AD

Aktuella och historiska kursgrafer

Bygg upp aktuella och historiska kursgrafer med din valda källvaluta med XE Valutagrafer. För kommersiella ändamål kan du få ett automatiserat valutaflöde genom XE Currency Data API.
 

Från:

Datum:

Mid-market kurs enligt 2017-03-23 12:22 GMT

Valutakod ▲▼ Valutanamn ▲▼ Enheter per LYD LYD per enhet
USDUSA-dollar0,71428568631,4000000548
EUREuro0,66277203101,5088144238
GBPBrittiskt pund0,57176747711,7489627164
INRIndisk rupie46,76828063160,0213820133
AUDAustralisk dollar0,93541937941,0690392160
CADKanadensisk dollar0,95204232691,0503734674
SGDSingaporiansk dollar0,99947827951,0005219929
CHFSchweiziska franc0,70962728881,4091904522
MYRMalaysisk ringgit3,16364240450,3160913505
JPYJapansk yen79,27842232300,0126137727
CNYKinesisk yuan renminbi4,91959978320,2032685674
NZDNyzeeländsk dollar1,01503339600,9851892598
THBThailändsk baht24,73362032380,0404307977
HUFUngersk forint204,75629358740,0048838548
AEDEmiratisk dirham2,62342833330,3811806053
HKDHongkong-dollar5,54839788440,1802322077
MXNMexikansk peso13,59776747960,0735414840
ZARSydafrikansk rand8,94202359310,1118315099
PHPFilippinsk peso35,97383132440,0277979843
SEKSvensk krona6,29780495890,1587854826
IDRIndonesiska rupier9519,29020014500,0001050498
SARSaudiarabisk riyal2,67881842830,3732989102
BRLBrasiliansk real2,21646240800,4511693934
TRYTurkisk lira2,58508524390,3868344390
KESKenyansk shilling73,46434794390,0136120449
KRWSydkoreansk won799,32201625680,0012510602
EGPEgyptiskt pund12,89307153320,0775610371
IQDIrakisk dinar837,17454564590,0011944940
NOKNorsk krona6,05916500700,1650392420
KWDKuwaitisk dinar0,21770479124,5933761700
RUBRysk rubel41,11726905450,0243206814
DKKDansk krona4,92870975250,2028928564
PKRPakistansk rupie74,87859997970,0133549506
ILSIsraelisk shekel2,60407542930,3840134540
PLNPolsk zloty2,82951052500,3534180174
QARQatarisk riyal2,60099906260,3844676511
XAUUns av guld0,00057165781749,2983471514
OMROmansk rial0,27503569873,6358916481
COPColombiansk peso2086,41800559460,0004792903
CLPChilensk peso471,06902830470,0021228311
TWDTaiwanesisk dollar21,77719022760,0459196062
ARSArgentinsk peso11,16036898090,0896027722
CZKTjeckisk krona17,91039240080,0558335059
VNDVietnamesisk dong16235,68686352790,0000615927
MADMarockansk dirham7,13255787490,1402021571
JODJordansk dinar0,50678466371,9732246683
BHDBahrainsk dinar0,26928570413,7135279913
XOFCFA-franc434,74995311320,0023001728
LKRLankesisk rupie108,52849045240,0092141704
UAHUkrainsk hryvnia19,36424179640,0516415778
NGNNigeriansk naira219,10671086010,0045639862
TNDTunisisk dinar1,61630647520,6186945455
UGXUgandisk shilling2567,79993949810,0003894384
RONNya rumänsk leu3,01884543170,3312524681
BDTBangladeshisk taka57,26779352090,0174618217
PENPeruansk Sol2,31803547470,4313997827
GELGeorgiska lari1,74273994790,5738090765
XAFCentralafrikansk CFA-franc BEAC434,74995311320,0023001728
FJDFiji-dollar1,47079247900,6799055708
VEFVenezuelansk bolivar7,13217370820,1402097090
BYNVitrysk rubel1,34530484580,7433259481
HRKKroatisk kuna4,91662566250,2033915268
UZSUzbekistansk som2500,03740274000,0003999940
BGNBulgarisk lev1,29561904470,7718318159
DZDAlgerisk dinar78,35758230600,0127620068
IRRIransk rial23153,50687793110,0000431900
DOPDominikansk peso33,62801771850,0297371082
ISKIsländsk krona79,28921031270,0126120565
XAGUns av silver0,040545872324,6634230251
CRCCostaricansk colón398,49452835720,0025094447
SYPSyriskt pund153,10704125100,0065313783
LYDLibysk dinar1,00000000001,0000000000
JMDJamaicansk dollar92,07037891010,0108612565
MURMauritisk rupie25,23686148080,0396245785
GHSGhana cedi3,14263577030,3182042314
AOAAngolansk kwanza118,50446890700,0084385003
UYUUruguayansk peso20,24978806630,0493832329
AFNAfghansk afghani47,64504119930,0209885431
LBPLibanesiskt pund1079,94879585060,0009259698
XPFCFP-franc79,08974116480,0126438649
TTDTrinidad-dollar4,83999113840,2066119485
TZSTanzanisk shilling1596,41884744630,0006264020
