CN

Ο κωδικός SWIFT του EVERGROWING BANK είναι

HFBACNSD 020

Όνομα τράπεζας

EVERGROWING BANK

Πόλη

QINGDAO

Διεύθυνση

QINGDAO, SHANDONG, 266000

Χώρα

CHINA

Ο κωδικός SWIFT επαληθεύεται και ενημερώνεται τακτικά


Πότε πρέπει να χρησιμοποιήσω το HFBACNSD020;

Οι κωδικοί SWIFT χρησιμοποιούνται για να διασφαλιστεί ότι τα χρήματά σας φτάνουν στο σωστό μέρος όταν στέλνετε ή λαμβάνετε χρήματα διασυνοριακά. Χρησιμοποιήστε το HFBACNSD020 όταν θέλετε να στείλετε χρήματα στο EVERGROWING BANK στην παραπάνω διεύθυνση, πόλη και χώρα. Επιβεβαιώνετε πάντα ότι ο κωδικός SWIFT που χρησιμοποιείτε ανήκει στην τράπεζα προορισμού.

Διαλύοντας HFBACNSD020

Οι κωδικοί SWIFT/BIC αποτελούνται από 8 έως 11 γράμματα και αριθμούς για την αναγνώριση μιας συγκεκριμένης τράπεζας και ενός υποκαταστήματος στον κόσμο.

  • Κωδικός τράπεζας (HFBA): Αυτά τα 4 γράμματα αντιπροσωπεύουν EVERGROWING BANK

  • Κωδικός χώρας (CN): Αυτά τα 2 γράμματα δείχνουν τη χώρα της τράπεζας είναι Κίνα.

  • Κωδικός τοποθεσίας (SD): Οι 2 αυτοί χαρακτήρες δηλώνουν την έδρα της τράπεζας.

  • Κωδικός υποκαταστήματος (020): Αυτά τα 3 ψηφία προσδιορίζουν ένα συγκεκριμένο υποκατάστημα. Οι κωδικοί BIC που τελειώνουν σε "XXX", αναφέρονται στα κεντρικά γραφεία της τράπεζας.

EVERGROWING BANK

HFBAΚωδικός τράπεζας
CNΚωδικός χώρας
SDΚωδικός τοποθεσίας
020Κωδικός υποκαταστήματος
Κωδικός SWIFT/BIC για το EVERGROWING BANK
Κωδικός SWIFTHFBACNSD020
Κωδικός SWIFT (8 χαρακτήρες)HFBACNSD
Κωδικός υποκαταστήματος020
Όνομα τράπεζαςEVERGROWING BANK
Όνομα υποκαταστήματοςEVERGROWING BANK
ΠόληQINGDAO
ΧώραΚίνα

EVERGROWING BANK λεπτομέρειες κώδικα

Οι σωστοί κωδικοί SWIFT είναι ζωτικής σημασίας για να αποφύγετε τυχόν προβλήματα ή καθυστερήσεις στις μεταφορές σας. Πριν χρησιμοποιήσετε τον κωδικό SWIFT, βεβαιωθείτε ότι:

  • Επαληθεύστε την τράπεζα: Ελέγξτε δύο φορές ότι το όνομα της τράπεζας ταιριάζει με την τράπεζα του παραλήπτη.

  • Ελέγξτε το όνομα του υποκαταστήματος: Εάν χρησιμοποιείτε έναν κωδικό SWIFT για συγκεκριμένο υποκατάστημα, βεβαιωθείτε ότι αυτό το υποκατάστημα ταιριάζει με το υποκατάστημα του παραλήπτη.

  • Επιβεβαιώστε τη χώρα: Οι τράπεζες έχουν τοποθεσίες σε όλο τον κόσμο. Βεβαιωθείτε ότι ο κωδικός SWIFT αντιστοιχεί στη χώρα της τράπεζας προορισμού.

Επιλέξτε Xe όταν στέλνετε χρήματα σε EVERGROWING BANK

Better rates

Καλύτερα ποσοστά

Συγκρίνετε μας με την τράπεζά σας και ανακαλύψτε την εξοικονόμηση πόρων. Οι τιμές μας συχνά ξεπερνούν τις τιμές των μεγάλων τραπεζών, μεγιστοποιώντας την αξία της μεταφοράς σας.

Στείλτε περισσότερα
Lower fees

Χαμηλότερες αμοιβές

Σας παρουσιάζουμε όλες τις χρεώσεις εκ των προτέρων πριν επιβεβαιώσετε τη μεταφορά σας, ώστε να γνωρίζετε ακριβώς τι πληρώνετε. Οι χαμηλότερες αμοιβές μας σημαίνουν μεγαλύτερη εξοικονόμηση για εσάς.

