AD

Aktuella och historiska kursgrafer

Bygg upp aktuella och historiska kursgrafer med din valda källvaluta med XE Valutagrafer. För kommersiella ändamål kan du få ett automatiserat valutaflöde genom XE Currency Data API.
 

Från:

Datum:

Mid-market kurs enligt 2017-02-26 16:48 GMT

Valutakod ▲▼ Valutanamn ▲▼ Enheter per LYD LYD per enhet
USDUSA-dollar0,70086907151,4268000126
EUREuro0,66358283691,5069708625
GBPBrittiskt pund0,56220195841,7787202357
INRIndisk rupie46,70941926830,0214089581
AUDAustralisk dollar0,91330345511,0949263297
CADKanadensisk dollar0,91754274491,0898674809
SGDSingaporiansk dollar0,98472104541,0155160232
CHFSchweiziska franc0,70619567641,4160381229
MYRMalaysisk ringgit3,10975592840,3215686449
JPYJapansk yen78,63330460480,0127172577
CNYKinesisk yuan renminbi4,81195678400,2078156652
NZDNyzeeländsk dollar0,97288877221,0278667291
THBThailändsk baht24,42528607140,0409411786
HUFUngersk forint204,70282970480,0048851303
AEDEmiratisk dirham2,57422198560,3884668865
HKDHongkong-dollar5,43940982020,1838434744
MXNMexikansk peso13,95682634170,0716495266
ZARSydafrikansk rand9,07677311870,1101713116
PHPFilippinsk peso35,16260003250,0284393076
SEKSvensk krona6,33459484180,1578632928
IDRIndonesiska rupier9341,88385365870,0001070448
SARSaudiarabisk riyal2,62867953950,3804191363
BRLBrasiliansk real2,17956270880,4588076296
TRYTurkisk lira2,52698342520,3957287531
KESKenyansk shilling72,43481746730,0138055156
KRWSydkoreansk won791,63161622840,0012632138
EGPEgyptiskt pund11,00364428840,0908789828
IQDIrakisk dinar828,42724248070,0012071066
NOKNorsk krona5,87132038550,1703194400
KWDKuwaitisk dinar0,21385267544,6761163870
RUBRysk rubel40,98051594860,0244018402
DKKDansk krona4,93341739410,2026992488
PKRPakistansk rupie73,38098964430,0136275077
ILSIsraelisk shekel2,58375388280,3870337677
PLNPolsk zloty2,86252450520,3493419875
QARQatarisk riyal2,55158391780,3919134280
XAUUns av guld0,00055751741793,6659658146
OMROmansk rial0,26969440963,7079003651
COPColombiansk peso2023,40900934160,0004942155
CLPChilensk peso453,32211542850,0022059369
TWDTaiwanesisk dollar21,48023580510,0465544238
ARSArgentinsk peso10,84174357040,0922360867
CZKTjeckisk krona17,92819580480,0557780610
VNDVietnamesisk dong15989,62699657420,0000625405
MADMarockansk dirham7,07422206920,1413582992
JODJordansk dinar0,49586485472,0166785174
BHDBahrainsk dinar0,26415754423,7856196871
XOFCFA-franc435,28180692490,0022973623
LKRLankesisk rupie106,39879394290,0093986028
UAHUkrainsk hryvnia18,84636890410,0530606190
NGNNigeriansk naira222,17549565680,0045009464
TNDTunisisk dinar1,60379872250,6235196387
UGXUgandisk shilling2503,50432330020,0003994401
RONNya rumänsk leu2,99803754010,3335515272
BDTBangladeshisk taka55,90131863790,0178886657
PENPeruansk Sol2,27887570970,4388128741
GELGeorgiska lari1,81525089510,5508880357
XAFCentralafrikansk CFA-franc BEAC435,28180692490,0022973623
FJDFiji-dollar1,44606811170,6915303587
VEFVenezuelansk bolivar6,99081834490,1430447697
BYNVitrysk rubel1,31062516700,7629946572
HRKKroatisk kuna4,90580310620,2038402232
UZSUzbekistansk som2367,18528889880,0004224426
BGNBulgarisk lev1,29783430310,7705143851
DZDAlgerisk dinar77,24067827310,0129465461
IRRIransk rial22708,85878478530,0000440357
DOPDominikansk peso32,83571492910,0304546437
ISKIsländsk krona76,28959842980,0131079468
XAGUns av silver0,037813276026,4457382333
CRCCostaricansk colón388,80711739940,0025719694
SYPSyriskt pund150,22442952760,0066567069
LYDLibysk dinar1,00000000001,0000000000
JMDJamaicansk dollar89,22063493730,0112081695
MURMauritisk rupie24,76170557850,0403849402
GHSGhana cedi3,19491153130,3129977122
AOAAngolansk kwanza116,17198513390,0086079273
UYUUruguayansk peso19,79955126910,0505061951
AFNAfghansk afghani46,64283884540,0214395184
LBPLibanesiskt pund1056,27976050550,0009467189
XPFCFP-franc79,18649604660,0126284158
