AD

Aktuella och historiska kursgrafer

Bygg upp aktuella och historiska kursgrafer med din valda källvaluta med XE Valutagrafer. För kommersiella ändamål kan du få ett automatiserat valutaflöde genom XE Currency Data API.
 

Från:

Datum:

Mid-market kurs enligt 2017-04-24 15:24 GMT

Valutakod ▲▼ Valutanamn ▲▼ Enheter per LYD LYD per enhet
USDUSA-dollar0,72992700431,3700000057
EUREuro0,67188740171,4883446207
GBPBrittiskt pund0,57098002191,7513747620
INRIndisk rupie47,08316005090,0212390162
AUDAustralisk dollar0,96500909051,0362596682
CADKanadensisk dollar0,98438166191,0158661408
SGDSingaporiansk dollar1,01652637390,9837423068
CHFSchweiziska franc0,72691232071,3756817315
MYRMalaysisk ringgit3,21094682660,3114346185
JPYJapansk yen80,16599355670,0124741172
CNYKinesisk yuan renminbi5,02601479160,1989647945
NZDNyzeeländsk dollar1,03918809580,9622896991
THBThailändsk baht25,08285242560,0398678740
HUFUngersk forint209,20719727370,0047799503
AEDEmiratisk dirham2,68102179420,3729921190
HKDHongkong-dollar5,67794333620,1761201091
MXNMexikansk peso13,60820859600,0734850582
ZARSydafrikansk rand9,47683192420,1055204955
PHPFilippinsk peso36,32124559950,0275320954
SEKSvensk krona6,46244623880,1547401654
IDRIndonesiska rupier9693,36494192600,0001031633
SARSaudiarabisk riyal2,73754558520,3652907208
BRLBrasiliansk real2,28302798970,4380147788
TRYTurkisk lira2,60968375570,3831881920
KESKenyansk shilling75,38673674220,0132649328
KRWSydkoreansk won825,41781760580,0012115076
EGPEgyptiskt pund13,22651675440,0756056956
IQDIrakisk dinar839,24737218380,0011915438
NOKNorsk krona6,24441580100,1601430833
KWDKuwaitisk dinar0,22212898824,5018887808
RUBRysk rubel40,75866058870,0245346630
DKKDansk krona4,99874514680,2000502067
PKRPakistansk rupie76,51459049810,0130694028
ILSIsraelisk shekel2,66666314210,3750004956
PLNPolsk zloty2,84823011590,3510952273
QARQatarisk riyal2,65759040670,3762807081
XAUUns av guld0,00057259681746,4296543688
OMROmansk rial0,28105815673,5579824890
COPColombiansk peso2096,36218956350,0004770168
CLPChilensk peso477,67359189750,0020934798
TWDTaiwanesisk dollar22,06915917720,0453121024
ARSArgentinsk peso11,26502486840,0887703322
CZKTjeckisk krona18,02221146510,0554870861
VNDVietnamesisk dong16585,48067715380,0000602937
MADMarockansk dirham7,25659225180,1378057310
JODJordansk dinar0,51770066081,9316181643
BHDBahrainsk dinar0,27518230673,6339545666
XOFCFA-franc440,72924432860,0022689667
LKRLankesisk rupie111,13129332540,0089983655
UAHUkrainsk hryvnia19,44888614370,0514168263
NGNNigeriansk naira223,02829511530,0044837360
TNDTunisisk dinar1,82814359490,5470029831
UGXUgandisk shilling2640,83576050630,0003786680
RONNya rumänsk leu3,04311065850,3286111194
BDTBangladeshisk taka60,54726968170,0165160214
PENPeruansk Sol2,36554694650,4227352163
GELGeorgiska lari1,76635547210,5661374598
XAFCentralafrikansk CFA-franc BEAC440,72924432860,0022689667
FJDFiji-dollar1,50795942390,6631478169
VEFVenezuelansk bolivar7,35868551730,1358938356
BYNVitrysk rubel1,37226276450,7287234091
HRKKroatisk kuna5,01212156660,1995163100
UZSUzbekistansk som2705,23683588100,0003696534
BGNBulgarisk lev1,31434644520,7608344084
DZDAlgerisk dinar80,04991459340,0124922057
IRRIransk rial23675,86780419180,0000422371
DOPDominikansk peso34,46709971500,0290131751
ISKIsländsk krona78,48339419570,0127415488
XAGUns av silver0,040857726524,4751748772
CRCCostaricansk colón409,63653699330,0024411885
SYPSyriskt pund156,44533601670,0063920090
LYDLibysk dinar1,00000000001,0000000000
JMDJamaicansk dollar93,81009776550,0106598333
MURMauritisk rupie25,61996892250,0390320536
GHSGhana cedi3,06567601070,3261923297
AOAAngolansk kwanza121,10106884510,0082575654
UYUUruguayansk peso20,76635526680,0481548152
AFNAfghansk afghani49,34306351750,0202662731
LBPLibanesiskt pund1103,64237726980,0009060906
XPFCFP-franc80,17749423110,0124723279
TTDTrinidad-dollar4,94237295930,2023319584
TZSTanzanisk shilling1632,83673123210,0006124311
