Laitoksen TRANSFER RAPID ELECTRONIC SWIFT-koodi on
TRPCROB2 XXX
Pankin nimi
TRANSFER RAPID ELECTRONIC
Kaupunki
BUCHAREST
Osoite
BULEVARDUL UNIRII 72, FLOOR 8, BUCHAREST, BUCHAREST, 030836
Maa
ROMANIA
SWIFT-koodi tarkistetaan ja päivitetään säännöllisesti
Milloin minun pitäisi käyttää TRPCROB2XXX?
SWIFT-koodeja käytetään varmistamaan, että rahasi päätyvät oikeaan paikkaan, kun lähetät tai vastaanotat rahaa rajojen yli. Käytä TRPCROB2XXX, kun haluat lähettää rahaa osoitteeseen TRANSFER RAPID ELECTRONIC yllä olevaan osoitteeseen, kaupunkiin ja maahan. Varmista aina, että käyttämäsi SWIFT-koodi kuuluu kohdepankille.
Hajottaminen TRPCROB2XXX
SWIFT/BIC-koodit koostuvat 8-11 kirjaimesta ja numerosta, joilla tunnistetaan tietty pankki ja konttori maailmassa.
Pankkitunnus (TRPC): Nämä 4 kirjainta edustavat TRANSFER RAPID ELECTRONIC
Maakoodi (RO): Nämä 2 kirjainta osoittavat pankin maan Romania.
Sijaintikoodi (B2): Nämä 2 merkkiä osoittavat pankin pääkonttorin sijainnin.
Toimialan koodi (XXX): Nämä 3 numeroa määrittelevät tietyn haarakonttorin. BIC-koodit, jotka päättyvät 'XXX', viittaavat pankin pääkonttoriin.
TRANSFER RAPID ELECTRONIC
| SWIFT-koodi | TRPCROB2XXX |
|---|---|
| SWIFT-koodi (8 merkkiä) | TRPCROB2 |
| Konttorin koodi | XXX |
| Pankin nimi | TRANSFER RAPID ELECTRONIC |
| Konttorin nimi | TRANSFER RAPID ELECTRONIC |
| Osoite | BULEVARDUL UNIRII 72, FLOOR 8 |
| Kaupunki | BUCHAREST |
| Maa | Romania |
TRANSFER RAPID ELECTRONIC koodin tiedot
Oikeat SWIFT-koodit ovat ratkaisevan tärkeitä, jotta vältät ongelmat tai viivästykset siirroissasi. Ennen kuin käytät SWIFT-koodia, varmista, että:
Tarkista pankki: Tarkista, että pankin nimi vastaa vastaanottajan pankkia.
Tarkista konttorin nimi: Jos käytät konttorikohtaista SWIFT-koodia, varmista, että konttori vastaa vastaanottajan konttoria.
Vahvista maa: Pankkeja on eri puolilla maailmaa. Tarkista, että SWIFT-koodi vastaa kohdepankin maata.
Valitse Xe, kun lähetät rahaa osoitteeseen TRANSFER RAPID ELECTRONIC
Paremmat hinnat
Vertaa meitä pankkiin ja löydä säästöt. Hintamme ovat usein suuremmat kuin suurimmilla pankeilla, mikä maksimoi siirtosi arvon.
Pienemmät maksut
Näytämme kaikki maksut etukäteen ennen kuin vahvistat siirron, jotta tiedät tarkalleen, mistä maksat. Pienemmät palkkiomme merkitsevät sinulle enemmän säästöjä.
Nopeammat siirrot
Suurin osa siirroista tehdään samana päivänä. Ymmärrämme, että kun kyse on rahoistasi, ajoituksella on merkitystä.

Xe 24/5 asiantuntijoiden maailmanlaajuinen siirtotuki
Tarvitsetko apua kansainvälisessä SWIFT-rahansiirrossa? Olemme täällä auttamassa - ota yhteyttä jo tänään saadaksesi henkilökohtaista tukea!
Xe:hen luottavat miljoonat ihmiset ympäri maailmaa
Oletko valmis lähettämään rahaa osoitteeseen TRANSFER RAPID ELECTRONIC?
Xe:n avulla on helppo lähettää rahaa osoitteeseen TRANSFER RAPID ELECTRONIC ja tuhansiin muihin pankkeihin ympäri maailmaa. Tukee yli 130 valuuttaa ja tekee siirtoja 190 maahan, joten voit lähettää rahaa luottavaisin mielin.
Usein kysytyt kysymykset TRPCROB2XXX
Vastuuvapauslauseke
Tällä sivulla olevat SWIFT-koodit, pankkien nimet, osoitteet ja muut vastaavat tiedot ovat vain yleisiä tietoja. Vaikka pyrimme varmistamaan tarkkuuden, Xe ei takaa, että tiedot ovat täydellisiä, ajantasaisia tai virheettömiä. Tiedot voivat muuttua ilman ennakkoilmoitusta, eivätkä ne välttämättä vastaa asianomaisilta rahoituslaitoksilta saatavia viimeisimpiä tietoja.
Xe ei anna mitään vakuutuksia minkään luettelossa olevan pankin, rahoituslaitoksen tai välittäjän oikeudellisesta asemasta, sääntelyn mukaisesta asemasta tai toiminnan eheydestä. Emme tue tai tarkista minkään sivustolla olevan tahon laillisuutta, emmekä ota vastuuta siitä, että käytät annettuja tietoja.
Kaikki näiden tietojen perusteella tehdyt rahoitustoimet tai päätökset tehdään omalla vastuullasi. Xe ei ole vastuussa mistään menetyksistä, viivästyksistä tai vahingoista, jotka johtuvat siitä, että on luotettu tietoihin, eikä mistään liiketoimista sellaisten kolmansien osapuolten kanssa, joiden tietoja näytetään tällä sivustolla.
Suosittelemme, että tarkistat kaikki tiedot itsenäisesti asianomaiselta rahoituslaitokselta, ennen kuin aloitat minkä tahansa maksutapahtuman.
Tämä vastuuvapauslauseke on laadittu vain englanniksi, eikä sitä ole käännetty. Vaikka muu osa tästä sivusta voi näkyä valitsemallasi kielellä, oikeudellinen vastuuvapauslauseke on englanninkielinen, jotta sen tarkkuus ja tarkoitus säilyy.