Historiska kurstabeller

Bygg historiska kurstabeller med din valda basvaluta med XE Valutatabeller. För kommersiellt bruk kan du hämta ett automatiserat flöde via XE Currency Data API.

Välj valuta och datum

kes
KES – Kenyansk shilling
EllerLäs om vårt API

Valutatabell: KES — Kenyansk shilling

Alla siffror är mittkurs och inte tillgängliga för konsumenter utan endast för information.

7 sep. 2021 16:00 UTC

USDUS-dollar0.009087741952251066110.03833573336625
EUREuro0.007669975596324251130.37851130572548
GBPBrittiskt pund0.006589656461557736151.7529792082073
INRIndisk rupie0.6671626437374941.498884881200672
AUDAustralisk dollar0.01229185367763949781.35469443629418
CADKanadensisk dollar0.01147412027611831187.15265100378566
SGDSingaporiansk dollar0.01222753951032990881.78260222796199
CHFSchweiziska franc0.008342090028651881119.87403595086883
MYRMalaysisk ringgit0.03776648478452869526.47850351191957
JPYJapansk yen1.00121172961684280.998789736894806
CNYKinesisk yuan renminbi0.058768036588766817.016052569487147
NZDNyzeeländsk dollar0.01278924423516230578.1907031887494
THBThailändsk baht0.29694732420873293.3676006431937777
HUFUngersk forint2.67552965827029960.373757770506827
AEDEmiratisk dirham0.0333747323196420429.962787129575563
HKDHongkong-dollar0.0706590192186954314.152474957300475
MXNMexikansk peso0.181332760815952235.514723293795612
ZARSydafrikansk rand0.13014318949931157.683844262978435
PHPFilippinsk peso0.456099675860980772.192503202534176
SEKSvensk krona0.0779631403875848712.82657413527231
IDRIndonesiska rupier129.336839922695870.007731749133485062
BRLBrasiliansk real0.04698835940049376421.281866674185093
SARSaudiarabisk riyal0.034079032320941529.343556195564336
TRYTurkisk lira0.0758450794968537613.184770938785586
KESKenyansk shilling11
KRWSydkoreansk won10.5702890697378750.09460479211140423
EGPEgyptiskt pund0.14280972485022067.002324253819578
IQDIrakisk dinar13.2620125528988360.07540333686242953
NOKNorsk krona0.0788774717467789812.677891137412574
KWDKuwaitisk dinar0.0027321315220065023366.01459041971407
DKKDansk krona0.0570350854336380717.533067451323944
PKRPakistansk rupie1.52638219315462420.6551439111938715
ILSIsraelisk shekel0.0291475220058914334.30823381136398
PLNPolsk zloty0.03462040544618330628.884699272354826
QARQatarisk riyal0.0330793807061938830.230312014661056
XAUUns av guld0.000005056885143057711197750.19042559015
OMROmansk rial0.003494236780640535286.1855285653219
COPColombiansk peso34.638433326103350.028869665974367405
CLPChilensk peso7.07947734777226150.14125336530876473
TWDTaiwanesisk dollar0.251424382280801663.9773389952417446
ARSArgentinsk peso0.8903883830648051.1231053987450972
CZKTjeckisk krona0.194749739607096635.134795055528589
VNDVietnamesisk dong206.842988924900650.004834584943863261
MADMarockansk dirham0.0811821232689685812.317982823470256
JODJordansk dinar0.006443209044146005155.20216605552363
BHDBahrainsk dinar0.003416990974046401292.6551482270379
XOFCFA-franc5.03117418223806650.19876075917434452
LKRLankesisk rupie1.82151904330089540.5489923389369752
UAHUkrainsk hryvnia0.243034906078936074.114635284839318
NGNNigeriansk naira3.73949997580394640.2674154316005878
TNDTunisisk dinar0.02518297631111336439.70936507448071
UGXUgandisk shilling32.077977700233720.03117403501383175
RONRumänsk leu0.037969456133456726.336958751401557
BDTBangladeshisk taka0.77345163379548841.2929056663734635
PENPeruansk Sol0.0373000000107386526.809651466812344
GELGeorgiska lari0.02826212888916929835.383038691866666
