Aktuella och historiska kursgrafer

Bygg upp aktuella och historiska kursgrafer med din valda källvaluta med XE Valutagrafer. För kommersiella ändamål kan du få ett automatiserat valutaflöde genom XE Currency Data API.
 

Från:

Datum:

2019-09-21 09:55 GMT

Alla siffror är direktuppdaterade mid-market-kurser som inte är tillgängliga för konsumentkunder och presenteras endast i informationssyfte. För att se de växelkurser vi erbjuder för pengaöverföringar, använd vår överföringstjänst.

Valutakod ▲▼ Valutanamn ▲▼ Enheter per PLN PLN per enhet
USDUSA-dollar0,25189002253,9699865440
EUREuro0,22881660024,3703122901
GBPBrittiskt pund0,20181764784,9549680654
INRIndisk rupie17,92371809380,0557919955
AUDAustralisk dollar0,37210695602,6873993721
CADKanadensisk dollar0,33403095882,9937344836
SGDSingaporiansk dollar0,34691910242,8825163938
CHFSchweiziska franc0,24961784504,0061238410
MYRMalaysisk ringgit1,05366123120,9490716470
JPYJapansk yen27,09390429680,0369086710
CNYKinesisk yuan renminbi1,78626307710,5598279519
NZDNyzeeländsk dollar0,40243553852,4848700087
THBThailändsk baht7,67838973330,1302356399
HUFUngersk forint76,28996983740,0131078830
AEDEmiratisk dirham0,92506610771,0810038241
HKDHongkong-dollar1,97430400000,5065076098
MXNMexikansk peso4,89930912250,2041104113
ZARSydafrikansk rand3,76017876800,2659448025
PHPFilippinsk peso13,11272430760,0762618032
SEKSvensk krona2,44360761850,4092310044
IDRIndonesiska rupier3553,65930103480,0002814001
SARSaudiarabisk riyal0,94458758451,0586630784
BRLBrasiliansk real1,04472380630,9571907847
TRYTurkisk lira1,44677591210,6911920441
KESKenyansk shilling26,13244324350,0382666095
KRWSydkoreansk won300,77853422070,0033247053
EGPEgyptiskt pund4,10909136250,2433628050
IQDIrakisk dinar299,80910181240,0033354558
NOKNorsk krona2,28211661830,4381897016
KWDKuwaitisk dinar0,076514136413,0694803187
RUBRysk rubel16,12336435400,0620217951
DKKDansk krona1,70721087330,5857507210
PKRPakistansk rupie39,49644812080,0253187324
ILSIsraelisk shekel0,88709018741,1272810975
PLNPolsk zloty1,00000000001,0000000000
QARQatarisk riyal0,91687968201,0906556440
XAUUns av guld0,00016602906023,0450434268
OMROmansk rial0,096851713710,3250625332
COPColombiansk peso853,84802262050,0011711686
CLPChilensk peso180,80758464270,0055307414
TWDTaiwanesisk dollar7,80844184520,1280665234
ARSArgentinsk peso14,27511748400,0700519629
CZKTjeckisk krona5,91223585610,1691407488
VNDVietnamesisk dong5844,73103247070,0001710943
MADMarockansk dirham2,43911527630,4099847226
JODJordansk dinar0,17859002605,5994168463
BHDBahrainsk dinar0,094710648510,5584748511
XOFCFA-franc150,09385061170,0066624981
LKRLankesisk rupie45,64061708840,0219103085
UAHUkrainsk hryvnia6,15019127600,1625965690
NGNNigeriansk naira90,80594556130,0110124948
TNDTunisisk dinar0,72264760901,3838003302
UGXUgandisk shilling924,93800252000,0010811535
RONRumänsk leu1,08606233960,9207574589
BDTBangladeshisk taka21,28080147100,0469907114
PENPeruansk Sol0,84615933511,1818105155
GELGeorgiska lari0,74809385201,3367306754
XAFCentralafrikansk CFA-franc BEAC150,09385061170,0066624981
FJDFiji-dollar0,55131205001,8138547853
VEFVenezuelansk bolivar2,51575160000,3974955238
VESVenezuelansk bolivar4992,22513006260,0002003115
BYNVitrysk rubel0,51385565371,9460718059
HRKKroatisk kuna1,69184095380,5910721086
UZSUzbekistansk som2370,28507830160,0004218902
BGNBulgarisk lev0,44752637122,2345051922
DZDAlgerisk dinar30,27054099190,0330354188
IRRIransk rial10585,75844726350,0000944665
DOPDominikansk peso12,96539792190,0771283694
ISKIsländsk krona31,36526736050,0318824000
XAGUns av silver0,013994072671,4588258403
CRCCostaricansk colón145,33097140070,0068808458
SYPSyriskt pund129,72337939920,0077087107
LYDLibysk dinar0,35529767852,8145413285
JMDJamaicansk dollar34,27853082860,0291727789
MURMauritisk rupie9,12924373060,1095380986
GHSGhana cedi1,38624792980,7213716815
AOAAngolansk kwanza92,54445108270,0108056181
UYUUruguayansk peso9,25049863980,1081022806
AFNAfghansk afghani19,70801875030,0507407676
