Historialliset kurssitaulukot

Luo historiallisia kurssitaulukoita valitsemallasi perusvaluutalla XE-valuuttataulukoiden avulla. Kaupallisiin tarkoituksiin hanki automaattinen valuuttasyöte XE Currency Data API:n kautta.

Valitse valuutta ja päivämäärä

usd
USD – Yhdysvaltain dollari
TaiLue lisää API:stamme

Valuuttataulukko: USD — Yhdysvaltain dollari

Kaikki luvut ovat keskikursseja, jotka eivät ole kuluttajien saatavilla ja ovat vain tiedoksi.

31.12.2017 klo 17.00 UTC

USDYhdysvaltain dollari11
EUREuro0.83342953281.199861488757649
GBPEnglannin punta0.74058102591.3502911430720737
INRIntian rupia63.84990663260.015661730028112955
AUDAustralian dollari1.27973118680.7814141050203872
CADKanadan dollari1.25731885710.7953431974340186
SGDSingaporen dollari1.33732728330.7477601126422783
CHFSveitsin frangi0.97472775241.0259274936388894
MYRMalesian ringgit4.04650412270.24712689513652525
JPYJapanin jeni112.66365783070.008875976683649867
CNYKiinan yuan6.50595370880.15370536661633372
NZDUuden-Seelannin dollari1.40928398540.7095801913311091
THBThaimaan baht32.65867254110.030619738102996338
HUFUnkarin forintti260.23159039150.0038427310016265546
AEDArabiemiirikuntien dirhami3.67250.27229407760381213
HKDHongkongin dollari7.81180190170.1280114386646672
MXNMeksikon peso19.7371066490.05066598756260285
ZAREtelä-Afrikan randi12.39363261410.08068659376447218
PHPFilippiinien peso50.04463283750.019982162787508133
SEKRuotsin kruunu8.183556710.12219625713328747
IDRIndonesian rupia13571.88192852990.00007368174916832036
BRLBrasilian real3.31240758570.3018952149237617
SARSaudi-Arabian rial3.750.26666666666666666
TRYTurkin liira3.79543769420.263474223678642
KESKenian šillinki103.29507173050.009681003974797854
KRWEtelä-Korean won1066.40274964120.0009377320157290088
EGPEgyptin punta17.8199923580.05611674684871938
IQDIrakin dinaari1184.63105025850.0008441446809804526
NOKNorjan kruunu8.20361294690.12189751106893486
KWDKuwaitin dinaari0.3023322873.307618944449688
DKKTanskan kruunu6.20865480510.16106548542182858
PKRPakistanin rupia110.67461420910.009035495692902781
ILSIsraelin uusi sekeli3.48199892280.28719135823162867
PLNPuolan zloty3.48290754390.28711643573525525
QARQatarin rial3.640.2747252747252747
XAUKultaunssi0.0007675561302.8365357055382
OMROmanin rial0.38452.600780234070221
COPKolumbian peso2982.11704422350.00033533224389600895
CLPChilen peso615.40002294090.0016249593154403165
TWDTaiwanin uusi dollari29.70705785770.033662034281217196
ARSArgentiinan peso18.61797448860.05371153562447469
CZKTšekin koruna21.28554784920.0469802331180113
VNDVietnamin dong22710.57572827940.000044032349155939344
MADMarokon dirhami9.35085299510.10694211539033031
JODJordanian dinaari0.7091.4104372355430184
BHDBahrainin dinaari0.3762.6595744680851063
XOFLänsi-Afrikan CFA-frangi546.69393604688960.0018291770478211975
LKRSri Lankan rupia153.49992897770.006514660994698421
UAHUkrainan hryvnia28.25477071720.03539225322367431
NGNNigerian naira359.99974597560.0027777797378439758
TNDTunisian dinaari2.45627515990.4071205117103867
UGXUgandan šillinki3633.04544828170.00027525116716416636
RONRomanian leu3.90445550540.25611765804910946
BDTBangladeshin taka82.79581821290.012077904676642172
PENPerun sol3.26006109750.3067427174192707
GELGeorgian lari2.61310005170.38268722215570417
XAFKeski-Afrikan CFA-frangi546.69393604688960.0018291770478211975
FJDFidžin dollari2.05620002730.48633400774393615
VEFVenezuelan bolívar9.98750.10012515644555695
UZSUzbekistanin som8139.99999999980.00012285012285012588
BGNBulgarian lev1.6300464831362240.6134794377617938
DZDAlgerian dinaari115.62836998360.008648396584175957
DOPDominikaanisen tasavallan peso47.75815501650.020938832324123687
ISKIslannin kruunu103.52000427270.009659968689391922
CRCCosta Rican colón569.60560145650.001755600712919549
XAGHopeaunssi0.059065033616.9304906651234
JMDJamaikan dollari123.98302707180.008065620138641143
LYDLibyan dinaari1.36012988150.735223902953418
GHSGhanan cedi4.57174477890.21873487002496414
MURMauritiuksen rupia33.9171612190.029483599572001078
AOAAngolan kwanza165.92195508130.0060269299473358455
UYUUruguayn peso28.82105217360.0346968595725314
AFNAfganistanin afgaani69.4976828190.01438896894741661
LBPLibanonin punta1507.50.0006633499170812604
XPFCFP-frangi99.45459818579350.010054839275825901
TTDTrinidadin ja Tobagon dollari6.7750578970.14760021467016549
TZSTansanian šillinki2237.11051192790.0004470051857823594
ALLAlbanian lek110.9499969480.00901306919790795
XCDItä-Karibian dollari2.69909359440.3704947475977753
GTQGuatemalan quetzal7.33259115530.13637743859170431
