US

Laitoksen HENRY SCHEIN INC SWIFT-koodi on

HSICUS33 XXX

Pankin nimi

HENRY SCHEIN INC

Kaupunki

MELVILLE

Osoite

135 DURYEA ROAD, MELVILLE, NY, 11747

Maa

UNITED STATES OF AMERICA

SWIFT-koodi tarkistetaan ja päivitetään säännöllisesti


Milloin minun pitäisi käyttää HSICUS33XXX?

SWIFT-koodeja käytetään varmistamaan, että rahasi päätyvät oikeaan paikkaan, kun lähetät tai vastaanotat rahaa rajojen yli. Käytä HSICUS33XXX, kun haluat lähettää rahaa osoitteeseen HENRY SCHEIN INC yllä olevaan osoitteeseen, kaupunkiin ja maahan. Varmista aina, että käyttämäsi SWIFT-koodi kuuluu kohdepankille.

Hajottaminen HSICUS33XXX

SWIFT/BIC-koodit koostuvat 8-11 kirjaimesta ja numerosta, joilla tunnistetaan tietty pankki ja konttori maailmassa.

  • Pankkitunnus (HSIC): Nämä 4 kirjainta edustavat HENRY SCHEIN INC

  • Maakoodi (US): Nämä 2 kirjainta osoittavat pankin maan Yhdysvallat.

  • Sijaintikoodi (33): Nämä 2 merkkiä osoittavat pankin pääkonttorin sijainnin.

  • Toimialan koodi (XXX): Nämä 3 numeroa määrittelevät tietyn haarakonttorin. BIC-koodit, jotka päättyvät 'XXX', viittaavat pankin pääkonttoriin.

HENRY SCHEIN INC

HSICPankin koodi
USMaakoodi
33Sijaintikoodi
XXXKonttorin koodi
SWIFT/BIC-koodi laitokselle HENRY SCHEIN INC
SWIFT-koodiHSICUS33XXX
SWIFT-koodi (8 merkkiä)HSICUS33
Konttorin koodiXXX
Pankin nimiHENRY SCHEIN INC
Konttorin nimiHENRY SCHEIN INC
Osoite135 DURYEA ROAD
KaupunkiMELVILLE
MaaYhdysvallat

HENRY SCHEIN INC koodin tiedot

Oikeat SWIFT-koodit ovat ratkaisevan tärkeitä, jotta vältät ongelmat tai viivästykset siirroissasi. Ennen kuin käytät SWIFT-koodia, varmista, että:

  • Tarkista pankki: Tarkista, että pankin nimi vastaa vastaanottajan pankkia.

  • Tarkista konttorin nimi: Jos käytät konttorikohtaista SWIFT-koodia, varmista, että konttori vastaa vastaanottajan konttoria.

  • Vahvista maa: Pankkeja on eri puolilla maailmaa. Tarkista, että SWIFT-koodi vastaa kohdepankin maata.

Valitse Xe, kun lähetät rahaa osoitteeseen HENRY SCHEIN INC

Better rates

Paremmat hinnat

Vertaa meitä pankkiin ja löydä säästöt. Hintamme ovat usein suuremmat kuin suurimmilla pankeilla, mikä maksimoi siirtosi arvon.

Lähetä lisää
Lower fees

Pienemmät maksut

Näytämme kaikki maksut etukäteen ennen kuin vahvistat siirron, jotta tiedät tarkalleen, mistä maksat. Pienemmät palkkiomme merkitsevät sinulle enemmän säästöjä.

Kuluta vähemmän
Faster transfers

Nopeammat siirrot

Suurin osa siirroista tehdään samana päivänä. Ymmärrämme, että kun kyse on rahoistasi, ajoituksella on merkitystä.

Lähetä nopeammin
Xe 24/5 expert global transfer support

Xe 24/5 asiantuntijoiden maailmanlaajuinen siirtotuki

Tarvitsetko apua kansainvälisessä SWIFT-rahansiirrossa? Olemme täällä auttamassa - ota yhteyttä jo tänään saadaksesi henkilökohtaista tukea!

Mitä ihmiset sanovat

Xe:hen luottavat miljoonat ihmiset ympäri maailmaa

Oletko valmis lähettämään rahaa osoitteeseen HENRY SCHEIN INC?

Xe:n avulla on helppo lähettää rahaa osoitteeseen HENRY SCHEIN INC ja tuhansiin muihin pankkeihin ympäri maailmaa. Tukee yli 130 valuuttaa ja tekee siirtoja 190 maahan, joten voit lähettää rahaa luottavaisin mielin.

Usein kysytyt kysymykset HSICUS33XXX

SWIFT-koodi on yksilöllinen tunniste, jota käytetään pankkien ja rahoituslaitosten tunnistamiseen kaikkialla maailmassa kansainvälisissä rahansiirroissa. SWIFT on lyhenne sanoista Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication. Näiden koodien avulla voidaan varmistaa, että maksut ohjataan oikeaan pankkiin ja maahan. Tyypillinen SWIFT-koodi on joko 8 tai 11 merkkiä pitkä, ja se sisältää tietoja pankista, maasta, sijainnista ja joskus myös tietyn konttorin.

Vastuuvapauslauseke

Tällä sivulla olevat SWIFT-koodit, pankkien nimet, osoitteet ja muut vastaavat tiedot ovat vain yleisiä tietoja. Vaikka pyrimme varmistamaan tarkkuuden, Xe ei takaa, että tiedot ovat täydellisiä, ajantasaisia tai virheettömiä. Tiedot voivat muuttua ilman ennakkoilmoitusta, eivätkä ne välttämättä vastaa asianomaisilta rahoituslaitoksilta saatavia viimeisimpiä tietoja.

Xe ei anna mitään vakuutuksia minkään luettelossa olevan pankin, rahoituslaitoksen tai välittäjän oikeudellisesta asemasta, sääntelyn mukaisesta asemasta tai toiminnan eheydestä. Emme tue tai tarkista minkään sivustolla olevan tahon laillisuutta, emmekä ota vastuuta siitä, että käytät annettuja tietoja.

Kaikki näiden tietojen perusteella tehdyt rahoitustoimet tai päätökset tehdään omalla vastuullasi. Xe ei ole vastuussa mistään menetyksistä, viivästyksistä tai vahingoista, jotka johtuvat siitä, että on luotettu tietoihin, eikä mistään liiketoimista sellaisten kolmansien osapuolten kanssa, joiden tietoja näytetään tällä sivustolla.

Suosittelemme, että tarkistat kaikki tiedot itsenäisesti asianomaiselta rahoituslaitokselta, ennen kuin aloitat minkä tahansa maksutapahtuman.

Tämä vastuuvapauslauseke on laadittu vain englanniksi, eikä sitä ole käännetty. Vaikka muu osa tästä sivusta voi näkyä valitsemallasi kielellä, oikeudellinen vastuuvapauslauseke on englanninkielinen, jotta sen tarkkuus ja tarkoitus säilyy.