ALLAlbansk lek89,63089644740,0111568671
XCDÖstkaribisk dollar1,92857135500,5185185383
GTQGuatemalansk quetzal5,23784732560,1909181268
NPRNepalesisk rupie74,90851805820,0133496167
BOBBoliviansk bolíviano4,93545563560,2026155382
ZWDZimbabwisk dollar258,49998988530,0038684721
BBDBarbadisk dollar1,42857137270,7000000274
CUCKubansk konvertibel peso0,71428568631,4000000548
LAKLaotisk kip5860,08438611020,0001706460
BNDBruneisk dollar0,99947827951,0005219929
BWPBotswana pula7,26296522260,1376848118
HNLHonduransk lempira16,80842610630,0594939701
PYGParaguayansk guarani3996,67462367980,0002502080
ETBEtiopisk birr16,30066872960,0613471764
NADNamibisk dollar8,94202359310,1118315099
PGKPapua Nya Guineansk kina2,26216951370,4420535216
SDGSudanesiskt pund4,77142834980,2095808481
MOPMacao pataca5,71484982090,1749827259
NIONicaraguansk cordoba21,17707168680,0472208818
BMDBermudisk dollar0,71428568631,4000000548
KZTKazakstansk tenge225,44975197410,0044355782
PABPanamansk balboa0,71428568631,4000000548
BAMBosnisk konvertibilna marka1,29626942130,7714445651
GYDGuyansk dollar148,36442406440,0067401603
YERJemenitisk rial178,92762376610,0055888520
MGAMadagaskisk ariary2334,72473797750,0004283160
KYDCaymansk dollar0,58571426051,7073171468
MZNMocambique metical48,83450635160,0204773238
RSDSerbisk dinar82,14582778000,0121734728
SCRSeychellisk rupie9,73509983760,1027210832
AMDArmenisk dram345,36419722560,0028954941
SBDSalomon-dollar5,56947903580,1795500070
AZNAzerbajdzjansk manat1,21734389760,8214605601
SLLSierra Leonsk leone5410,43545701480,0001848280
TOPTongansk pa'anga1,58906723030,6292999949
BZDBelizisk dollar1,42846199510,7000536265
MWKMalawisk kwacha518,16143169830,0019299005
GMDGambisk dalasi31,91258583520,0313355992
BIFBurundisk franc1207,78772570280,0008279601
SOSSomalisk shilling413,41479846070,0024188781
HTGHaitisk gourde49,36529301320,0202571471
GNFGuinesisk franc6643,23864518950,0001505290
MVRMaldivisk rufiyaa10,99285659030,0909681657
MNTMongolisk tögrög1754,26894186540,0005700380
CDFKongolesisk franc960,48286325910,0010411430
STDSão Tomé och Príncipe-dobra16235,70856093440,0000615926
TJSTadzjikistan-somoni5,81778477770,1718867298
KPWNordkoreansk won90,95295021450,0109946956
MMKBurmesisk kyat979,80231344380,0010206140
LSLLesotho loti8,94202359310,1118315099
LRDLiberiansk dollar67,49999924570,0148148150
KGSKirgizistansk som49,39806776840,0202437068
GIPGibraltar-pund0,57176747711,7489627164
XPTUns av platina0,00074030071350,8024816872
MDLMoldavisk leu13,89583771920,0719639953
CUPKubansk peso18,92857068790,0528301907
KHRKambodjansk riel2870,69222362980,0003483480
MKDMakedonisk denar40,73038972110,0245516924
VUVVanuatu-vatu78,35799948480,0127619389
MROMauretansk ouguiya256,56859751520,0038975931
ANGNederländska gulden1,27857136460,7821229442
SZLSwaziland-lilangeni8,94202359310,1118315099
CVEKapverdisk escudo73,16610273220,0136675313
SRDSurinamesisk dollar5,38962442620,1855416855
XPDUns av palladium0,00089363261119,0281597206
SVCSalvadoransk colón6,24999975540,1600000063
BSDBahamansk dollar0,71428568631,4000000548
XDRSärskilda dragningsrätter0,52432140421,9072271166
RWFRwandisk franc598,74294236600,0016701658
AWGArubansk eller nederländsk gulden1,27857137850,7821229356
DJFDjiboutisk franc127,76433493240,0078269104
BTNBhutanesisk ngultrum46,76828063160,0213820133
KMFKomoransk franc326,06246483490,0030668970
WSTSamoansk tala1,79830236860,5560800105
SPLSeborga luigino0,11904761448,4000003287
ERNEritreansk nakfa10,94289668050,0913834818
FKPFalklands-pund0,57176747711,7489627164
SHPSankthelenskt pund0,57176747711,7489627164
JEPJersey-pund0,57176747711,7489627164
TMTTurkmenistansk manat2,49999990220,4000000157
TVDTuvaluansk dollar0,93541937941,0690392160
IMPIsle of Man-pund0,57176747711,7489627164
GGPGuernsey-pund0,57176747711,7489627164
ZMWZambisk kwacha6,80353061090,1469825091
Klistra in länk i meddelande eller chatt

Get an XE account

Sign up FREE!

Access premium XE Services like Rate Alerts. Learn more ▶