Aktuella och historiska kursgrafer

Bygg upp aktuella och historiska kursgrafer med din valda källvaluta med XE Valutagrafer. För kommersiella ändamål kan du få ett automatiserat valutaflöde genom XE Currency Data API.
 

Från:

Datum:

2017-12-13 07:32 GMT

All figures are based on live mid-market rates. These rates are not available to consumer clients.

Valutakod ▲▼ Valutanamn ▲▼ Enheter per LYD LYD per enhet
USDUSA-dollar0,73437362871,3617046704
EUREuro0,62516823371,5995694377
GBPBrittiskt pund0,55102318341,8148056743
INRIndisk rupie47,32968290810,0211283900
AUDAustralisk dollar0,97050525241,0303911262
CADKanadensisk dollar0,94439638851,0588774080
SGDSingaporiansk dollar0,99325254891,0067932885
CHFSchweiziska franc0,72761913701,3743453809
MYRMalaysisk ringgit2,99697207570,3336701093
JPYJapansk yen83,30109771060,0120046437
CNYKinesisk yuan renminbi4,86080271540,2057273373
NZDNyzeeländsk dollar1,05792623000,9452454922
THBThailändsk baht23,93330592680,0417827777
HUFUngersk forint196,68636162080,0050842366
AEDEmiratisk dirham2,69698715130,3707841172
HKDHongkong-dollar5,73276196230,1744359885
MXNMexikansk peso14,07219755390,0710621064
ZARSydafrikansk rand10,02296519900,0997708742
PHPFilippinsk peso37,10116213620,0269533336
SEKSvensk krona6,18471001930,1616890682
IDRIndonesiska rupier9984,66877747740,0001001535
SARSaudiarabisk riyal2,75390110760,3631212454
BRLBrasiliansk real2,42817133560,4118325529
TRYTurkisk lira2,82060025800,3545344638
KESKenyansk shilling75,79833039650,0131929027
KRWSydkoreansk won801,84395847270,0012471254
EGPEgyptiskt pund13,11226854310,0762644539
IQDIrakisk dinar869,33413541000,0011503057
NOKNorsk krona6,12777275170,1631914303
KWDKuwaitisk dinar0,22200295314,5044445849
RUBRysk rubel43,45183439610,0230139881
DKKDansk krona4,65305177150,2149127173
PKRPakistansk rupie80,38837774250,0124396092
ILSIsraelisk shekel2,60664153050,3836354130
PLNPolsk zloty2,63564214250,3794141791
QARQatarisk riyal2,67312000840,3740946897
XAUUns av guld0,00059094061692,2174053849
OMROmansk rial0,28236666023,5414945914
COPColombiansk peso2223,38891540670,0004497639
CLPChilensk peso480,35441301700,0020817962
TWDTaiwanesisk dollar22,05925806650,0453324403
ARSArgentinsk peso12,73556171150,0785202901
CZKTjeckisk krona16,02725993860,0623936970
VNDVietnamesisk dong16678,14059737690,0000599587
MADMarockansk dirham6,96026959660,1436725957
JODJordansk dinar0,52067090271,9205989709
BHDBahrainsk dinar0,27612448443,6215549745
XOFCFA-franc410,08347905450,0024385279
LKRLankesisk rupie112,47504233410,0088908613
UAHUkrainsk hryvnia19,95355288560,0501163881
NGNNigeriansk naira264,06687320960,0037869195
TNDTunisisk dinar1,84279840960,5426529537
UGXUgandisk shilling2664,06354826030,0003753664
RONRumänsk leu2,89616050660,3452847305
BDTBangladeshisk taka60,85241461220,0164332016
PENPeruansk Sol2,37459560170,4211243377
GELGeorgiska lari1,92822285490,5186122535
XAFCentralafrikansk CFA-franc BEAC410,08347905450,0024385279
FJDFiji-dollar1,52238281830,6568650066
VEFVenezuelansk bolivar7,33455661650,1363408932
BYNVitrysk rubel1,48709881250,6724502714
HRKKroatisk kuna4,71609773240,2120397110
UZSUzbekistansk som5945,83088029480,0001681851
BGNBulgarisk lev1,22272278640,8178468669
DZDAlgerisk dinar85,13656710010,0117458342
IRRIransk rial26103,39693266870,0000383092
DOPDominikansk peso35,51541185130,0281567902
ISKIsländsk krona77,16266700080,0129596350
XAGUns av silver0,046688732721,4184438459
CRCCostaricansk colón415,54727079700,0024064651
SYPSyriskt pund378,23617502810,0026438508
LYDLibysk dinar1,00000000001,0000000000
JMDJamaicansk dollar91,94191597150,0108764320
MURMauritisk rupie25,02881841400,0399539436
GHSGhana cedi3,30932220790,3021766807
AOAAngolansk kwanza121,84693265830,0082070182
UYUUruguayansk peso21,31882977950,0469068898
AFNAfghansk afghani50,75374126350,0197029810
LBPLibanesiskt pund1107,06824524380,0009032867
XPFCFP-franc74,60241451900,0134043919