XAFCentralafrikansk CFA-franc BEAC5.03117418223806650.19876075917434452
FJDFiji-dollar0.0189139504873828852.87102769287041
VEFVenezuelansk bolivar3641917942.3839342.7458059621887525e-10
VESVenezuelansk bolivar36419.179423839340.000027458059621887526
UZSUzbekistansk som97.16496583897140.010291775346859796
BGNBulgarisk lev0.0150011683705588666.66147431306682
DZDAlgerisk dinar1.23797574509221130.8077702684922268
DOPDominikansk peso0.51644582574025931.9363115164434284
ISKIsländsk krona1.15501518588120660.8657894824448222
CRCCostaricansk colón5.66279526334360650.17659123339196064
XAGUns av silver0.000373496279153442462677.402843922771
JMDJamaicansk dollar1.37389421976498730.7278580735066021
LYDLibysk dinar0.04100546456426292624.386993553818183
GHSGhana cedi0.0549777853728339418.189164827547383
MURMauritisk rupie0.386140750578341962.5897292593497343
AOAAngolansk kwanza5.8404851080911950.17121865418587173
UYUUruguayansk peso0.387004029901388052.5839524209988425
AFNAfghansk afghani0.72637858541847291.3766925678623791
LBPLibanesiskt pund13.699770993018480.07299392088448839
XPFCFP-franc0.91527155087066571.0925719247459784
TTDTrinidad-dollar0.0616961863415333116.20845726937273
TZSTanzanisk shilling21.0740396975493880.047451747000186485
ALLAlbansk lek0.93705499875162211.0671732196426416
XCDÖstkaribisk dollar0.02455512083783291440.72470286765056
GTQGuatemalansk quetzal0.0702820235530992514.22838941517504
NPRNepalesisk rupie1.07246394980802150.9324322744638708
BOBBoliviansk bolíviano0.0626633435784286515.958293044934836
ZWDZimbabwisk dollar3.28885381251966050.3040572968592602
BBDBarbadisk dollar0.01817548390450213255.01916786668313
LAKLaotisk kip86.942417543854090.011501865582419493
BNDBruneisk dollar0.01222753951032990881.78260222796199
BWPBotswana pula0.101828896355559899.820395150982108
HNLHonduransk lempira0.217330606422011524.601284726819401
PYGParaguayansk guarani62.8722997957999540.01590525562525713
ETBEtiopisk birr0.414611126689705962.4118986096299286
NADNamibisk dollar0.13014318949931157.683844262978435
PGKPapua Nya Guineansk kina0.0320538199856803331.197529668748945
SDGSudanesiskt pund3.99929453453609930.2500440993691393
MOPMacao pataca0.0727787897952562913.740266948835412
BMDBermudisk dollar0.009087741952251066110.03833573336625
NIONicaraguansk cordoba0.3189692142212593.135098797673719
BAMBosnisk konvertibilna marka0.0150011683705588666.66147431306682
KZTKazakstansk tenge3.87492563630974640.25806946864465297
PABPanamansk balboa0.009087741952251066110.03833573336625
GYDGuyansk dollar1.89789141345268630.5269005344098047
YERJemenitisk rial2.278891470279640.4388098393633863
MGAMadagaskisk ariary35.6248591983048040.028070286381583362
KYDCaymansk dollar0.007451861301447987134.19466084341744
MZNMocambique metical0.57947930317916781.7256871721108085
RSDSerbisk dinar0.90122401297062651.109602036350304
SCRSeychellisk rupie0.13272407725322497.534427970383212
AMDArmenisk dram4.4744730099300310.22349000603662988
AZNAzerbajdzjansk manat0.015439926689601864.76714689801356
SBDSalomon-dollar0.0731689037529572713.667008096449484
SLLSierra Leonsk leone95.373525620017160.01048509000269272
TOPTongansk pa'anga0.0202787964646344749.31259119563461
BZDBelizisk dollar0.01830527360773741654.62906599644116
GMDGambisk dalasi0.464683611073492152.152001870024731
MWKMalawisk kwacha7.3836302513251750.13543473412966817
BIFBurundisk franc18.024840612900120.05547899265662933
HTGHaitisk gourde0.89976406523618011.1114024649756475
