekistanin som715.21064584683350.0013981894785919558
BGNBulgarian lev0.109188763163845949.158451575272675
DZDAlgerian dinaari9.0329947425189640.11070525650733827
DOPDominikaanisen tasavallan peso3.97062131987979240.25184975333539844
ISKIslannin kruunu8.7108108391238960.1147998755188876
CRCCosta Rican colón41.544805883495510.02407039770036017
XAGHopeaunssi0.002587738056798445386.43787665170487
JMDJamaikan dollari9.7496956449749220.10256730429481753
LYDLibyan dinaari0.0913845659340325910.942766864175578
GHSGhanan cedi0.40094410966990742.494113209003839
MURMauritiuksen rupia2.70860623381676340.3691935680849687
AOAAngolan kwanza44.7080941794360950.022367314428266533
UYUUruguayn peso2.8912219835020440.3458745145499801
AFNAfganistanin afgaani5.3271208831869340.1877186611544946
LBPLibanonin punta102.911421915513670.009717094384537429
XPFCFP-frangi6.6619723297526050.15010569700717075
TTDTrinidadin ja Tobagon dollari0.462377089443461232.1627369150224265
TZSTansanian šillinki158.306707994015880.006316851715707466
ALLAlbanian lek6.8865621012748210.14521033649212034
XCDItä-Karibian dollari0.184489347601148055.4203671539991785
GTQGuatemalan quetzal0.53150571722183561.8814473063939368
NPRNepalin rupia8.011942769348870.12481367238738648
BOBBolivian boliviano0.4701631900718132.126921079991948
ZWDZimbabwen dollari24.7055678880427150.040476705677508086
BBDBarbadoksen dollari0.13653256638874127.324259892345087
LAKLaosin kip633.12985818907170.0015794548102032015
BNDBrunein dollari0.0902263540847881611.083236268865223
BWPBotswanan pula0.73662241220287391.3575476165726394
HNLHondurasin lempira1.64476087068859260.6079911176275381
PYGParaguayn guarani471.92186163650970.0021189948618448072
ETBEtiopian birr2.6821513718660990.3728350347744367
NADNamibian dollari11
PGKPapua-Uuden-Guinean kina0.239736524858322144.171245915035154
SDGSudanin punta3.77161557880699850.2651383681887088
MOPMacaon pataca0.54519035186081711.834221747664552
BMDBermudan dollari0.068266283194370614.648519784690174
NIONicaraguan córdoba2.38358211182211970.41953662726372537
BAMBosnia-Hertsegovinan vaihdettava markka0.109188763163845949.158451575272675
KZTKazakstanin tenge28.764473970026180.03476510646577591
PABPanaman balboa0.068266283194370614.648519784690174
GYDGuyanan dollari14.2450167979487950.07019998741903867
YERJemenin rial17.0912863295214730.05850934685195215
MGAMadagaskarin ariary266.60779514110590.0037508280636383345
KYDCaymansaarten dollari0.0559783600222200617.864046027841116
MZNMosambikin metical5.0925323526972180.19636595916182212
RSDSerbian dinaari6.5609520123320830.1524169050650549
SCRSeychellien rupia1.44957030027981750.6898596086074371
AMDArmenian dram35.6752255242177440.028030656717815582
AZNAzerbaidžanin manat0.115982920545711278.621959123764945
SBDSalomonsaarten dollari0.54612872434122221.8310701404806502
SLLSierra Leonen leone697.40277361097130.0014338916302587363
TOPTongan pa’anga0.154661244809803286.465743898736644
BZDBelizen dollari0.13742713766915797.276583191359192
GMDGambian dalasi3.5337071117719270.28298893155821403
MWKMalawin kwacha52.60900495204480.01900815270905693
BIFBurundin frangi132.787310392813570.007530840085861999
HTGHaitin gourde4.91686099837720650.20338179182410213
