AD

Aktuella och historiska kursgrafer

Bygg upp aktuella och historiska kursgrafer med din valda källvaluta med XE Valutagrafer. För kommersiella ändamål kan du få ett automatiserat valutaflöde genom XE Currency Data API.
 

Från:

Datum:

Mid-market kurs enligt 2016-12-04 20:30 GMT

Valutakod ▲▼ Valutanamn ▲▼ Enheter per LYD LYD per enhet
USDUSA-dollar0,70249388191,4234999418
EUREuro0,65970292791,5158338060
GBPBrittiskt pund0,55244436651,8101370213
INRIndisk rupie47,78008603130,0209292214
AUDAustralisk dollar0,94198999831,0615823967
CADKanadensisk dollar0,93406219611,0705925196
SGDSingaporiansk dollar0,99792768391,0020766195
CHFSchweiziska franc0,71073381261,4069965186
MYRMalaysisk ringgit3,11907287580,3206080909
JPYJapansk yen79,63813646460,0125567981
CNYKinesisk yuan renminbi4,83582738410,2067898460
NZDNyzeeländsk dollar0,98438489911,0158628001
THBThailändsk baht24,99157109510,0400134908
HUFUngersk forint206,65328828590,0048390229
AEDEmiratisk dirham2,57983854150,3876211569
HKDHongkong-dollar5,44819832590,1835469159
MXNMexikansk peso14,49056231750,0690104344
ZARSydafrikansk rand9,73797586580,1026907454
PHPFilippinsk peso34,85072190920,0286938102
SEKSvensk krona6,47176029810,1545174657
IDRIndonesiska rupier9497,71728312010,0001052885
SARSaudiarabisk riyal2,63593266830,3793723611
BRLBrasiliansk real2,42662456480,4120950618
TRYTurkisk lira2,46977927700,4048944816
KESKenyansk shilling71,47875248210,0139901714
KRWSydkoreansk won819,95082463770,0012195853
EGPEgyptiskt pund12,43416472520,0804235767
IQDIrakisk dinar815,59539687150,0012260981
NOKNorsk krona5,91725267760,1689973463
KWDKuwaitisk dinar0,21432316194,6658512829
RUBRysk rubel44,84720952690,0222979314
DKKDansk krona4,90738555230,2037744924
PKRPakistansk rupie73,60730808660,0135856075
ILSIsraelisk shekel2,67839139850,3733584272
PLNPolsk zloty2,95908634920,3379421490
QARQatarisk riyal2,55799094610,3909317981
XAUUns av guld0,00059655221676,2992964906
OMROmansk rial0,27017915653,7012477688
COPColombiansk peso2166,49117670090,0004615758
CLPChilensk peso472,93883173840,0021144383
TWDTaiwanesisk dollar22,40885245620,0446252213
ARSArgentinsk peso11,18370276570,0894158242
CZKTjeckisk krona17,84480133600,0560387298
VNDVietnamesisk dong15918,51136357260,0000628199
MADMarockansk dirham7,02283115500,1423927157
JODJordansk dinar0,49771693472,0091741514
BHDBahrainsk dinar0,26476993533,7768638609
XOFCFA-franc432,73675346730,0023108737
LKRLankesisk rupie104,20577918980,0095963967
UAHUkrainsk hryvnia18,24376563030,0548132453
NGNNigeriansk naira221,43645959820,0045159682
TNDTunisisk dinar1,62191786190,6165540336
UGXUgandisk shilling2546,54032184250,0003926896
RONNya rumänsk leu2,97189992870,3364850850
BDTBangladeshisk taka55,82718965110,0179124188
PENPeruansk Sol2,39761169390,4170817162
GELGeorgiska lari1,81707067490,5503363264
XAFCentralafrikansk CFA-franc BEAC432,73675346730,0023108737
FJDFiji-dollar1,47319991970,6787944980
VEFVenezuelansk bolivar7,00737673980,1427067556
BYNVitrysk rubel1,37688803530,7262754664
HRKKroatisk kuna4,97840742710,2008674490
UZSUzbekistansk som2240,95548322140,0004462382
BGNBulgarisk lev1,28920205220,7756736024
DZDAlgerisk dinar78,31107077160,0127695866
IRRIransk rial22543,02866977240,0000443596
DOPDominikansk peso32,38496688310,0308785247
ISKIsländsk krona78,29294313640,0127725432
XAGUns av silver0,041990070623,8151540267
CRCCostaricansk colón382,97857758310,0026111121
SYPSyriskt pund149,84194500660,0066736987
LYDLibysk dinar1,00000000001,0000000000
JMDJamaicansk dollar90,53741492780,0110451574
MURMauritisk rupie25,12820647670,0397959162
GHSGhana cedi3,04165247850,3287686569
AOAAngolansk kwanza115,96347866040,0086234046
UYUUruguayansk peso20,31612311780,0492219896
AFNAfghansk afghani46,71584314550,0214060142
LBPLibanesiskt pund1057,74500365670,0009454074
XPFCFP-franc78,72349974770,0127026873
TTDTrinidad-dollar4,71373397430,2121460408
TZSTanzanisk shilling1527,92419310550,0006544827