NPRNepalin rupia102.63872491190450.009742911370521279
BOBBolivian boliviano6.88801640170.14517967752707361
ZWDZimbabwen dollari361.90.002763194252555955
BBDBarbadoksen dollari20.5
LAKLaosin kip8317.02470808650.00012023530470310101
BNDBrunein dollari1.33732728330.7477601126422783
BWPBotswanan pula9.87168605720.10129981790401867
HNLHondurasin lempira23.56131706420.04244244909039655
PYGParaguayn guarani5594.99743693390.00017873109170681004
ETBEtiopian birr27.49999999980.036363636363900824
NADNamibian dollari12.39363261410.08068659376447218
PGKPapua-Uuden-Guinean kina3.24605874850.30806589697801956
SDGSudanin punta7.01207575560.14261112327564027
MOPMacaon pataca8.0461559587510010.12428295015987104
BMDBermudan dollari11
NIONicaraguan córdoba30.82999992350.032435939100919534
BAMBosnia-Hertsegovinan vaihdettava markka1.6300464831362240.6134794377617938
KZTKazakstanin tenge332.89909580390.0030039132355861586
PABPanaman balboa11
GYDGuyanan dollari207.48669135360.004819586227319969
YERJemenin rial249.8969460720.0040016495428154665
MGAMadagaskarin ariary3239.96691551580.00030864512696445265
KYDCaymansaarten dollari0.82062161291.2185884264808644
MZNMosambikin metical58.90572495840.01697627863346412
RSDSerbian dinaari99.10939530380.010089860773892326
SCRSeychellien rupia14.05079546830.07117034777540532
AMDArmenian dram484.10000610330.0020656888812073558
AZNAzerbaidžanin manat1.70009994490.5882007131403207
SBDSalomonsaarten dollari7.7519001450.1290006296901287
SLLSierra Leonen leone7678.63379643620.00013023150035675865
TOPTongan pa’anga2.26427671540.44164213375455
BZDBelizen dollari2.01460059170.496376306112449
GMDGambian dalasi47.66500091530.02097975413400254
MWKMalawin kwacha723.35088113620.0013824549414099762
BIFBurundin frangi1760.63857413550.0005679757416941834
HTGHaitin gourde62.49597506520.016001030449668684
SOSSomalian šillinki593.99806430380.0016835071696269881
GNFGuinean frangi9050.06509052280.00011049644284295777
MNTMongolian tugrik2422.04633468570.0004128740171809167
MVRMalediivien rufiyaa15.66489655230.06383699992280989
CDFKongon frangi1570.19094873290.0006368652174482167
TJSTadžikistanin somoni8.82480049150.11331700937184865
KGSKirgisian som68.95600128190.014502001006582239
LRDLiberian dollari125.64486073250.007958940733190962
LSLLesothon loti12.39363261410.08068659376447218
MMKMyanmarin kyat1360.62433744020.00073495671985505
GIPGibraltarin punta0.74058102591.3502911430720737
XPTPlatinaunssi0.001075471929.82516497423
MDLMoldovan leu17.07747021010.058556682441675556
KHRKambodžan riel4028.93162934880.0002482047579848435
MKDMakedonian denaari51.19757676690.01953217443382037
VUVVanuatun vatu105.92506256510.009440636387497195
ANGAlankomaiden Antillien guldeni1.78217823410.5611111059859846
SZLSwazimaan lilangeni12.39363261410.08068659376447218
CVEKap Verden escudo91.902274581855990.010881123503742172
SRDSurinamen dollari7.42335353870.1347100060352404
SVCEl Salvadorin colón8.750.11428571428571428
XPDPalladiumunssi0.00093962461064.2548098464003
BSDBahaman dollari11
XDRIMF:n erityisnosto-oikeus0.70218310531.4241299633273872
RWFRuandan frangi843.06803096050.0011861438973800357
AWGAruban floriini1.790.5586592178770949
BTNBhutanin ngultrum63.84990663260.015661730028112955
DJFDjiboutin frangi177.27801602840.005640857351651542
KMFKomorien frangi410.020452035167240.0024389027304282627
ERNEritrean nakfa150.06666666666666667
FKPFalklandin punta0.74058102591.3502911430720737
SHPSaint Helenan punta0.74058102591.3502911430720737
SPLSeborgan luigino0.1666666666.000000024
WSTSamoan tala2.54606839120.3927624267503219
JEPJerseyn punta0.74058102591.3502911430720737
TMTTurkmenistanin manat3.50999999030.28490028568761616
GGPGuernseyn punta0.74058102591.3502911430720737
IMPMansaaren punta0.74058102591.3502911430720737
TVDTuvalun dollari1.27973118680.7814141050203872
ZMWSambian kwacha10.08919596840.09911592590054383
BCHBitcoin Cash0.000422719806077364532365.633182129592
BTCBitcoin0.0000720625833791713613876.82696217404
CLFCLF0.02277105326565639643.91540383897012
ETHEthereum0.0013825761328696694723.2874748997757
LTCLitecoin0.004509696423927062221.7444160308236
XBTXBT0.0000720625833791713613876.82696217404
XRPRipple0.51333018870341141.9480638817012446

Reaaliaikaiset valuuttakurssit

ValuuttaKurssiMuutos
EUR / USD1,12219▲
GBP / EUR1,19186▼
USD / JPY156,962▲
GBP / USD1,33750▲
USD / CHF0,824191▼
USD / CAD1,40299▲
EUR / JPY176,141▲
AUD / USD0,703633▲

Keskuspankkien korot

ValuuttaKorko
JPY0,75 %
CHF0,00 %
EUR4,25 %
USD3,75 %
CAD2,25 %
AUD3,60 %
NZD2,25 %
GBP3,75 %