Aktuella och historiska kursgrafer

Bygg upp aktuella och historiska kursgrafer med din valda källvaluta med XE Valutagrafer. För kommersiella ändamål kan du få ett automatiserat valutaflöde genom XE Currency Data API.
 

Från:

Datum:

2017-08-18 12:52 GMT

All figures are based on live mid-market rates. These rates are not available to consumer clients.

Valutakod ▲▼ Valutanamn ▲▼ Enheter per LYD LYD per enhet
USDUSA-dollar0,74508669371,3421256995
EUREuro0,63461639691,5757550623
GBPBrittiskt pund0,57819821961,7295106871
INRIndisk rupie47,78373536340,0209276230
AUDAustralisk dollar0,94014063481,0636706499
CADKanadensisk dollar0,93967629911,0641962566
SGDSingaporiansk dollar1,01580303570,9844428151
CHFSchweiziska franc0,71650240161,3956687343
MYRMalaysisk ringgit3,19813317290,3126824137
JPYJapansk yen81,20169032330,0123150146
CNYKinesisk yuan renminbi4,97319259190,2010780764
NZDNyzeeländsk dollar1,01802802280,9822912313
THBThailändsk baht24,74375216190,0404142425
HUFUngersk forint192,74639424900,0051881645
AEDEmiratisk dirham2,73758790060,3652850744
HKDHongkong-dollar5,82827404030,1715773818
MXNMexikansk peso13,28383221800,0752794814
ZARSydafrikansk rand9,83667375350,1016603808
PHPFilippinsk peso38,31969710600,0260962397
SEKSvensk krona6,05121237620,1652561401
IDRIndonesiska rupier9959,76776270280,0001004039
SARSaudiarabisk riyal2,79437862090,3578613122
BRLBrasiliansk real2,35942945870,4238312768
TRYTurkisk lira2,62465388610,3810026173
KESKenyansk shilling76,96560590170,0129928166
KRWSydkoreansk won850,09431123030,0011763401
EGPEgyptiskt pund13,38896032640,0746883982
IQDIrakisk dinar869,81258541940,0011496729
NOKNorsk krona5,91091886910,1691784344
KWDKuwaitisk dinar0,22529935944,4385390299
RUBRysk rubel44,20085760520,0226239954
DKKDansk krona4,71905195080,2119069700
PKRPakistansk rupie78,55685405650,0127296340
ILSIsraelisk shekel2,69907806200,3704968797
PLNPolsk zloty2,71727971000,3680151132
QARQatarisk riyal2,72115937570,3674904193
XAUUns av guld0,00057522361738,4543498997
OMROmansk rial0,28696258733,4847748253
COPColombiansk peso2227,99033929600,0004488350
CLPChilensk peso481,20320444370,0020781241
TWDTaiwanesisk dollar22,60045889990,0442468892
ARSArgentinsk peso12,93490773250,0773101765
CZKTjeckisk krona16,56470874310,0603693078
VNDVietnamesisk dong16933,80871348440,0000590535
MADMarockansk dirham7,07009293390,1414408565
JODJordansk dinar0,52820645461,8931991296
BHDBahrainsk dinar0,28110889243,5573403303
XOFCFA-franc416,28106786300,0024022231
LKRLankesisk rupie114,24374134810,0087532147
UAHUkrainsk hryvnia18,99207023130,0526535542
NGNNigeriansk naira271,55427722950,0036825051
TNDTunisisk dinar1,79411865890,5573767348
UGXUgandisk shilling2685,17735169340,0003724149
RONRumänsk leu2,91344951150,3432357403
BDTBangladeshisk taka60,49629678090,0165299374
PENPeruansk Sol2,41500549560,4140777327
GELGeorgiska lari1,78824650840,5592070195
XAFCentralafrikansk CFA-franc BEAC416,28106786300,0024022231
FJDFiji-dollar1,50301425000,6653296866
VEFVenezuelansk bolivar7,63084249870,1310471288
BYNVitrysk rubel1,44436743350,6923446049
HRKKroatisk kuna4,69969148350,2127799247
UZSUzbekistansk som3093,71332260330,0003232362
BGNBulgarisk lev1,24352790740,8041636976
DZDAlgerisk dinar82,30077383000,0121505540
IRRIransk rial24582,99726983310,0000406785
DOPDominikansk peso35,17094226140,0284325621
ISKIsländsk krona80,48659970080,0124244285
XAGUns av silver0,043339624223,0735733759
CRCCostaricansk colón427,90410118660,0023369722
SYPSyriskt pund383,88603710960,0026049398
LYDLibysk dinar1,00000000001,0000000000
JMDJamaicansk dollar95,18024672170,0105063817
MURMauritisk rupie25,05684802980,0399092495
GHSGhana cedi3,28576685590,3043429567
AOAAngolansk kwanza123,81817357730,0080763588
UYUUruguayansk peso21,31437287710,0469166982
AFNAfghansk afghani51,21397041490,0195259222
LBPLibanesiskt pund1122,42978895070,0008909243
XPFCFP-franc75,72988029840,0132048274