SOSSomalisk shilling5.2469014939490280.1905886743163078
GNFGuinesisk franc88.967774414537590.01124002490318109
MNTMongolisk tögrög25.860083023699190.03866963609836677
MVRMaldivisk rufiyaa0.139960011952848357.144897932252918
CDFKongolesisk franc17.974216336421370.055635248918957755
STNSão Tomé och Príncipe-dobra0.18794726300923445.3206414607424595
TJSTadzjikistan-somoni0.102950004685506829.713452690505598
KGSKirgizistansk som0.77058578874977781.2977140437827577
LRDLiberiansk dollar1.56118348491578150.640539699312759
LSLLesotho loti0.13014318949931157.683844262978435
MMKBurmesisk kyat14.9509857479785120.06688522194165074
GIPGibraltar-pund0.006589656461557736151.7529792082073
XPTUns av platina0.00000904182950923802110597.08646113066
MDLMoldavisk leu0.160386460305083026.23494026925855
KHRKambodjansk riel37.048163337804870.026991891362656974
MKDMakedonisk denar0.471477744467021232.1209908881922797
VUVVanuatu-vatu1.00572810698731230.9943045173466702
ANGNederländska gulden0.0162646904994769861.48287912592968
MRUMauretansk ouguiya0.328253661610929953.0464245093030295
SZLSwaziland-lilangeni0.13014318949931157.683844262978435
CVEKapverdisk escudo0.8457682090066751.1823570445789926
SRDSurinamesisk dollar0.19440416457055935.143922725158742
SVCSalvadoransk colón0.0795177420821968212.575809798099
XPDUns av palladium0.0000038067849185659953262688.86248942505
BSDBahamansk dollar0.009087741952251066110.03833573336625
XDRSärskilda dragningsrätter0.006378780145374469156.76978626158538
RWFRwandisk franc9.1580147213889220.10919397166554654
AWGArubansk eller nederländsk gulden0.01626705809452940661.47393057729958
BTNBhutanesisk ngultrum0.6671626437374941.498884881200672
DJFDjiboutisk franc1.61566589479287330.6189398459315743
KMFKomoransk franc3.77338063667855030.2650143455657927
ERNEritreansk nakfa0.1363161292837667.335889048891084
FKPFalklands-pund0.006589656461557736151.7529792082073
SHPSankthelenskt pund0.006589656461557736151.7529792082073
SPLSeborga luigino0.0015146236526500162660.2300170411177
WSTSamoansk tala0.0230181006434012943.44407105921117
JEPJersey-pund0.006589656461557736151.7529792082073
TMTTurkmenistansk manat0.03183839390750657631.408619508417754
GGPGuernsey-pund0.006589656461557736151.7529792082073
IMPIsle of Man-pund0.006589656461557736151.7529792082073
TVDTuvaluansk dollar0.01229185367763949781.35469443629418
ZMWZambisk kwacha0.146567230382914476.822807508796122
ADACardano0.003560558501535286280.85481521194146
BCHBitcoin Cash0.00001278145071938546878238.38013030183
BTCBitcoin1.9181125681326836e-75213458.358043697
CLFCLF0.000255481991452220943914.170209476449
CNHKinesisk yuan renminbi offshore0.05869974698150634617.035848558513464
DOGEDogecoin0.0333486889305301429.986186326039267
DOTPolkadot0.000295451885571767033384.645855499521
ETHEthereum0.0000024987876181782923400194.0752087753
LINKChainlink0.000293051801755710553412.365984473984
LTCLitecoin0.00004594907223781712421763.225051081172
MXVMXV0.02706325828860205536.950465806297956
UNIUniswap0.00035370591630645982827.2074452200413
XBTXBT1.9181125681326836e-75213458.358043697
XLMStellar Lumen0.02498254969580858840.02793998915866
XRPRipple0.007418480413134978134.7984956904954

Aktuella växelkurser i realtid

ValutaKursÄndra
EUR / USD1,12250▼
GBP / EUR1,18700▼
USD / JPY158,467▲
GBP / USD1,33240▼
USD / CHF0,825428▲
USD / CAD1,40903▼
EUR / JPY177,879▲
AUD / USD0,698572▲

Centralbankernas kurser

ValutaRänta
JPY0,75 %
CHF0,00 %
EUR4,25 %
USD3,75 %
CAD2,25 %
AUD3,60 %
NZD2,25 %
GBP3,75 %