Aktuella och historiska kursgrafer

Bygg upp aktuella och historiska kursgrafer med din valda källvaluta med XE Valutagrafer. För kommersiella ändamål kan du få ett automatiserat valutaflöde genom XE Currency Data API.
 

Från:

Datum:

2017-10-19 20:22 GMT

All figures are based on live mid-market rates. These rates are not available to consumer clients.

Valutakod ▲▼ Valutanamn ▲▼ Enheter per LYD LYD per enhet
USDUSA-dollar0,73474062531,3610245106
EUREuro0,61969915391,6136862438
GBPBrittiskt pund0,55809148861,7918209117
INRIndisk rupie47,72299187790,0209542604
AUDAustralisk dollar0,93217313421,0727620903
CADKanadensisk dollar0,91615547611,0915177894
SGDSingaporiansk dollar0,99643662961,0035761135
CHFSchweiziska franc0,71639082921,3958860991
MYRMalaysisk ringgit3,10368440160,3221977078
JPYJapansk yen82,63454657510,0121014762
CNYKinesisk yuan renminbi4,85952738280,2057813284
NZDNyzeeländsk dollar1,04497006480,9569652123
THBThailändsk baht24,31878542560,0411204747
HUFUngersk forint190,76236988350,0052421240
AEDEmiratisk dirham2,69948202750,3704414365
HKDHongkong-dollar5,73130751360,1744802556
MXNMexikansk peso13,80000195120,0724637579
ZARSydafrikansk rand9,90549186090,1009540984
PHPFilippinsk peso37,75982341500,0264831747
SEKSvensk krona5,96708312820,1675860682
IDRIndonesiska rupier9924,61169454490,0001007596
SARSaudiarabisk riyal2,75558059710,3628999279
BRLBrasiliansk real2,32759791390,4296274687
TRYTurkisk lira2,68026004520,3730981260
KESKenyansk shilling76,00079071400,0131577578
KRWSydkoreansk won830,39708421920,0012042431
EGPEgyptiskt pund12,96642038570,0771222874
IQDIrakisk dinar856,31533529340,0011677941
NOKNorsk krona5,82382078790,1717085804
KWDKuwaitisk dinar0,22186404464,5072648066
RUBRysk rubel42,08716704830,0237602117
DKKDansk krona4,61270002330,2167927667
PKRPakistansk rupie77,36142571220,0129263388
ILSIsraelisk shekel2,56121083730,3904403282
PLNPolsk zloty2,62395202920,3811045282
QARQatarisk riyal2,77753346830,3600316653
XAUUns av guld0,00056959711755,6269482464
OMROmansk rial0,28258977253,5386984858
COPColombiansk peso2144,48545573970,0004663123
CLPChilensk peso459,10513056200,0021781503
TWDTaiwanesisk dollar22,21868118630,0450071717
ARSArgentinsk peso12,83744419000,0778971254
CZKTjeckisk krona15,93814278520,0627425675
VNDVietnamesisk dong16691,65135654170,0000599102
MADMarockansk dirham6,90110682820,1449042922
JODJordansk dinar0,52082975921,9200131758
BHDBahrainsk dinar0,27717710193,6078016305
XOFCFA-franc406,49599791810,0024600488
LKRLankesisk rupie112,89974340000,0088574161
UAHUkrainsk hryvnia19,48236584050,0513284684
NGNNigeriansk naira263,86384391400,0037898334
TNDTunisisk dinar1,81473220790,5510454907
UGXUgandisk shilling2686,58570271440,0003722197
RONRumänsk leu2,84975840530,3509069394
BDTBangladeshisk taka60,60121466120,0165013194
PENPeruansk Sol2,37587434580,4208976800
GELGeorgiska lari1,82678855880,5474087273
XAFCentralafrikansk CFA-franc BEAC406,49599791810,0024600488
FJDFiji-dollar1,50228817560,6656512487
VEFVenezuelansk bolivar7,41943832320,1347810921
BYNVitrysk rubel1,44009165340,6944002471
HRKKroatisk kuna4,65344665840,2148944800
UZSUzbekistansk som5920,77062148300,0001688969
BGNBulgarisk lev1,21412454830,8236387292
DZDAlgerisk dinar84,30564175800,0118616024
IRRIransk rial25185,92642986310,0000397047
DOPDominikansk peso35,12681384690,0284682808
ISKIsländsk krona77,19241435570,0129546408
XAGUns av silver0,042527093323,5144215886
CRCCostaricansk colón418,70171966060,0023883351
SYPSyriskt pund378,70422660110,0026405832
LYDLibysk dinar1,00000000001,0000000000
JMDJamaicansk dollar93,61312995170,0106822622
MURMauritisk rupie25,12462526650,0398015887
GHSGhana cedi3,23720571730,3089083881
AOAAngolansk kwanza122,10495845360,0081896756
UYUUruguayansk peso21,73321049560,0460125300
AFNAfghansk afghani50,12632109850,0199495989
LBPLibanesiskt pund1109,55736304930,0009012603
XPFCFP-franc73,94977970570,0135226907
