Aktuella och historiska kursgrafer

Bygg upp aktuella och historiska kursgrafer med din valda källvaluta med XE Valutagrafer. För kommersiella ändamål kan du få ett automatiserat valutaflöde genom XE Currency Data API.
 

Från:

Datum:

Mid-market kurs enligt 2017-06-27 00:26 GMT

Valutakod ▲▼ Valutanamn ▲▼ Enheter per LYD LYD per enhet
USDUSA-dollar0,72572593831,3779306309
EUREuro0,64900758921,5408140314
GBPBrittiskt pund0,57049802931,7528544337
INRIndisk rupie46,76288503540,0213844804
AUDAustralisk dollar0,95713301541,0447868623
CADKanadensisk dollar0,96197361461,0395295513
SGDSingaporiansk dollar1,00757793650,9924790567
CHFSchweiziska franc0,70561383691,4172057684
MYRMalaysisk ringgit3,11294080390,3212396454
JPYJapansk yen81,23744413530,0123095946
CNYKinesisk yuan renminbi4,95393675740,2018596621
NZDNyzeeländsk dollar0,99668881921,0033221812
THBThailändsk baht24,65734308120,0405558700
HUFUngersk forint200,72413125580,0049819620
AEDEmiratisk dirham2,66570562470,3751351953
HKDHongkong-dollar5,65995755420,1766797702
MXNMexikansk peso12,99736881750,0769386492
ZARSydafrikansk rand9,34648388090,1069921066
PHPFilippinsk peso36,43993899850,0274424170
SEKSvensk krona6,32708946070,1580505549
IDRIndonesiska rupier9665,67448046020,0001034589
SARSaudiarabisk riyal2,72256817260,3673002609
BRLBrasiliansk real2,39243514340,4179841626
TRYTurkisk lira2,54076120900,3935828351
KESKenyansk shilling75,25008948970,0132890207
KRWSydkoreansk won823,81660272450,0012138624
EGPEgyptiskt pund13,16413729920,0759639601
IQDIrakisk dinar849,25956112910,0011774963
NOKNorsk krona6,15722463060,1624108361
KWDKuwaitisk dinar0,22045850934,5360009155
RUBRysk rubel42,73668824550,0233990990
DKKDansk krona4,82596707100,2072123546
PKRPakistansk rupie76,09209233220,0131419701
ILSIsraelisk shekel2,55315196200,3916727304
PLNPolsk zloty2,72847361910,3665052845
QARQatarisk riyal2,72356845220,3671653632
XAUUns av guld0,00058425311711,5868598911
OMROmansk rial0,27972568263,5749309492
COPColombiansk peso2191,79850068610,0004562463
CLPChilensk peso479,78598621460,0020842626
TWDTaiwanesisk dollar22,00336567150,0454475927
ARSArgentinsk peso11,83345898420,0845061449
CZKTjeckisk krona17,07135731700,0585776504
VNDVietnamesisk dong16491,15124114890,0000606386
MADMarockansk dirham7,09132735200,1410173230
JODJordansk dinar0,51514746661,9411917265
BHDBahrainsk dinar0,27366187343,6541443917
XOFCFA-franc425,72107121770,0023489558
LKRLankesisk rupie111,15198096090,0089966908
UAHUkrainsk hryvnia18,91588930140,0528656086
NGNNigeriansk naira230,36450047790,0043409466
TNDTunisisk dinar1,79771277810,5562623864
UGXUgandisk shilling2604,37014624920,0003839700
RONNya rumänsk leu2,96938074160,3367705549
BDTBangladeshisk taka58,57790855990,0170712821
PENPeruansk Sol2,36066813170,4236088871
GELGeorgiska lari1,74657396730,5725494704
XAFCentralafrikansk CFA-franc BEAC425,72107121770,0023489558
FJDFiji-dollar1,49925856560,6669963560
VEFVenezuelansk bolivar7,31268118800,1367487484
BYNVitrysk rubel1,40002102450,7142749877
HRKKroatisk kuna4,81231224930,2078003147
UZSUzbekistansk som2852,50569193850,0003505690
BGNBulgarisk lev1,26960078470,7876491666
DZDAlgerisk dinar78,88538307080,0126766197
IRRIransk rial23572,07819009350,0000424231
DOPDominikansk peso34,39879241320,0290707880
ISKIsländsk krona75,75476653410,0132004895
XAGUns av silver0,043849463122,8052963148
CRCCostaricansk colón412,86438394440,0024221028
SYPSyriskt pund155,55536560890,0064285793
LYDLibysk dinar1,00000000001,0000000000
JMDJamaicansk dollar93,46408148310,0106992974
MURMauritisk rupie25,32564517000,0394856673
GHSGhana cedi3,20289333880,3122177026
AOAAngolansk kwanza120,40350341440,0083054062
UYUUruguayansk peso20,56060997360,0486366893
AFNAfghansk afghani49,41477463250,0202368625
LBPLibanesiskt pund1094,61724530270,0009135613
XPFCFP-franc77,44720635340,0129120216
TTDTrinidad-dollar4,89100740410,2044568567