Ξοδέψτε λιγότερα
Faster transfers

Ταχύτερες μεταφορές

Η πλειονότητα των μεταφορών ολοκληρώνεται την ίδια ημέρα. Καταλαβαίνουμε ότι όταν πρόκειται για τα χρήματά σας, ο χρόνος έχει σημασία.

Στείλτε γρηγορότερα
Xe 24/5 expert global transfer support

Xe 24/5 υποστήριξη παγκόσμιας μεταφοράς εμπειρογνωμόνων

Χρειάζεστε βοήθεια με τη διεθνή μεταφορά χρημάτων SWIFT; Είμαστε εδώ για να σας βοηθήσουμε - επικοινωνήστε μαζί μας σήμερα για εξατομικευμένη υποστήριξη!

Εμπιστεύονται το Xe εκατομμύρια άνθρωποι σε όλο τον κόσμο

Έτοιμοι να στείλετε χρήματα στο EVERGROWING BANK?

Το Xe διευκολύνει την αποστολή χρημάτων στο EVERGROWING BANK και σε χιλιάδες άλλες τράπεζες σε όλο τον κόσμο. Με υποστήριξη για πάνω από 130 νομίσματα και μεταφορές σε 190 χώρες, μπορείτε να στέλνετε χρήματα με σιγουριά.

Συχνές ερωτήσεις σχετικά με HFBACNSD020

Ο κωδικός SWIFT είναι ένα μοναδικό αναγνωριστικό που χρησιμοποιείται για την αναγνώριση τραπεζών και χρηματοπιστωτικών ιδρυμάτων σε όλο τον κόσμο για διεθνείς μεταφορές χρημάτων. Το SWIFT σημαίνει Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (Εταιρεία Παγκόσμιας Διατραπεζικής Χρηματοοικονομικής Τηλεπικοινωνίας). Αυτοί οι κωδικοί βοηθούν να διασφαλιστεί ότι οι πληρωμές δρομολογούνται στη σωστή τράπεζα και χώρα. Ένας τυπικός κωδικός SWIFT έχει μήκος 8 ή 11 χαρακτήρες και περιλαμβάνει πληροφορίες σχετικά με την τράπεζα, τη χώρα, την τοποθεσία και μερικές φορές ένα συγκεκριμένο υποκατάστημα.

Αποποίηση ευθύνης

Οι κωδικοί SWIFT, τα ονόματα των τραπεζών, οι διευθύνσεις και άλλες σχετικές πληροφορίες που παρέχονται σε αυτή τη σελίδα είναι μόνο για σκοπούς γενικής πληροφόρησης. Παρόλο που προσπαθούμε να διασφαλίσουμε την ακρίβεια, η Xe δεν εγγυάται ότι οι πληροφορίες είναι πλήρεις, τρέχουσες ή χωρίς σφάλματα. Οι λεπτομέρειες ενδέχεται να αλλάξουν χωρίς προειδοποίηση και ενδέχεται να μην αντικατοπτρίζουν τα τελευταία διαθέσιμα στοιχεία από τα αντίστοιχα χρηματοπιστωτικά ιδρύματα.

Η Xe δεν προβαίνει σε καμία δήλωση σχετικά με τη νομική υπόσταση, το ρυθμιστικό καθεστώς ή τη λειτουργική ακεραιότητα οποιασδήποτε τράπεζας, χρηματοπιστωτικού ιδρύματος ή διαμεσολαβητή που περιλαμβάνεται στον κατάλογο. Δεν υποστηρίζουμε ούτε επαληθεύουμε τη νομιμότητα οποιασδήποτε οντότητας που περιλαμβάνεται, ούτε αναλαμβάνουμε οποιαδήποτε ευθύνη για τη χρήση των παρεχόμενων πληροφοριών από εσάς.

Οποιεσδήποτε οικονομικές συναλλαγές ή αποφάσεις που λαμβάνονται με βάση αυτές τις πληροφορίες γίνονται με δική σας ευθύνη. Η Xe δεν ευθύνεται για οποιαδήποτε απώλεια, καθυστέρηση ή ζημία που προκύπτει από την εμπιστοσύνη στα δεδομένα, ούτε από οποιαδήποτε συναλλαγή με τρίτους των οποίων οι πληροφορίες εμφανίζονται στον παρόντα ιστότοπο.

Σας συνιστούμε να επαληθεύσετε ανεξάρτητα όλες τις λεπτομέρειες με το αρμόδιο χρηματοπιστωτικό ίδρυμα πριν από την έναρξη οποιασδήποτε συναλλαγής.

Η παρούσα δήλωση αποποίησης ευθύνης παρέχεται μόνο στα αγγλικά και δεν έχει μεταφραστεί. Ενώ η υπόλοιπη σελίδα μπορεί να εμφανίζεται στην επιλεγμένη γλώσσα σας, η νομική αποποίηση ευθυνών παραμένει στα αγγλικά για να διατηρηθεί η ακρίβεια και η πρόθεσή της.