AD

Aktuella och historiska kursgrafer

Bygg upp aktuella och historiska kursgrafer med din valda källvaluta med XE Valutagrafer. För kommersiella ändamål kan du få ett automatiserat valutaflöde genom XE Currency Data API.
 

Från:

Datum:

Mid-market kurs enligt 2017-02-24 21:51 GMT

Valutakod ▲▼ Valutanamn ▲▼ Enheter per LYD LYD per enhet
USDUSA-dollar0,70422535211,4200000000
EUREuro0,66689449291,4994875662
GBPBrittiskt pund0,56510760791,7695744774
INRIndisk rupie46,93445890380,0213063072
AUDAustralisk dollar0,91804239331,0892743160
CADKanadensisk dollar0,92251138071,0839974670
SGDSingaporiansk dollar0,98901256231,0111095027
CHFSchweiziska franc0,70975474781,4089373874
MYRMalaysisk ringgit3,12288732390,3202164844
JPYJapansk yen78,97255167610,0126626274
CNYKinesisk yuan renminbi4,83730225160,2067267969
NZDNyzeeländsk dollar0,97835667491,0221221213
THBThailändsk baht24,56537732960,0407076996
HUFUngersk forint205,76276771320,0048599657
AEDEmiratisk dirham2,58637323940,3866417982
HKDHongkong-dollar5,46545480590,1829673898
MXNMexikansk peso14,01915750830,0713309626
ZARSydafrikansk rand9,12095754150,1096376116
PHPFilippinsk peso35,36266140870,0282784146
SEKSvensk krona6,36675567900,1570658669
IDRIndonesiska rupier9388,87778028170,0001065090
SARSaudiarabisk riyal2,64109154930,3786313277
BRLBrasiliansk real2,19084473670,4564449426
TRYTurkisk lira2,54035574910,3936456539
KESKenyansk shilling72,92605805730,0137125196
KRWSydkoreansk won796,07473891420,0012561635
EGPEgyptiskt pund11,13857507690,0897780904
IQDIrakisk dinar832,74647887320,0012008457
NOKNorsk krona5,90104723840,1694614464
KWDKuwaitisk dinar0,21489436624,6534491233
RUBRysk rubel41,15476530160,0242985227
DKKDansk krona4,95808502470,2016907728
PKRPakistansk rupie73,73239672430,0135625593
ILSIsraelisk shekel2,59856776120,3848273710
PLNPolsk zloty2,87732294540,3475452770
QARQatarisk riyal2,56426117330,3899758770
XAUUns av guld0,00056025971784,8864083518
OMROmansk rial0,27077464573,6931079621
COPColombiansk peso2034,86197183100,0004914338
CLPChilensk peso455,45802816900,0021955920
TWDTaiwanesisk dollar21,58838024090,0463212149
ARSArgentinsk peso10,89763598240,0917630210
CZKTjeckisk krona18,02008316140,0554936396
VNDVietnamesisk dong15989,43661971830,0000625413
MADMarockansk dirham7,10739436670,1406985385
JODJordansk dinar0,49823942322,0070671919
BHDBahrainsk dinar0,26548943663,7666282046
XOFCFA-franc437,45411085390,0022859541
LKRLankesisk rupie106,90831023740,0093538098
UAHUkrainsk hryvnia18,93661928850,0528077364
NGNNigeriansk naira223,58873239440,0044724973
TNDTunisisk dinar1,62429577250,6156514207
UGXUgandisk shilling2515,49295774650,0003975364
RONNya rumänsk leu3,01809428890,3313349101
BDTBangladeshisk taka56,16901558890,0178034098
PENPeruansk Sol2,28978876850,4367215063
GELGeorgiska lari1,82042253520,5493230174
XAFCentralafrikansk CFA-franc BEAC437,45411085390,0022859541
FJDFiji-dollar1,45253521130,6884514690
VEFVenezuelansk bolivar7,03169014080,1422133200
BYNVitrysk rubel1,31690141180,7593582868
HRKKroatisk kuna4,95344600890,2018796608
UZSUzbekistansk som2380,28169014080,0004201183
BGNBulgarisk lev1,30442605630,7666206874
DZDAlgerisk dinar77,67348274240,0128744066
IRRIransk rial22829,71830985920,0000438026
DOPDominikansk peso33,23803523050,0300860142
ISKIsländsk krona76,54929577460,0130634775
XAGUns av silver0,038369092026,0626444076
CRCCostaricansk colón390,66901408450,0025597116
SYPSyriskt pund150,94381545150,0066249816
LYDLibysk dinar1,00000000001,0000000000
JMDJamaicansk dollar90,38027911120,0110643606
MURMauritisk rupie25,07746481470,0398764392
GHSGhana cedi3,22197176650,3103689518
AOAAngolansk kwanza116,72830271230,0085669026
UYUUruguayansk peso19,89436619720,0502654867
AFNAfghansk afghani47,04577464790,0212558940
LBPLibanesiskt pund1065,49295775360,0009385327
XPFCFP-franc79,58168172570,0125657058
TTDTrinidad-dollar4,71760555050,2119719399
TZSTanzanisk shilling1569,01408450700,0006373429