TZSTanzanisk shilling1623,70076467930,0006158770
ALLAlbansk lek85,60690895790,0116813002
XCDÖstkaribisk dollar1,95946012290,5103446548
GTQGuatemalansk quetzal5,32259288260,1878783559
NPRNepalesisk rupie74,88718687620,0133534192
BOBBoliviansk bolíviano5,02036824460,1991885757
ZWDZimbabwisk dollar262,64021706490,0038074900
BBDBarbadisk dollar1,45145187660,6889653154
CUCKubansk konvertibel peso0,72572593831,3779306309
LAKLaotisk kip5975,47445742280,0001673507
BNDBruneisk dollar1,00757793650,9924790567
BWPBotswana pula7,43074660490,1345759791
HNLHonduransk lempira17,00034390130,0588223395
PYGParaguayansk guarani4033,00245246230,0002479542
ETBEtiopisk birr16,83033616180,0594165197
NADNamibisk dollar9,34648388090,1069921066
PGKPapua Nya Guineansk kina2,33219768980,4287801177
SDGSudanesiskt pund4,83507594740,2068219840
MOPMacao pataca5,82975628080,1715337575
NIONicaraguansk cordoba21,74467742020,0459882656
BMDBermudisk dollar0,72572593831,3779306309
KZTKazakstansk tenge235,72721792310,0042421915
PABPanamansk balboa0,72572593831,3779306309
BAMBosnisk konvertibilna marka1,26934851330,7878057047
GYDGuyansk dollar150,33399210320,0066518556
YERJemenitisk rial181,53193813520,0055086725
MGAMadagaskisk ariary2286,79544898660,0004372932
KYDCaymansk dollar0,59509529121,6804031467
MZNMocambique metical43,78056107660,0228411874
RSDSerbisk dinar78,82221950720,0126867780
SCRSeychellisk rupie9,85713148090,1014493924
AMDArmenisk dram348,59536904840,0028686554
SBDSalomon-dollar5,70981140380,1751371331
AZNAzerbajdzjansk manat1,23383665440,8104800554
SLLSierra Leonsk leone5451,54915724480,0001834341
TOPTongansk pa'anga1,62873794080,6139723125
BZDBelizisk dollar1,45215422150,6886320924
MWKMalawisk kwacha527,13478034220,0018970480
GMDGambisk dalasi33,31250446750,0300187577
BIFBurundisk franc1253,18451894720,0007979671
SOSSomalisk shilling418,63171945100,0023887344
HTGHaitisk gourde45,35722453910,0220472044
GNFGuinesisk franc6520,25985330570,0001533681
MVRMaldivisk rufiyaa11,21220633850,0891885120
MNTMongolisk tögrög1709,04663752020,0005851215
CDFKongolesisk franc1073,45218498950,0009315739
STDSão Tomé och Príncipe-dobra15913,79661482850,0000628386
TJSTadzjikistan-somoni6,39452006950,1563839020
KPWNordkoreansk won94,69549600420,0105601643
MMKBurmesisk kyat992,06376597020,0010079997
LSLLesotho loti9,34648388090,1069921066
LRDLiberiansk dollar67,82403026280,0147440368
KGSKirgizistansk som49,96416673500,0200143436
GIPGibraltar-pund0,57049802931,7528544337
XPTUns av platina0,00079074931264,6232925235
MDLMoldavisk leu13,25173624580,0754618098
CUPKubansk peso19,23173736450,0519973823
KHRKambodjansk riel2961,61890171700,0003376532
MKDMakedonisk denar39,86136186640,0250869502
VUVVanuatu-vatu79,10479945970,0126414580
MROMauretansk ouguiya260,88465985670,0038331115
ANGNederländska gulden1,29543610560,7719408126
SZLSwaziland-lilangeni9,34648388090,1069921066
CVEKapverdisk escudo71,66468155040,0139538749
SRDSurinamesisk dollar5,44496037170,1836560657
XPDUns av palladium0,00083391001199,1702080665
SVCSalvadoransk colón6,35010196000,1574777864
BSDBahamansk dollar0,72572593831,3779306309
XDRSärskilda dragningsrätter0,52623885471,9002777750
RWFRwandisk franc608,42546785810,0016435867
AWGArubansk eller nederländsk gulden1,29904942950,7697936485
DJFDjiboutisk franc129,71906983800,0077089668
BTNBhutanesisk ngultrum46,76288503540,0213844804
KMFKomoransk franc319,29080341330,0031319411
WSTSamoansk tala1,83630768110,5445710489
SPLSeborga luigino0,12095432268,2675838185
ERNEritreansk nakfa11,12741962110,0898680947
FKPFalklands-pund0,57049802931,7528544337
SHPSankthelenskt pund0,57049802931,7528544337
JEPJersey-pund0,57049802931,7528544337
TMTTurkmenistansk manat2,51504382070,3976073863
TVDTuvaluansk dollar0,95713301541,0447868623
IMPIsle of Man-pund0,57049802931,7528544337
GGPGuernsey-pund0,57049802931,7528544337
ZMWZambisk kwacha6,76455498530,1478293845