Oletko uusi Xe:n käyttäjä? Ensimmäisistä kolmesta siirrosta saat erikoishinnan. Aloita.

Historialliset kurssitaulukot

Luo historiallisia kurssitaulukoita valitsemallasi perusvaluutalla XE-valuuttataulukoiden avulla. Kaupallisiin tarkoituksiin hanki automaattinen valuuttasyöte XE Currency Data API:n kautta.

Valitse valuutta ja päivämäärä

usd
USD – Yhdysvaltain dollari
TaiLue lisää API:stamme

Valuuttataulukko: USD — Yhdysvaltain dollari

Kaikki luvut ovat keskikursseja, jotka eivät ole kuluttajien saatavilla ja ovat vain tiedoksi.

21.2.2011 klo 17.00 UTC

USDYhdysvaltain dollari11
EUREuro0.731360042466181.367315606452813
GBPEnglannin punta0.616146271496251.622991238057157
INRIntian rupia44.964996953124970.022239521133349087
AUDAustralian dollari0.99164039279651.0084300793556074
CADKanadan dollari0.983870481929291.0163939444946872
SGDSingaporen dollari1.276407616660470.7834487877911217
CHFSveitsin frangi0.946434811146371.0565968075379109
MYRMalesian ringgit3.032999992380850.3297065619888176
JPYJapanin jeni83.1748801586320.0120228607254112
CNYKiinan yuan6.568200110539270.1522487109361071
NZDUuden-Seelannin dollari1.313143988437760.7615311106816963
THBThaimaan baht30.554984309724880.032727884585485624
HUFUnkarin forintti198.476175663416260.0050383880919584
AEDArabiemiirikuntien dirhami3.673099994455610.27224959884279165
HKDHongkongin dollari7.78422917151720.12846487146846078
MXNMeksikon peso12.058377391371790.08292989741020516
ZAREtelä-Afrikan randi7.162604476848970.13961401934620407
PHPFilippiinien peso43.400001526083710.023041473844165484
SEKRuotsin kruunu6.419132033317770.15578430149272743
IDRIndonesian rupia8855.000000020480.00011293054771289522
BRLBrasilian real1.667000062271520.599880001586419
SARSaudi-Arabian rial3.750296961211070.2666455510971253
TRYTurkin liira1.590360606266250.6287882107113668
KESKenian šillinki81.849998472479570.012217471211514196
KRWEtelä-Korean won1119.13033339052960.000893550974505703
EGPEgyptin punta5.888999938975080.16980811858762554
IQDIrakin dinaari1178.49999821824120.0008485362762086441
NOKNorjan kruunu5.682769991648960.17597052167684718
KWDKuwaitin dinaari0.279545009016793.577241473625945
DKKTanskan kruunu5.452245449817490.183410671658862
PKRPakistanin rupia85.44999694865180.011702750564179834
ILSIsraelin uusi sekeli3.609571122369240.27704122348574833
PLNPuolan zloty2.882985940140670.3468626003605161
QARQatarin rial3.642300128426730.27455178451533707
XAUKultaunssi0.000710579226871407.3026091754148
OMROmanin rial0.385055005522622.597031555641614
COPKolumbian peso1875.000000010240.0005333333333304206
CLPChilen peso468.2499997214780.0021356113200102825
TWDTaiwanin uusi dollari29.334999084677450.034088973281145594
ARSArgentiinan peso4.02349996490990.24853983067510566
CZKTšekin koruna17.899566707169690.05586727412789545
VNDVietnamin dong20870.000000020480.00004791566842352749
MADMarokon dirhami8.20533273132350.12187196214268602
JODJordanian dinaari0.708999990908011.410437253630016
BHDBahrainin dinaari0.377044975734982.652203488590939
XOFLänsi-Afrikan CFA-frangi479.740739375989340.0020844592045710457
LKRSri Lankan rupia110.870002746582030.00901957224882299
UAHUkrainan hryvnia7.949999809285620.12578616653952587
NGNNigerian naira154.020004263242440.006492663110766154
TNDTunisian dinaari1.411750080125370.7083406716797886
UGXUgandan šillinki2347.4999962009570.0004259850912112186
RONRomanian leu3.092896412300360.32332152994941205
BDTBangladeshin taka71.150001398391070.014054813497482423
PENPerun sol2.767999887476670.3612716909868113
GELGeorgian lari1.748800039291380.5718206641882302
XAFKeski-Afrikan CFA-frangi479.740739375989340.0020844592045710457
FJDFidžin dollari1.851851778265870.5400000214576731
VEFVenezuelan bolívar4.30.23255813953488372
UZSUzbekistanin som16720.0005980861244019139
BGNBulgarian lev1.430443850431050.6990837142601998
DZDAlgerian dinaari72.870001962198230.013723068108585427
DOPDominikaanisen tasavallan peso37.150001526493320.026917899297712156
ISKIslannin kruunu116.760000000000020.008564576909900649
CRCCosta Rican colón495.399993900580340.0020185708766897676
XAGHopeaunssi0.0294625071303633.94144278269984
JMDJamaikan dollari85.319999696872220.011720581382475784
LYDLibyan dinaari1.238100048768940.8076891693803856
GHSGhanan cedi1.501249948613530.6661115964890082
MURMauritiuksen rupia29.299999239108550.03412969371907823
AOAAngolan kwanza92.959999084472660.01075731508012711
UYUUruguayn peso19.350000381879330.051679585543391963
AFNAfganistanin afgaani43.025001525878920.023242300163511077
LBPLibanonin punta1502.49999873433470.0006655574048867707
XPFCFP-frangi87.274468074723390.011458104782074542