ALLAlbansk lek89,46710025850,0111772931
XCDÖstkaribisk dollar1,89673351460,5272221914
GTQGuatemalansk quetzal5,28872524610,1890814806
NPRNepalesisk rupie76,60695996370,0130536442
BOBBoliviansk bolíviano4,81910812350,2075072761
ZWDZimbabwisk dollar254,23253585510,0039334069
BBDBarbadisk dollar1,40498776380,7117499709
CUCKubansk konvertibel peso0,70249388191,4234999418
LAKLaotisk kip5746,39995384040,0001740220
BNDBruneisk dollar0,99792768391,0020766195
BWPBotswana pula7,77955562040,1285420465
HNLHonduransk lempira16,15735928340,0618913018
PYGParaguayansk guarani4099,05180081400,0002439589
ETBEtiopisk birr15,80611234250,0632666641
NADNamibisk dollar9,73797586580,1026907454
PGKPapua Nya Guineansk kina2,23006682810,4484170552
SDGSudanesiskt pund4,55251175700,2196589605
MOPMacao pataca5,61164427570,1782008892
NIONicaraguansk cordoba20,42149714650,0489680063
BMDBermudisk dollar0,70249388191,4234999418
KZTKazakstansk tenge237,30242472630,0042140320
PABPanamansk balboa0,70249388191,4234999418
BAMBosnisk konvertibilna marka1,29026677740,7750335182
GYDGuyansk dollar142,74675465570,0070054132
YERJemenitisk rial175,62347047190,0056939998
MGAMadagaskisk ariary2328,76721845730,0004294117
KYDCaymansk dollar0,57567267861,7370982457
MZNMocambique metical51,95644686130,0192468897
RSDSerbisk dinar81,10842783220,0123291750
SCRSeychellisk rupie9,39445078430,1064458182
AMDArmenisk dram337,70637137040,0029611523
SBDSalomon-dollar5,48891832110,1821852579
AZNAzerbajdzjansk manat1,21770288590,8212183872
SLLSierra Leonsk leone3889,70862401150,0002570887
TOPTongansk pa'anga1,59657701290,6263399710
BZDBelizisk dollar1,39093789950,7189393576
MWKMalawisk kwacha503,18932722160,0019873235
GMDGambisk dalasi30,37829772320,0329182369
BIFBurundisk franc1172,98915928180,0008525228
SOSSomalisk shilling402,66990059990,0024834238
HTGHaitisk gourde46,72989066490,0213995793
GNFGuinesisk franc6417,28161104300,0001558292
MVRMaldivisk rufiyaa10,57253305640,0945847125
MNTMongolisk tögrög1729,53993720720,0005781884
CDFKongolesisk franc706,00635129700,0014164179
STDSão Tomé och Príncipe-dobra16167,89669164270,0000618510
TJSTadzjikistan-somoni5,53305246220,1807320655
KPWNordkoreansk won91,24103021470,0109599815
MMKBurmesisk kyat925,88693632780,0010800455
LSLLesotho loti9,73797586580,1026907454
LRDLiberiansk dollar63,92694325180,0156428565
KGSKirgizistansk som48,51774166760,0206110170
GIPGibraltar-pund0,55244436651,8101370213
XPTUns av platina0,00075612181322,5382084559
MDLMoldavisk leu14,15525145210,0706451597
CUPKubansk peso18,61608787000,0537169789
KHRKambodjansk riel2811,38051531410,0003556971
MKDMakedonisk denar40,41447216750,0247436115
VUVVanuatu-vatu75,57429309980,0132320126
MROMauretansk ouguiya249,38532807010,0040098590
ANGNederländska gulden1,24341426990,8042371912
SZLSwaziland-lilangeni9,73797586580,1026907454
CVEKapverdisk escudo72,67298993740,0137602705
SRDSurinamesisk dollar5,43027772040,1841526440
XPDUns av palladium0,00094295751060,4932216632
SVCSalvadoransk colón6,14682146650,1626857076
BSDBahamansk dollar0,70249388191,4234999418
XDRSärskilda dragningsrätter0,51839972641,9290133638
RWFRwandisk franc568,33161404530,0017595361
AWGArubansk eller nederländsk gulden1,25746404860,7952513641
DJFDjiboutisk franc124,97365730010,0080016863
BTNBhutanesisk ngultrum47,78008603130,0209292214
KMFKomoransk franc324,55256510050,0030811650
WSTSamoansk tala1,83514592050,5449157960
SPLSeborga luigino0,11708231368,5409996510
ERNEritreansk nakfa7,35510892290,1359599172
FKPFalklands-pund0,55244436651,8101370213
SHPSankthelenskt pund0,55244436651,8101370213
JEPJersey-pund0,55244436651,8101370213
TMTTurkmenistansk manat2,45872858660,4067142691
TVDTuvaluansk dollar0,94198999831,0615823967
IMPIsle of Man-pund0,55244436651,8101370213
GGPGuernsey-pund0,55244436651,8101370213
ZMWZambisk kwacha6,87038997730,1455521453
Klistra in länk i meddelande eller chatt

Get an XE account

Sign up FREE!

Access premium XE Services like Rate Alerts. Learn more ▶