TTDTrinidad-dollar4,95206800110,2019358377
TZSTanzanisk shilling1645,23580655830,0006078156
ALLAlbansk lek83,54676701830,0119693441
XCDÖstkaribisk dollar1,98269163590,5043648654
GTQGuatemalansk quetzal5,38944309530,1855479281
NPRNepalesisk rupie76,08246527470,0131436330
BOBBoliviansk bolíviano5,07728202930,1969557717
ZWDZimbabwisk dollar265,76981622140,0037626545
BBDBarbadisk dollar1,46874725740,6808523352
CUCKubansk konvertibel peso0,73437362871,3617046704
LAKLaotisk kip6112,00238260180,0001636125
BNDBruneisk dollar0,99325254891,0067932885
BWPBotswana pula7,60904463100,1314225436
HNLHonduransk lempira17,27790707360,0578773804
PYGParaguayansk guarani4136,83076423700,0002417309
ETBEtiopisk birr20,08596104470,0497860171
NADNamibisk dollar10,02296519900,0997708742
PGKPapua Nya Guineansk kina2,36121409860,4235109390
SDGSudanesiskt pund4,90513946170,2038678019
MOPMacao pataca5,90474482120,1693553287
NIONicaraguansk cordoba22,55674601940,0443326355
BMDBermudisk dollar0,73437362871,3617046704
KZTKazakstansk tenge246,44885720820,0040576370
PABPanamansk balboa0,73437362871,3617046704
BAMBosnisk konvertibilna marka1,22272278640,8178468669
GYDGuyansk dollar151,43810177480,0066033580
YERJemenitisk rial183,91928697930,0054371677
MGAMadagaskisk ariary2348,53255343300,0004257978
KYDCaymansk dollar0,60242554131,6599561795
MZNMocambique metical43,87675899050,0227911091
RSDSerbisk dinar74,70639356010,0133857352
SCRSeychellisk rupie9,90430155400,1009662311
AMDArmenisk dram355,51554756280,0028128165
SBDSalomon-dollar5,70384852140,1753202239
AZNAzerbajdzjansk manat1,24191311440,8052093085
SLLSierra Leonsk leone5631,85694475750,0001775613
TOPTongansk pa'anga1,63769262920,6106151925
BZDBelizisk dollar1,46968525750,6804177935
MWKMalawisk kwacha532,50938429190,0018779012
GMDGambisk dalasi34,85080963490,0286937380
BIFBurundisk franc1289,97080340780,0007752113
SOSSomalisk shilling436,21800822020,0022924317
HTGHaitisk gourde46,81879889570,0213589418
GNFGuinesisk franc6636,85831597020,0001506737
MVRMaldivisk rufiyaa11,34161356350,0881708757
MNTMongolisk tögrög1787,96226497890,0005592959
CDFKongolesisk franc1167,96233630190,0008561920
STDSão Tomé och Príncipe-dobra15288,16059751100,0000654101
TJSTadzjikistan-somoni6,48216926950,1542693439
KPWNordkoreansk won660,92680413050,0015130268
MMKBurmesisk kyat1000,91064958300,0009990902
LSLLesotho loti10,02296519900,0997708742
LRDLiberiansk dollar92,17464375110,0108489706
KGSKirgizistansk som51,22187120740,0195229104
GIPGibraltar-pund0,55102318341,8148056743
XPTUns av platina0,00083492891197,7067564432
MDLMoldavisk leu12,67839135440,0788743597
CUPKubansk peso19,46090116020,0513850819
KHRKambodjansk riel2964,06461020600,0003373746
MKDMakedonisk denar38,43485721910,0260180490
VUVVanuatu-vatu80,60639471710,0124059636
MROMauretansk ouguiya260,16241901320,0038437527
ANGNederländska gulden1,31363265510,7612478238
SZLSwaziland-lilangeni10,02296519900,0997708742
CVEKapverdisk escudo68,93730112700,0145059349
SRDSurinamesisk dollar5,47150197930,1827651719
XPDUns av palladium0,00072363341381,9151799061
SVCSalvadoransk colón6,42576925100,1556233909
BSDBahamansk dollar0,73437362871,3617046704
XDRSärskilda dragningsrätter0,52064028881,9207119031
RWFRwandisk franc625,50591258290,0015987059
AWGArubansk eller nederländsk gulden1,31452879530,7607288661
DJFDjiboutisk franc131,11186825700,0076270746
BTNBhutanesisk ngultrum47,32968290810,0211283900
KMFKomoransk franc307,56260929090,0032513705
WSTSamoansk tala1,88412536610,5307502452
SPLSeborga luigino0,12239560438,1702280551
ERNEritreansk nakfa11,01560443030,0907803114
FKPFalklands-pund0,55102318341,8148056743
SHPSankthelenskt pund0,55102318341,8148056743
JEPJersey-pund0,55102318341,8148056743
TMTTurkmenistansk manat2,57030796440,3890584373
TVDTuvaluansk dollar0,97050525241,0303911262
IMPIsle of Man-pund0,55102318341,8148056743
GGPGuernsey-pund0,55102318341,8148056743
ZMWZambisk kwacha7,41517719410,1348585440