ALLAlbansk lek90,58194418950,0110397277
XCDÖstkaribisk dollar1,97080291350,5074074090
GTQGuatemalansk quetzal5,35437950080,1867630040
NPRNepalesisk rupie75,26188087250,0132869387
BOBBoliviansk bolíviano5,04353144880,1982737711
ZWDZimbabwisk dollar264,16058283930,0037855761
BBDBarbadisk dollar1,45985400850,6850000029
CUCKubansk konvertibel peso0,72992700431,3700000057
LAKLaotisk kip5886,05330660210,0001698931
BNDBruneisk dollar1,01652637390,9837423068
BWPBotswana pula7,51909220700,1329947782
HNLHonduransk lempira17,12438107920,0583962711
PYGParaguayansk guarani4077,12122038350,0002452711
ETBEtiopisk birr16,74995064590,0597016684
NADNamibisk dollar9,47683192420,1055204955
PGKPapua Nya Guineansk kina2,31538473010,4318936663
SDGSudanesiskt pund4,79562048580,2085235900
MOPMacao pataca5,84828163630,1709903972
NIONicaraguansk cordoba21,73371484290,0460114622
BMDBermudisk dollar0,72992700431,3700000057
KZTKazakstansk tenge227,35405192260,0043984261
PABPanamansk balboa0,72992700431,3700000057
BAMBosnisk konvertibilna marka1,31409753680,7609785210
GYDGuyansk dollar149,11685548990,0067061500
YERJemenitisk rial182,66395831520,0054745337
MGAMadagaskisk ariary2367,89399939450,0004223162
KYDCaymansk dollar0,59854014111,6707317210
MZNMocambique metical47,54642453580,0210320757
RSDSerbisk dinar82,89075685470,0120640713
SCRSeychellisk rupie9,96746190020,1003264432
AMDArmenisk dram353,65708511450,0028275978
SBDSalomon-dollar5,69143862970,1757025007
AZNAzerbajdzjansk manat1,22366658340,8172160730
SLLSierra Leonsk leone5501,40943125700,0001817716
TOPTongansk pa'anga1,61452557200,6193769968
BZDBelizisk dollar1,45881320550,6854887221
MWKMalawisk kwacha530,01568762400,0018867366
GMDGambisk dalasi32,88245348600,0304113560
BIFBurundisk franc1255,82991771800,0007962862
SOSSomalisk shilling423,92020457840,0023589345
HTGHaitisk gourde50,22787146880,0199092649
GNFGuinesisk franc6665,75678103630,0001500205
MVRMaldivisk rufiyaa11,22627649420,0890767300
MNTMongolisk tögrög1767,12140335200,0005658921
CDFKongolesisk franc1016,59726886650,0009836737
STDSão Tomé och Príncipe-dobra16531,15513650940,0000604918
TJSTadzjikistan-somoni6,19635008880,1613853294
KPWNordkoreansk won94,75132088300,0105539426
MMKBurmesisk kyat972,79500830430,0010279658
LSLLesotho loti9,47683192420,1055204955
LRDLiberiansk dollar68,61312402420,0145744712
KGSKirgizistansk som49,24951367250,0203047690
GIPGibraltar-pund0,57098002191,7513747620
XPTUns av platina0,00075884831317,7863807045
MDLMoldavisk leu14,11648197620,0708391795
CUPKubansk peso19,34306561270,0516981134
KHRKambodjansk riel2873,95467443780,0003479526
MKDMakedonisk denar41,32750642980,0241969595
VUVVanuatu-vatu81,38577011070,0122871603
MROMauretansk ouguiya262,45698842460,0038101481
ANGNederländska gulden1,30656933020,7653631360
SZLSwaziland-lilangeni9,47683192420,1055204955
CVEKapverdisk escudo74,82267467890,0133649325
SRDSurinamesisk dollar5,50838380490,1815414531
XPDUns av palladium0,00091665451090,9235868589
SVCSalvadoransk colón6,38686128720,1565714292
BSDBahamansk dollar0,72992700431,3700000057
XDRSärskilda dragningsrätter0,53339415631,8747861937
RWFRwandisk franc601,98675874490,0016611661
AWGArubansk eller nederländsk gulden1,30656933760,7653631317
DJFDjiboutisk franc130,48903580760,0076634791
BTNBhutanesisk ngultrum47,08316005090,0212390162
KMFKomoransk franc330,54693324640,0030252890
WSTSamoansk tala1,84744876540,5412870001
SPLSeborga luigino0,12165450078,2200000343
ERNEritreansk nakfa11,19707994850,0893089988
FKPFalklands-pund0,57098002191,7513747620
SHPSankthelenskt pund0,57098002191,7513747620
JEPJersey-pund0,57098002191,7513747620
TMTTurkmenistansk manat2,55474451490,3914285731
TVDTuvaluansk dollar0,96500909051,0362596682
IMPIsle of Man-pund0,57098002191,7513747620
GGPGuernsey-pund0,57098002191,7513747620
ZMWZambisk kwacha6,77002346890,1477099754
Klistra in länk i meddelande eller chatt

Get an XE account

Sign up FREE!

Access premium XE Services like Rate Alerts. Learn more ▶