SOSSomalian šillinki39.3344197580456050.025423026604973788
GNFGuinean frangi683.44867891967230.0014631676537596072
MNTMongolian tugrik194.819304827416740.005132961545499114
MVRMalediivien rufiyaa1.05214295465413030.9504411882211659
CDFKongon frangi134.247657972442540.007448919520110164
STNSão Tomé ja Príncipen dobra1.37723439025994780.7260928183845698
TJSTadžikistanin somoni0.77140896726713221.2963292396544164
KGSKirgisian som5.6427173708655530.17721957955278683
LRDLiberian dollari11.1752471460582910.08948347959827606
LSLLesothon loti11
MMKMyanmarin kyat91.198552701538740.010965086291146016
GIPGibraltarin punta0.0499638905129936420.01445423350168
XPTPlatinaunssi0.000063658373357556615708.852539841006
MDLMoldovan leu1.17470248754482460.8512793755038691
KHRKambodžan riel275.535989316410450.00362928996128943
MKDMakedonian denaari3.43018275696684860.2915296562461452
VUVVanuatun vatu7.4568186001834830.13410544812976863
ANGAlankomaiden Antillien guldeni0.122193482837136968.1837425104973
MRUMauritanian ouguiya2.614323043712910.3825081993615378
SZLSwazimaan lilangeni11
CVEKap Verden escudo6.1560794721817810.16244104783228036
SRDSurinamen dollari0.96610621354664541.0350828780294539
SVCEl Salvadorin colón0.59732997795074271.6741165468217343
XPDPalladiumunssi0.00002792369995517991735811.87312587842
BSDBahaman dollari0.068266283194370614.648519784690174
XDRIMF:n erityisnosto-oikeus0.04724348744003882521.166938644595078
RWFRuandan frangi67.214053283662340.014877841033923617
AWGAruban floriini0.122196646917923378.183530605972164
BTNBhutanin ngultrum4.9841012562045850.20063797836272376
DJFDjiboutin frangi12.1359950190374860.08239950646249612
KMFKomorien frangi27.465245005445350.03640965153603169
ERNEritrean nakfa1.02399424791555880.9765679856460117
FKPFalklandin punta0.0499638905129936420.01445423350168
SHPSaint Helenan punta0.0499638905129936420.01445423350168
SPLSeborgan luigino0.01137771382021757687.89111905970553
WSTSamoan tala0.171553076729735355.8290997693699165
JEPJerseyn punta0.0499638905129936420.01445423350168
TMTTurkmenistanin manat0.23961465502940844.1733674423096865
GGPGuernseyn punta0.0499638905129936420.01445423350168
IMPMansaaren punta0.0499638905129936420.01445423350168
TVDTuvalun dollari0.0885662731214565711.290979791242162
ZMWSambian kwacha1.4452907554342070.6919023014850539
BCHBitcoin Cash0.000197911087361331525052.774017527747
BTCBitcoin0.000002388590504170857418656.94360495935
CLFCLF0.0017565672465345433569.2921816530835
CNHKiinan offshore-yuan0.4439200642339452.2526578106480946
ETHEthereum0.0000926381017960259310794.694414203756
LINKChainlink0.006020258305973711166.10582954683719
LTCLitecoin0.00054682007936220261828.7550836947598
MXVMXV0.207608706237913084.816753681100596
UNIUniswap0.01466557172699760868.18690867394665
XBTXBT0.000002388590504170857418656.94360495935
XLMStellar Lumen0.54262325228823991.8428992782432458
XRPRipple0.3153763011534773.1708152969723393

Reaaliaikaiset valuuttakurssit

ValuuttaKurssiMuutos
EUR / USD1,11842▼
GBP / EUR1,19379▼
USD / JPY157,526▲
GBP / USD1,33516▼
USD / CHF0,827194▲
USD / CAD1,40210▲
EUR / JPY176,181▲
AUD / USD0,701961▼

Keskuspankkien korot

ValuuttaKorko
JPY0,75 %
CHF0,00 %
EUR4,25 %
USD3,75 %
CAD2,25 %
AUD3,60 %
NZD2,25 %
GBP3,75 %