TTDTrinidadin ja Tobagon dollari6.300000190939660.15873015391938386
TZSTansanian šillinki1508.49999822233580.000662910176452391
ALLAlbanian lek101.760000000000020.00982704402515723
XCDItä-Karibian dollari2.700000047683720.3703703638293938
GTQGuatemalan quetzal7.796000003820840.12827090809516387
NPRNepalin rupia72.09999822016910.013869625862490829
BOBBolivian boliviano6.960000038351770.14367816012782877
ZWDZimbabwen dollari361.90.002763194252555955
BBDBarbadoksen dollari20.5
LAKLaosin kip8030.000000143360.00012453300124310671
BNDBrunein dollari1.276407616660470.7834487877911217
BWPBotswanan pula6.761325209933580.1479000002145768
HNLHondurasin lempira18.895000457866070.0529240527000726
PYGParaguayn guarani4525.000000163840.00022099447513011984
ETBEtiopian birr16.623500823974610.06015580054941184
NADNamibian dollari7.162604476848970.13961401934620407
PGKPapua-Uuden-Guinean kina2.597402661742240.3849999904632567
SDGSudanin punta2.630000114451160.38022812033553255
MOPMacaon pataca8.017756046662720.12472317618297156
BMDBermudan dollari11
NIONicaraguan córdoba22.030000686645510.045392644976456835
BAMBosnia-Hertsegovinan vaihdettava markka1.430415911856630.6990973686122065
KZTKazakstanin tenge146.149993896586750.006842285609040689
PABPanaman balboa11
GYDGuyanan dollari202.44999695848220.00493949130661176
YERJemenin rial215.2499992381440.004645760759764928
MGAMadagaskarin ariary2000.000000040960.00049999999998976
KYDCaymansaarten dollari0.821480831138431.2173138582116072
MZNMosambikin metical31.100000382084120.032154340440975475
RSDSerbian dinaari75.456802368164060.013252615650486528
SCRSeychellien rupia12.024999624981480.08316008575356111
AMDArmenian dram365.77999877929690.0027338837643864082
AZNAzerbaidžanin manat0.794300019741061.2589701311174557
SBDSalomonsaarten dollari7.783874743927420.1284707209324185
SLLSierra Leonen leone4150.00000020480.00024096385540979531
TOPTongan pa’anga1.855287656556070.5389999747296752
BZDBelizen dollari1.947800040267980.5133997224183336
GMDGambian dalasi26.749952003073310.03738324464601318
MWKMalawin kwacha150.0000000061440.0066666666663936
BIFBurundin frangi1220.000000040960.0008196721311200215
HTGHaitin gourde40.349998476169080.024783148395671077
SOSSomalian šillinki1596.99999999181070.0006261740763964483
GNFGuinean frangi7180.00000020480.00013927576601274045
MNTMongolian tugrik1247.499998730240.0008016032072287325
MVRMalediivien rufiyaa12.80.078125
CDFKongon frangi910.000000020480.0010989010988763676
TJSTadžikistanin somoni4.402599811553960.2271385187851166
KGSKirgisian som47.444999694824220.021077036704230185
LRDLiberian dollari72.0000000020480.013888888888493827
LSLLesothon loti7.162604476848970.13961401934620407
MMKMyanmarin kyat6.409999847821710.15600624395331725
GIPGibraltarin punta0.616146271496251.622991238057157
XPTPlatinaunssi0.00053959489581853.2421410647448
MDLMoldovan leu12.062499968204820.08290155462266278
KHRKambodžan riel4020.000000020480.00024875621890420535
MKDMakedonian denaari44.599998474530680.022421525430568367
VUVVanuatun vatu93.755003988346960.010666097354380066
ANGAlankomaiden Antillien guldeni1.789000034342520.5589714817235946
SZLSwazimaan lilangeni7.162604476848970.13961401934620407
CVEKap Verden escudo80.80000305216740.012376237156258074
SRDSurinamen dollari3.25000000010240.307692307682613
SVCEl Salvadorin colón8.750.11428571428571428
XPDPalladiumunssi0.00116054783586861.6620264161456
BSDBahaman dollari11
XDRIMF:n erityisnosto-oikeus0.641789972782141.5581421374737758
RWFRuandan frangi592.0000000122880.0016891891891541273
AWGAruban floriini1.790.5586592178770949
BTNBhutanin ngultrum44.964996953124970.022239521133349087
DJFDjiboutin frangi174.649993916964350.005725737388089692
KMFKomorien frangi359.8055545319920.0027792789394280606
ERNEritrean nakfa15.00000000040960.06666666666484622
FKPFalklandin punta0.616146271496251.622991238057157
SHPSaint Helenan punta0.616146271496251.622991238057157
SPLSeborgan luigino0.166666666666675.99999999999988
WSTSamoan tala2.33100243173630.42899998146082047
JEPJerseyn punta0.616146271496251.622991238057157
TMTTurkmenistanin manat2.850.3508771929824561
GGPGuernseyn punta0.616146271496251.622991238057157
IMPMansaaren punta0.616146271496251.622991238057157
TVDTuvalun dollari0.99164039279651.0084300793556074
CLFCLF0.0218399986624745.78754859167674

Reaaliaikaiset valuuttakurssit

ValuuttaKurssiMuutos
EUR / USD1,11917▲
GBP / EUR1,19687▲
USD / JPY157,573▼
GBP / USD1,33950▲
USD / CHF0,823788▲
USD / CAD1,39626▼
EUR / JPY176,351▼
AUD / USD0,702458▼

Keskuspankkien korot

ValuuttaKorko
JPY1,25 %
CHF0,00 %
EUR2,50 %
USD4,00 %
CAD2,50 %
AUD4,60 %
NZD2,75 %
GBP3,75 %