Aktuella och historiska kursgrafer

Bygg upp aktuella och historiska kursgrafer med din valda källvaluta med XE Valutagrafer. För kommersiella ändamål kan du få ett automatiserat valutaflöde genom XE Currency Data API.
 

Från:

Datum:

2018-02-19 06:03 GMT

All figures are based on live mid-market rates. These rates are not available to consumer clients.

Valutakod ▲▼ Valutanamn ▲▼ Enheter per LYD LYD per enhet
USDUSA-dollar0,75397715371,3263001340
EUREuro0,60759919211,6458218066
GBPBrittiskt pund0,53789806281,8590883089
INRIndisk rupie48,63563750150,0205610546
AUDAustralisk dollar0,95237125891,0500106872
CADKanadensisk dollar0,94601679601,0570636845
SGDSingaporiansk dollar0,98927387781,0108424193
CHFSchweiziska franc0,70026536721,4280300680
MYRMalaysisk ringgit2,93267542020,3409855701
JPYJapansk yen80,29049654370,0124547741
CNYKinesisk yuan renminbi4,78345860910,2090537583
NZDNyzeeländsk dollar1,02065341000,9797645217
THBThailändsk baht23,62462846530,0423287080
HUFUngersk forint189,23848325470,0052843374
AEDEmiratisk dirham2,76898109700,3611436716
HKDHongkong-dollar5,89786237190,1695529561
MXNMexikansk peso13,94748693190,0716975040
ZARSydafrikansk rand8,79449507700,1137074944
PHPFilippinsk piso39,53054086610,0252968965
SEKSvensk krona6,00877974430,1664231412
IDRIndonesiska rupier10217,63033835070,0000978701
SARSaudiarabisk riyal2,82741432640,3536800357
BRLBrasiliansk real2,43646874970,4104300538
TRYTurkisk lira2,83017367300,3533352068
KESKenyansk shilling76,22083698730,0131197720
KRWSydkoreansk won804,42941300740,0012431172
EGPEgyptiskt pund13,31347386440,0751118761
IQDIrakisk dinar893,45158628500,0011192548
NOKNorsk krona5,86327983720,1705530058
KWDKuwaitisk dinar0,22641892214,4165920003
RUBRysk rubel42,51658653270,0235202325
DKKDansk krona4,52599511360,2209458859
PKRPakistansk rupie83,50311909740,0119756006
ILSIsraelisk shekel2,67202554030,3742479198
PLNPolsk zloty2,52608699880,3958691844
QARQatarisk riyal2,74447683950,3643681687
XAUUns av guld0,00055973971786,5445634591
OMROmansk rial0,28990421563,4494151730
COPColombiansk peso2136,77130864300,0004679958
CLPChilensk peso447,41006141970,0022350861
TWDTaiwanesisk dollar21,93722633590,0455846142
ARSArgentinsk peso14,90493163760,0670918877
CZKTjeckisk krona15,40377811290,0649191382
VNDVietnamesisk dong17114,45909178430,0000584301
MADMarockansk dirham6,90671203580,1447866937
JODJordansk dinar0,53456980201,8706630945
BHDBahrainsk dinar0,28349540983,5273939734
XOFCFA-franc398,55894326290,0025090392
LKRLankesisk rupie117,07494661870,0085415371
UAHUkrainsk hryvnia20,44773401360,0489051745
NGNNigeriansk naira272,18628728950,0036739544
TNDTunisisk dinar1,78994194460,5586773376
UGXUgandisk shilling2738,10591683660,0003652160
RONRumänsk leu2,83313218160,3529662352
BDTBangladeshisk taka62,56951143570,0159822248
PENPeruansk Sol2,45192949340,4078420700
GELGeorgiska lari1,85787501710,5382493390
XAFCentralafrikansk CFA-franc BEAC398,55894326290,0025090392
FJDFiji-dollar1,51436318820,6603435740
VEFVenezuelansk bolivar7,53034682270,1327960084
BYNVitrysk rubel1,47401583220,6784187647
HRKKroatisk kuna4,50885853400,2217856232
UZSUzbekistansk som6181,10470612360,0001617834
BGNBulgarisk lev1,18836072790,8414953275
DZDAlgerisk dinar86,00790544930,0116268382
IRRIransk rial28026,03578797950,0000356811
DOPDominikansk peso37,11599172250,0269425645
ISKIsländsk krona75,67923853700,0132136636
XAGUns av silver0,045220341922,1139416099
CRCCostaricansk colón430,50400969970,0023228587
SYPSyriskt pund388,46807895070,0025742141
LYDLibysk dinar1,00000000001,0000000000
JMDJamaicansk dollar94,57828497600,0105732516
MURMauritisk rupie24,83840255220,0402602381
GHSGhana cedi3,37669397340,2961476544
AOAAngolansk kwanza157,54472618200,0063474038
UYUUruguayansk peso21,49570958970,0465209113
AFNAfghansk afghani52,06079383510,0192083126
LBPLibanesiskt pund1136,62055921950,0008798011
XPFCFP-franc72,50587018070,0137919867