LBPLibanesiskt pund379,72420895940,0026334902
XPFCFP-franc27,30508355490,0366232170
TTDTrinidad-dollar1,70524198310,5864270350
TZSTanzanisk shilling578,86761543510,0017275107
ALLAlbansk lek27,72997711990,0360620564
XCDÖstkaribisk dollar0,68069041721,4690966330
GTQGuatemalansk quetzal1,94058673360,5153080678
NPRNepalesisk rupie28,81237683580,0347073067
BOBBoliviansk bolíviano1,74042298070,5745729694
ZWDZimbabwisk dollar91,15899915250,0109698440
BBDBarbadisk dollar0,50378004511,9849932720
CUCKubansk konvertibel peso0,25189002253,9699865440
LAKLaotisk kip2215,98831333970,0004512659
BNDBruneisk dollar0,34691910242,8825163938
BWPBotswana pula2,73727763740,3653264785
HNLHonduransk lempira6,19784136860,1613464980
PYGParaguayansk guarani1596,20363752330,0006264865
ETBEtiopisk birr7,41117231830,1349314194
NADNamibisk dollar3,76017876800,2659448025
PGKPapua Nya Guineansk kina0,85470825431,1699898707
SDGSudanesiskt pund11,36182722350,0880140122
MOPMacao pataca2,03353312000,4917549609
NIONicaraguansk cordoba8,45170370390,1183193395
BMDBermudisk dollar0,25189002253,9699865440
KZTKazakstansk tenge97,46110389160,0102605035
PABPanamansk balboa0,25189002253,9699865440
BAMBosnisk konvertibilna marka0,44752637122,2345051922
GYDGuyansk dollar52,54099547510,0190327570
YERJemenitisk rial63,04024792650,0158628818
MGAMadagaskisk ariary942,44446345310,0010610705
KYDCaymansk dollar0,20636594794,8457606993
MZNMocambique metical15,54183362950,0643424723
RSDSerbisk dinar26,87900075550,0372037640
SCRSeychellisk rupie3,44225278080,2905074275
AMDArmenisk dram119,93239850550,0083380305
SBDSalomon-dollar2,08174043470,4803672847
AZNAzerbajdzjansk manat0,42821260232,3352885801
SLLSierra Leonsk leone2357,96777712540,0004240940
TOPTongansk pa'anga0,60103043871,6638092443
BZDBelizisk dollar0,50763587631,9699159314
MWKMalawisk kwacha181,41666392870,0055121728
GMDGambisk dalasi12,69358109430,0787799749
BIFBurundisk franc466,92244895640,0021416833
SOSSomalisk shilling145,19153675910,0068874538
HTGHaitisk gourde24,04978804770,0415804080
GNFGuinesisk franc2324,66234796110,0004301700
MVRMaldivisk rufiyaa3,87896096830,2578009957
MNTMongolisk tögrög668,89398357040,0014950052
CDFKongolesisk franc416,62107404260,0024002626
STNSão Tomé och Príncipe-dobra5,59390995430,1787658379
TJSTadzjikistan-somoni2,44077447510,4097060217
KPWNordkoreansk won226,49398404320,0044151283
MMKBurmesisk kyat385,81914736740,0025918880
LSLLesotho loti3,76017876800,2659448025
LRDLiberiansk dollar52,47624895580,0190562401
KGSKirgizistansk som17,58990740620,0568507825
GIPGibraltar-pund0,20181764784,9549680654
XPTUns av platina0,00026804183730,7608325169
MDLMoldavisk leu4,42686334900,2258935777
CUPKubansk peso6,67508559700,1498108130
KHRKambodjansk riel1032,81764798890,0009682251
MKDMakedonisk denar14,03244833380,0712634015
VUVVanuatu-vatu29,21420985430,0342299177
MRUMauretansk ouguiya9,30163327030,1075080011
ANGNederländska gulden0,45000152752,2222146789
SZLSwaziland-lilangeni3,76017876800,2659448025
CVEKapverdisk escudo25,23160650310,0396328311
SRDSurinamesisk dollar1,87838167270,5323731670
XPDUns av palladium0,00015549906430,9078318194
SVCSalvadoransk colón2,20403769710,4537127479
BSDBahamansk dollar0,25189002253,9699865440
XDRSärskilda dragningsrätter0,18375000135,4421768331
RWFRwandisk franc232,30406666600,0043047029
AWGArubansk eller nederländsk gulden0,45088314032,2178695777
DJFDjiboutisk franc44,78057385040,0223311118
BTNBhutanesisk ngultrum17,92371809380,0557919955
KMFKomoransk franc112,57038795880,0088833308
WSTSamoansk tala0,68653109561,4565982611
SPLSeborga luigino0,041981670323,8199193593
ERNEritreansk nakfa3,77835033790,2646657696
FKPFalklands-pund0,20181764784,9549680654
SHPSankthelenskt pund0,20181764784,9549680654
JEPJersey-pund0,20181764784,9549680654
TMTTurkmenistansk manat0,88413395371,1310503299
TVDTuvaluansk dollar0,37210695602,6873993721
IMPIsle of Man-pund0,20181764784,9549680654
GGPGuernsey-pund0,20181764784,9549680654
ZMWZambisk kwacha3,32710048050,3005620076
AD