Aktuella och historiska kursgrafer

Bygg upp aktuella och historiska kursgrafer med din valda källvaluta med XE Valutagrafer. För kommersiella ändamål kan du få ett automatiserat valutaflöde genom XE Currency Data API.
 

Från:

Datum:

2018-05-26 14:13 GMT

All figures are based on live mid-market rates. These rates are not available to consumer clients.

Valutakod ▲▼ Valutanamn ▲▼ Enheter per PLN PLN per enhet
USDUSA-dollar0,27005646083,7029293694
EUREuro0,23157940964,3181731999
GBPBrittiskt pund0,20305052844,9248825311
INRIndisk rupie18,29767959420,0546517385
AUDAustralisk dollar0,35720750762,7994932323
CADKanadensisk dollar0,35028012682,8548579368
SGDSingaporiansk dollar0,36232278192,7599699771
CHFSchweiziska franc0,26708713683,7440964478
MYRMalaysisk ringgit1,07522955850,9300339561
JPYJapansk yen29,55602391330,0338340503
CNYKinesisk yuan renminbi1,72577537350,5794496870
NZDNyzeeländsk dollar0,39033892192,5618762157
THBThailändsk baht8,62423414800,1159523249
HUFUngersk forint74,00459660560,0135126742
AEDEmiratisk dirham0,99178235221,0082857371
HKDHongkong-dollar2,11860034190,4720097416
MXNMexikansk peso5,27939400500,1894156790
ZARSydafrikansk rand3,37248818420,2965169766
PHPFilippinsk piso14,20901602960,0703778501
SEKSvensk krona2,36701562300,4224729192
IDRIndonesiska rupier3813,33301493190,0002622378
SARSaudiarabisk riyal1,01271172790,9874478318
BRLBrasiliansk real0,98621949801,0139730577
TRYTurkisk lira1,27142590070,7865185061
KESKenyansk shilling27,30271450760,0366263948
KRWSydkoreansk won290,85063821070,0034381908
EGPEgyptiskt pund4,83468598110,2068386662
IQDIrakisk dinar320,01690595290,0031248349
NOKNorsk krona2,20667611640,4531702648
KWDKuwaitisk dinar0,081854035212,2168686864
RUBRysk rubel16,80288738900,0595135810
DKKDansk krona1,72679438450,5791077438
PKRPakistansk rupie31,17803062620,0320738668
ILSIsraelisk shekel0,96204904231,0394480490
PLNPolsk zloty1,00000000001,0000000000
QARQatarisk riyal0,98300551721,0172882883
XAUUns av guld0,00020748134819,7114592095
OMROmansk rial0,10383670929,6305055121
COPColombiansk peso776,52052069850,0012877960
CLPChilensk peso168,72050191860,0059269620
TWDTaiwanesisk dollar8,09575162250,1235215761
ARSArgentinsk peso6,63839347320,1506388562
CZKTjeckisk krona5,96362095870,1676833600
VNDVietnamesisk dong6149,94688090820,0001626030
MADMarockansk dirham2,56459156270,3899256375
JODJordansk dinar0,19147003075,2227494632
BHDBahrainsk dinar0,10154122939,8482164080
XOFCFA-franc151,90613475530,0065830126
LKRLankesisk rupie42,68242097650,0234288491
UAHUkrainsk hryvnia7,09031334970,1410374903
NGNNigeriansk naira97,49038456220,0102574218
TNDTunisisk dinar0,69120883021,4467407769
UGXUgandisk shilling1010,82000285320,0009892958
RONRumänsk leu1,07266416870,9322582306
BDTBangladeshisk taka22,63213214480,0441849665
PENPeruansk Sol0,88308449131,1323944762
GELGeorgiska lari0,66795768151,4971008310
XAFCentralafrikansk CFA-franc BEAC151,90613475530,0065830126
FJDFiji-dollar0,55680325381,7959665165
VEFVenezuelansk bolivar2,69718890200,3707563824
BYNVitrysk rubel0,54011292161,8514646845
HRKKroatisk kuna1,70980975620,5848603895
UZSUzbekistansk som2164,50253311160,0004619999
BGNBulgarisk lev0,45292995662,2078468987
DZDAlgerisk dinar31,72264762050,0315232200
IRRIransk rial11373,42784519730,0000879242
DOPDominikansk peso13,38128828140,0747312201
ISKIsländsk krona28,69349883820,0348511001
XAGUns av silver0,016360055661,1244867098
CRCCostaricansk colón152,96523934580,0065374330
SYPSyriskt pund139,14117239340,0071869453
LYDLibysk dinar0,36803263222,7171503627
JMDJamaicansk dollar34,03254739860,0293836364
MURMauritisk rupie9,50325080390,1052271502
GHSGhana cedi1,24995672800,8000276951
AOAAngolansk kwanza63,33512499970,0157890270
UYUUruguayansk peso8,44466678470,1184179347
AFNAfghansk afghani19,39545461260,0515584718
LBPLibanesiskt pund407,11011461830,0024563379
XPFCFP-franc27,63477441020,0361862914