ALLAlbansk lek89,93661971830,0111189414
XCDÖstkaribisk dollar1,90140848430,5259259166
GTQGuatemalansk quetzal5,17676044520,1931710016
NPRNepalesisk rupie75,30138740250,0132799678
BOBBoliviansk bolíviano4,83098600950,2069970805
ZWDZimbabwisk dollar254,85915492960,0039237358
BBDBarbadisk dollar1,40845070420,7100000000
CUCKubansk konvertibel peso0,70422535211,4200000000
LAKLaotisk kip5774,64788734830,0001731707
BNDBruneisk dollar0,98901256231,0111095027
BWPBotswana pula7,29166038980,1371429752
HNLHonduransk lempira16,57744451080,0603229285
PYGParaguayansk guarani4000,42260398330,0002499736
ETBEtiopisk birr16,09154929580,0621444201
NADNamibisk dollar9,12095754150,1096376116
PGKPapua Nya Guineansk kina2,23595070420,4472370514
SDGSudanesiskt pund4,50683110200,2218853952
MOPMacao pataca5,62941845010,1776382425
NIONicaraguansk cordoba20,87323943660,0479082321
BMDBermudisk dollar0,70422535211,4200000000
KZTKazakstansk tenge219,40844898490,0045577096
PABPanamansk balboa0,70422535211,4200000000
BAMBosnisk konvertibilna marka1,30433225600,7666758185
GYDGuyansk dollar143,95070680430,0069468224
YERJemenitisk rial176,12675940090,0056777289
MGAMadagaskisk ariary2186,61969863750,0004573269
KYDCaymansk dollar0,57746478371,7317073322
MZNMocambique metical48,59154929580,0205797101
RSDSerbisk dinar82,58441109570,0121088228
SCRSeychellisk rupie9,51408450700,1051073279
AMDArmenisk dram342,80216914240,0029171344
SBDSalomon-dollar5,47609138500,1826120000
AZNAzerbajdzjansk manat1,26236441540,7921642814
SLLSierra Leonsk leone5246,47886783960,0001906040
TOPTongansk pa'anga1,58680790540,6301960033
BZDBelizisk dollar1,40683096900,7108174486
MWKMalawisk kwacha510,56337999370,0019586207
GMDGambisk dalasi31,29502491250,0319539608
BIFBurundisk franc1197,53521126760,0008350485
SOSSomalisk shilling406,33802816900,0024610052
HTGHaitisk gourde45,78873003030,0218394351
GNFGuinesisk franc6585,21352112670,0001518554
MVRMaldivisk rufiyaa10,92957746690,0914948453
MNTMongolisk tögrög1737,32394366200,0005755979
CDFKongolesisk franc920,37994366200,0010865078
STDSão Tomé och Príncipe-dobra16358,77238819640,0000611293
TJSTadzjikistan-somoni5,61345069010,1781435440
KPWNordkoreansk won92,42086509060,0108200675
MMKBurmesisk kyat962,67605633800,0010387710
LSLLesotho loti9,12095754150,1096376116
LRDLiberiansk dollar66,54929577460,0150264550
KGSKirgizistansk som48,66768892170,0205475136
GIPGibraltar-pund0,56510760791,7695744774
XPTUns av platina0,00068559211458,5932608219
MDLMoldavisk leu14,00352128790,0714106102
CUPKubansk peso18,66197183100,0535849057
KHRKambodjansk riel2816,97183094440,0003549911
MKDMakedonisk denar40,81690076370,0244996553
VUVVanuatu-vatu75,66901193540,0132154494
MROMauretansk ouguiya252,81690140850,0039554318
ANGNederländska gulden1,25352110660,7977528218
SZLSwaziland-lilangeni9,12095754150,1096376116
CVEKapverdisk escudo73,65368715010,0135770528
SRDSurinamesisk dollar5,26056323250,1900937135
XPDUns av palladium0,00091114931097,5149991277
SVCSalvadoransk colón6,16197183100,1622857143
BSDBahamansk dollar0,70422535211,4200000000
XDRSärskilda dragningsrätter0,52045774431,9213855706
RWFRwandisk franc577,46478873240,0017317073
AWGArubansk eller nederländsk gulden1,26056338030,7932960894
DJFDjiboutisk franc126,03140886330,0079345300
BTNBhutanesisk ngultrum46,93445890380,0213063072
KMFKomoransk franc328,09058314050,0030479387
WSTSamoansk tala1,82205782760,5488300014
SPLSeborga luigino0,11737089208,5200000000
ERNEritreansk nakfa10,76056319220,0929319388
FKPFalklands-pund0,56510760791,7695744774
SHPSankthelenskt pund0,56510760791,7695744774
JEPJersey-pund0,56510760791,7695744774
TMTTurkmenistansk manat2,46478873240,4057142857
TVDTuvaluansk dollar0,91804239331,0892743160
IMPIsle of Man-pund0,56510760791,7695744774
GGPGuernsey-pund0,56510760791,7695744774
ZMWZambisk kwacha6,71126741760,1490031521
Klistra in länk i meddelande eller chatt

Get an XE account

Sign up FREE!

Access premium XE Services like Rate Alerts. Learn more ▶