TTDTrinidad-dollar5,04401363950,1982548168
TZSTanzanisk shilling1667,85618060810,0005995721
ALLAlbansk lek84,07121720850,0118946773
XCDÖstkaribisk dollar2,01173432600,4970835299
GTQGuatemalansk quetzal5,41923878520,1845277611
NPRNepalesisk rupie76,43806413700,0130824873
BOBBoliviansk bolíviano5,14996210040,1941761863
ZWDZimbabwisk dollar269,64687445810,0037085540
BBDBarbadisk dollar1,49017338740,6710628498
CUCKubansk konvertibel peso0,74508669371,3421256995
LAKLaotisk kip6213,40773738350,0001609423
BNDBruneisk dollar1,01580303570,9844428151
BWPBotswana pula7,65858095920,1305724919
HNLHonduransk lempira17,40681888590,0574487508
PYGParaguayansk guarani4152,15036157560,0002408391
ETBEtiopisk birr17,41488888060,0574221292
NADNamibisk dollar9,83667375350,1016603808
PGKPapua Nya Guineansk kina2,37608522460,4208603251
SDGSudanesiskt pund4,96290208270,2014950090
MOPMacao pataca6,00312226150,1665799823
NIONicaraguansk cordoba22,53163112310,0443820509
BMDBermudisk dollar0,74508669371,3421256995
KZTKazakstansk tenge248,21260153220,0040288043
PABPanamansk balboa0,74508669371,3421256995
BAMBosnisk konvertibilna marka1,24120178750,8056707701
GYDGuyansk dollar154,66736773180,0064654879
YERJemenitisk rial186,11636304570,0053729827
MGAMadagaskisk ariary2200,43809287360,0004544550
KYDCaymansk dollar0,61108692331,6364284063
MZNMocambique metical45,61057095400,0219247420
RSDSerbisk dinar75,80781928240,0131912514
SCRSeychellisk rupie10,13096680960,0987072625
AMDArmenisk dram356,32237726810,0028064474
SBDSalomon-dollar5,79324097100,1726149499
AZNAzerbajdzjansk manat1,25684420930,7956435591
SLLSierra Leonsk leone5639,78157636270,0001773118
TOPTongansk pa'anga1,60018918650,6249261078
BZDBelizisk dollar1,48992696020,6711738405
MWKMalawisk kwacha544,39489861520,0018369019
GMDGambisk dalasi33,72711479620,0296497345
BIFBurundisk franc1297,61750021160,0007706431
SOSSomalisk shilling429,77266284910,0023268116
HTGHaitisk gourde47,11346826700,0212253531
GNFGuinesisk franc6625,07253133390,0001509417
MVRMaldivisk rufiyaa11,47469159040,0871483118
MNTMongolisk tögrög1820,70676511300,0005492373
CDFKongolesisk franc1190,21512802100,0008401842
STDSão Tomé och Príncipe-dobra15597,50840134240,0000641128
TJSTadzjikistan-somoni6,56521099070,1523180293
KPWNordkoreansk won96,96823606300,0103126554
MMKBurmesisk kyat1016,19955074860,0009840587
LSLLesotho loti9,83667375350,1016603808
LRDLiberiansk dollar85,24576722930,0117307877
KGSKirgizistansk som51,19911383580,0195315881
GIPGibraltar-pund0,57819821961,7295106871
XPTUns av platina0,00075439931325,5579483707
MDLMoldavisk leu13,31496373560,0751034715
CUPKubansk peso19,74479738360,0506462528
KHRKambodjansk riel3054,35539755840,0003274013
MKDMakedonisk denar39,02973142650,0256214932
VUVVanuatu-vatu80,30763071610,0124521168
MROMauretansk ouguiya267,00832631230,0037452016
ANGNederländska gulden1,33310304670,7501295586
SZLSwaziland-lilangeni9,83667375350,1016603808
CVEKapverdisk escudo70,12344683520,0142605654
SRDSurinamesisk dollar5,53919729890,1805315727
XPDUns av palladium0,00079795891253,1974312606
SVCSalvadoransk colón6,51950857010,1533857942
BSDBahamansk dollar0,74508669371,3421256995
XDRSärskilda dragningsrätter0,52914823151,8898296175
RWFRwandisk franc626,12540993340,0015971241
AWGArubansk eller nederländsk gulden1,33370518180,7497908936
DJFDjiboutisk franc133,02622476630,0075173147
BTNBhutanesisk ngultrum47,78373536340,0209276230
KMFKomoransk franc312,21080089720,0032029641
WSTSamoansk tala1,83535204390,5448545980
SPLSeborga luigino0,12418111518,0527542292
ERNEritreansk nakfa11,42844648360,0875009566
FKPFalklands-pund0,57819821961,7295106871
SHPSankthelenskt pund0,57819821961,7295106871
JEPJersey-pund0,57819821961,7295106871
TMTTurkmenistansk manat2,57054912900,3890219365
TVDTuvaluansk dollar0,94014063481,0636706499
IMPIsle of Man-pund0,57819821961,7295106871
GGPGuernsey-pund0,57819821961,7295106871
ZMWZambisk kwacha6,72907424170,1486088523