TTDTrinidad-dollar1,82611883160,5476094889
TZSTanzanisk shilling615,59391453800,0016244475
ALLAlbansk lek29,24173884330,0341976927
XCDÖstkaribisk dollar0,72802108261,3735865950
GTQGuatemalansk quetzal1,98155039800,5046553451
NPRNepalesisk rupie29,41351994780,0339979711
BOBBoliviansk bolíviano1,87283966060,5339485387
ZWDZimbabwisk dollar97,73343315450,0102319132
BBDBarbadisk dollar0,54011292161,8514646847
CUCKubansk konvertibel peso0,27005646083,7029293694
LAKLaotisk kip2262,67790149220,0004419542
BNDBruneisk dollar0,36232278192,7599699771
BWPBotswana pula2,67912277260,3732565040
HNLHonduransk lempira6,44489829260,1551614866
PYGParaguayansk guarani1539,58281401950,0006495266
ETBEtiopisk birr7,44545122530,1343101942
NADNamibisk dollar3,37248818420,2965169766
PGKPapua Nya Guineansk kina0,88108510511,1349641417
SDGSudanesiskt pund4,86671423970,2054774435
MOPMacao pataca2,18215835220,4582618851
NIONicaraguansk cordoba8,49326876380,1177402986
BMDBermudisk dollar0,27005646083,7029293694
KZTKazakstansk tenge88,59346989780,0112875136
PABPanamansk balboa0,27005646083,7029293694
BAMBosnisk konvertibilna marka0,45292995662,2078468987
GYDGuyansk dollar56,64974634680,0176523297
YERJemenitisk rial67,50066811850,0148146682
MGAMadagaskisk ariary877,01023113550,0011402376
KYDCaymansk dollar0,22149092254,5148577143
MZNMocambique metical16,21418952320,0616743747
RSDSerbisk dinar27,26477858570,0366773564
SCRSeychellisk rupie3,72740899960,2682828743
AMDArmenisk dram130,37245964100,0076703316
SBDSalomon-dollar2,12642459790,4702729648
AZNAzerbajdzjansk manat0,45909599632,1781936853
SLLSierra Leonsk leone2133,44604012250,0004687252
TOPTongansk pa'anga0,62010365971,6126336046
BZDBelizisk dollar0,54424416871,8374105915
MWKMalawisk kwacha195,36933120760,0051185106
GMDGambisk dalasi12,73586189520,0785184394
BIFBurundisk franc475,56660490320,0021027549
SOSSomalisk shilling154,47230882000,0064736522
HTGHaitisk gourde17,56439331360,0569333641
GNFGuinesisk franc2444,27660191750,0004091190
MVRMaldivisk rufiyaa4,17237747110,2396715079
MNTMongolisk tögrög650,43098577670,0015374421
CDFKongolesisk franc424,12367164720,0023578028
STDSão Tomé och Príncipe-dobra5686,03783651800,0001758694
TJSTadzjikistan-somoni2,42575513710,4122427630
KPWNordkoreansk won242,80264566600,0041185713
MMKBurmesisk kyat363,49595436590,0027510623
LSLLesotho loti3,37248818420,2965169766
LRDLiberiansk dollar37,21378111890,0268717655
KGSKirgizistansk som18,42724919630,0542674595
GIPGibraltar-pund0,20305052844,9248825311
XPTUns av platina0,00029947263339,2039119299
MDLMoldavisk leu4,54044473140,2202427425
CUPKubansk peso7,15649621050,1397331838
KHRKambodjansk riel1095,35090499290,0009129494
MKDMakedonisk denar14,23738978060,0702375938
VUVVanuatu-vatu29,54417722080,0338476172
MROMauretansk ouguiya96,27512341270,0103868992
ANGNederländska gulden0,48407621102,0657904214
SZLSwaziland-lilangeni3,37248818420,2965169766
CVEKapverdisk escudo25,53626149190,0391600000
SRDSurinamesisk dollar2,00787379000,4980392717
XPDUns av palladium0,00027549053629,8894596704
SVCSalvadoransk colón2,36299403180,4231919279
BSDBahamansk dollar0,27005646083,7029293694
XDRSärskilda dragningsrätter0,19042332865,2514574099
RWFRwandisk franc230,87445520050,0043313584
AWGArubansk eller nederländsk gulden0,48340106482,0686756254
DJFDjiboutisk franc48,04305122990,0208146646
BTNBhutanesisk ngultrum18,29767959420,0546517385
KMFKomoransk franc113,92960106650,0087773501
WSTSamoansk tala0,69836166991,4319228031
SPLSeborga luigino0,045009409922,2175763053
ERNEritreansk nakfa4,05084691160,2468619580
FKPFalklands-pund0,20305052844,9248825311
SHPSankthelenskt pund0,20305052844,9248825311
JEPJersey-pund0,20305052844,9248825311
TMTTurkmenistansk manat0,94789817471,0549656352
TVDTuvaluansk dollar0,35720750762,7994932323
IMPIsle of Man-pund0,20305052844,9248825311
GGPGuernsey-pund0,20305052844,9248825311
ZMWZambisk kwacha2,82219234180,3543344602
AD