TTDTrinidad-dollar5,09726840190,1961835087
TZSTanzanisk shilling1695,39550361600,0005898329
ALLAlbansk lek80,41165884120,0124360076
XCDÖstkaribisk dollar2,03501286010,4913973860
GTQGuatemalansk quetzal5,53226816480,1807576875
NPRNepalesisk rupie78,18178728370,0127907027
BOBBoliviansk bolíviano5,22887497500,1912457278
ZWDZimbabwisk dollar272,86433192810,0036648249
BBDBarbadisk dollar1,50795430740,6631500670
CUCKubansk konvertibel peso0,75397715371,3263001340
LAKLaotisk kip6238,85658766030,0001602858
BNDBruneisk dollar0,98927387781,0108424193
BWPBotswana pula7,10630914330,1407200250
HNLHonduransk lempira17,72479794590,0564181326
PYGParaguayansk guarani4217,79786252020,0002370905
ETBEtiopisk birr20,79092058860,0480979183
NADNamibisk dollar8,79449507700,1137074944
PGKPapua Nya Guineansk kina2,44377317030,4092032813
SDGSudanesiskt pund13,62006894190,0734210674
MOPMacao pataca6,07479824310,1646145205
NIONicaraguansk cordoba23,56178605330,0424416043
BMDBermudisk dollar0,75397715371,3263001340
KZTKazakstansk tenge240,73241974830,0041539897
PABPanamansk balboa0,75397715371,3263001340
BAMBosnisk konvertibilna marka1,18836072790,8414953275
GYDGuyansk dollar156,81204423900,0063770612
YERJemenitisk rial188,49244548830,0053052524
MGAMadagaskisk ariary2365,46959506230,0004227490
KYDCaymansk dollar0,61823955921,6174959773
MZNMocambique metical46,63169174100,0214446434
RSDSerbisk dinar72,04347734590,0138805071
SCRSeychellisk rupie10,44918403800,0957012525
AMDArmenisk dram362,61777414670,0027577247
SBDSalomon-dollar5,85614010330,1707609419
AZNAzerbajdzjansk manat1,28167897550,7802265771
SLLSierra Leonsk leone5790,50854666220,0001726964
TOPTongansk pa'anga1,68391337980,5938547742
BZDBelizisk dollar1,51948108970,6581194111
MWKMalawisk kwacha548,23880703210,0018240226
GMDGambisk dalasi35,63296189520,0280639034
BIFBurundisk franc1327,73045600200,0007531649
SOSSomalisk shilling438,81916415800,0022788430
HTGHaitisk gourde48,17132652910,0207592373
GNFGuinesisk franc6822,47971715580,0001465743
MVRMaldivisk rufiyaa11,81482205600,0846394466
MNTMongolisk tögrög1804,63311411430,0005541293
CDFKongolesisk franc1184,11370031630,0008445135
STDSão Tomé och Príncipe-dobra14910,41478472320,0000670672
TJSTadzjikistan-somoni6,65211456310,1503281386
KPWNordkoreansk won678,56329325510,0014737019
MMKBurmesisk kyat992,20180581630,0010078595
LSLLesotho loti8,79449507700,1137074944
LRDLiberiansk dollar96,51601099220,0103609752
KGSKirgizistansk som51,39786762480,0194560601
GIPGibraltar-pund0,53789806281,8590883089
XPTUns av platina0,00074518011341,9574222238
MDLMoldavisk leu12,52724746790,0798259955
CUPKubansk peso19,98039457330,0500490617
KHRKambodjansk riel3021,42101607100,0003309701
MKDMakedonisk denar37,32163768510,0267941082
VUVVanuatu-vatu78,80283238880,0126898992
MROMauretansk ouguiya265,02138210610,0037732805
ANGNederländska gulden1,34396379580,7440676625
SZLSwaziland-lilangeni8,79449507700,1137074944
CVEKapverdisk escudo66,99996291470,0149253814
SRDSurinamesisk dollar5,61307951900,1781553239
XPDUns av palladium0,00071823051392,3106980428
SVCSalvadoransk colón6,59730009500,1515771582
BSDBahamansk dollar0,75397715371,3263001340
XDRSärskilda dragningsrätter0,51650054491,9361063795
RWFRwandisk franc640,11633457830,0015622160
AWGArubansk eller nederländsk gulden1,34961910510,7409497955
DJFDjiboutisk franc133,70260305540,0074792859
BTNBhutanesisk ngultrum48,63563750150,0205610546
KMFKomoransk franc298,91920744720,0033453856
WSTSamoansk tala1,89060208660,5289320302
SPLSeborga luigino0,12566285847,9578008358
ERNEritreansk nakfa11,30965730570,0884200089
FKPFalklands-pund0,53789806281,8590883089
SHPSankthelenskt pund0,53789806281,8590883089
JEPJersey-pund0,53789806281,8590883089
TMTTurkmenistansk manat2,63892003810,3789428954
TVDTuvaluansk dollar0,95237125891,0500106872
IMPIsle of Man-pund0,53789806281,8590883089
GGPGuernsey-pund0,53789806281,8590883089
ZMWZambisk kwacha7,48735597400,1335584956
AD