TTDTrinidad-dollar4,95327282420,2018867192
TZSTanzanisk shilling1650,21157213550,0006059829
ALLAlbansk lek82,88661600960,0120646740
XCDÖstkaribisk dollar1,98380027730,5040830024
GTQGuatemalansk quetzal5,39545068730,1853413288
NPRNepalesisk rupie76,50534124030,0130709828
BOBBoliviansk bolíviano5,07593085050,1970082000
ZWDZimbabwisk dollar265,90263230490,0037607751
BBDBarbadisk dollar1,46948125060,6805122553
CUCKubansk konvertibel peso0,73474062531,3610245106
LAKLaotisk kip6094,77984612690,0001640748
BNDBruneisk dollar0,99643662961,0035761135
BWPBotswana pula7,58635242940,1318156531
HNLHonduransk lempira17,24050381630,0580029453
PYGParaguayansk guarani4152,01700937070,0002408468
ETBEtiopisk birr19,91243169250,0502198835
NADNamibisk dollar9,90549186090,1009540984
PGKPapua Nya Guineansk kina2,35376843930,4248506282
SDGSudanesiskt pund4,90704208880,2037887554
MOPMacao pataca5,90324673900,1693983064
NIONicaraguansk cordoba22,39618637310,0446504589
BMDBermudisk dollar0,73474062531,3610245106
KZTKazakstansk tenge245,83374567040,0040677898
PABPanamansk balboa0,73474062531,3610245106
BAMBosnisk konvertibilna marka1,21202619630,8250646752
GYDGuyansk dollar152,52062630240,0065564903
YERJemenitisk rial183,85899944940,0054389505
MGAMadagaskisk ariary2265,16370535080,0004414692
KYDCaymansk dollar0,60248731511,6597859821
MZNMocambique metical44,97281378730,0222356556
RSDSerbisk dinar74,02744816250,0135085029
SCRSeychellisk rupie10,00923734750,0999077118
AMDArmenisk dram353,77624741960,0028266454
SBDSalomon-dollar5,72291932410,1747359946
AZNAzerbajdzjansk manat1,24802221790,8012677865
SLLSierra Leonsk leone5626,25912031870,0001777380
TOPTongansk pa'anga1,62089163830,6169443881
BZDBelizisk dollar1,46922397410,6806314201
MWKMalawisk kwacha533,62617348960,0018739710
GMDGambisk dalasi35,04880863140,0285316403
BIFBurundisk franc1285,52241696040,0007778939
SOSSomalisk shilling423,65406303400,0023604164
HTGHaitisk gourde46,48701678290,0215113825
GNFGuinesisk franc6630,32556276400,0001508222
MVRMaldivisk rufiyaa11,32298536610,0883159315
MNTMongolisk tögrög1801,92963298640,0005549606
CDFKongolesisk franc1150,71006534840,0008690286
STDSão Tomé och Príncipe-dobra15262,68548008470,0000655193
TJSTadzjikistan-somoni6,46609659570,1546528087
KPWNordkoreansk won95,75881826940,0104429025
MMKBurmesisk kyat1002,51944926870,0009974869
LSLLesotho loti9,90549186090,1009540984
LRDLiberiansk dollar86,96207737860,0114992653
KGSKirgizistansk som50,41500672260,0198353638
GIPGibraltar-pund0,55809148861,7918209117
XPTUns av platina0,00079548931257,0878579599
MDLMoldavisk leu12,71114152910,0786711404
CUPKubansk peso19,47062657110,0513594155
KHRKambodjansk riel2975,15219877420,0003361173
MKDMakedonisk denar38,11437605020,0262368194
VUVVanuatu-vatu79,50535217670,0125777696
MROMauretansk ouguiya260,12960499600,0038442376
ANGNederländska gulden1,31462141250,7606752716
SZLSwaziland-lilangeni9,90549186090,1009540984
CVEKapverdisk escudo68,55639273760,0145865318
SRDSurinamesisk dollar5,46683139310,1829213173
XPDUns av palladium0,00076477161307,5799270016
SVCSalvadoransk colón6,42898047160,1555456584
BSDBahamansk dollar0,73474062531,3610245106
XDRSärskilda dragningsrätter0,51997690801,9231623264
RWFRwandisk franc618,55769027650,0016166641
AWGArubansk eller nederländsk gulden1,31518571930,7603488886
DJFDjiboutisk franc131,28340141960,0076171092
BTNBhutanesisk ngultrum47,72299187790,0209542604
KMFKomoransk franc304,87199843860,0032800651
WSTSamoansk tala1,85798022720,5382188601
SPLSeborga luigino0,12245677048,1661470963
ERNEritreansk nakfa11,19033391110,0893628383
FKPFalklands-pund0,55809148861,7918209117
SHPSankthelenskt pund0,55809148861,7918209117
JEPJersey-pund0,55809148861,7918209117
TMTTurkmenistansk manat2,53599115530,3943231418
TVDTuvaluansk dollar0,93217313421,0727620903
IMPIsle of Man-pund0,55809148861,7918209117
GGPGuernsey-pund0,55809148861,7918209117
ZMWZambisk kwacha7,19423912390,1390001059