TTDTrinidad-dollar4,69512182690,2129870186
TZSTanzanisk shilling1561,53629124100,0006403950
ALLAlbansk lek89,81350765080,0111341827
XCDÖstkaribisk dollar1,89234652640,5284444398
GTQGuatemalansk quetzal5,15208842680,1940960475
NPRNepalesisk rupie74,94250712650,0133435621
BOBBoliviansk bolíviano4,80796192390,2079883360
ZWDZimbabwisk dollar253,64451696590,0039425256
BBDBarbadisk dollar1,40173814290,7134000063
CUCKubansk konvertibel peso0,70086907151,4268000126
LAKLaotisk kip5740,81856443260,0001741912
BNDBruneisk dollar0,98472104541,0155160232
BWPBotswana pula7,25690893060,1377997174
HNLHonduransk lempira16,43538026080,0608443482
PYGParaguayansk guarani3981,35691585170,0002511706
ETBEtiopisk birr16,02186697390,0624146987
NADNamibisk dollar9,07677311870,1101713116
PGKPapua Nya Guineansk kina2,22508408470,4494212182
SDGSudanesiskt pund4,48535191220,2229479469
MOPMacao pataca5,60259211490,1784888101
NIONicaraguansk cordoba20,77726362380,0481295332
BMDBermudisk dollar0,70086907151,4268000126
KZTKazakstansk tenge218,36276619690,0045795353
PABPanamansk balboa0,70086907151,4268000126
BAMBosnisk konvertibilna marka1,29785521980,7705019672
GYDGuyansk dollar143,26464946640,0069800890
YERJemenitisk rial175,18222227570,0057083418
MGAMadagaskisk ariary2176,19846692250,0004595169
KYDCaymansk dollar0,58262838301,7163599117
MZNMocambique metical48,35996593160,0206782611
RSDSerbisk dinar82,25042969180,0121579912
SCRSeychellisk rupie9,44981755160,1058221489
AMDArmenisk dram341,16840193960,0029311038
SBDSalomon-dollar5,53791607640,1805733395
AZNAzerbajdzjansk manat1,25634808950,7959577512
SLLSierra Leonsk leone5184,32852168400,0001928890
TOPTongansk pa'anga1,57924530820,6332138489
BZDBelizisk dollar1,40012612720,7142213695
MWKMalawisk kwacha502,44603891490,0019902635
GMDGambisk dalasi31,14662153620,0321062109
BIFBurundisk franc1182,64648831430,0008455612
SOSSomalisk shilling402,99971609680,0024813913
HTGHaitisk gourde45,57050467440,0219440186
GNFGuinesisk franc6516,68062655380,0001534524
MVRMaldivisk rufiyaa10,82842702060,0923495165
MNTMongolisk tögrög1729,04399932300,0005783543
CDFKongolesisk franc879,59068469820,0011368924
STDSão Tomé och Príncipe-dobra16262,19525225320,0000614923
TJSTadzjikistan-somoni5,58669744150,1789966273
KPWNordkoreansk won91,98039477910,0108718820
MMKBurmesisk kyat958,08802070310,0010437454
LSLLesotho loti9,07677311870,1101713116
LRDLiberiansk dollar63,07821643250,0158533335
KGSKirgizistansk som48,43574268230,0206459103
GIPGibraltar-pund0,56220195841,7787202357
XPTUns av platina0,00067476581481,9957710747
MDLMoldavisk leu13,93678164660,0717525771
CUPKubansk peso18,57303039400,0538415099
KHRKambodjansk riel2790,15977353300,0003584024
MKDMakedonisk denar40,62237074090,0246169778
VUVVanuatu-vatu75,30837959090,0132787348
MROMauretansk ouguiya248,80852037290,0040191550
ANGNederländska gulden1,24754692720,8015730537
SZLSwaziland-lilangeni9,07677311870,1101713116
CVEKapverdisk escudo73,18474715980,0136640494
SRDSurinamesisk dollar5,23549181690,1910040231
XPDUns av palladium0,00090376991106,4762757598
SVCSalvadoransk colón6,13260437540,1630628586
BSDBahamansk dollar0,70086907151,4268000126
XDRSärskilda dragningsrätter0,51815249571,9299337709
RWFRwandisk franc571,60779375440,0017494513
AWGArubansk eller nederländsk gulden1,25455563790,7970949791
DJFDjiboutisk franc124,47435137130,0080337836
BTNBhutanesisk ngultrum46,70941926830,0214089581
KMFKomoransk franc326,46135519370,0030631497
WSTSamoansk tala1,81337404850,5514582062
SPLSeborga luigino0,11681151198,5608000755
ERNEritreansk nakfa10,70927922490,0933769658
FKPFalklands-pund0,56220195841,7787202357
SHPSankthelenskt pund0,56220195841,7787202357
JEPJersey-pund0,56220195841,7787202357
TMTTurkmenistansk manat2,45304175020,4076571465
TVDTuvaluansk dollar0,91330345511,0949263297
IMPIsle of Man-pund0,56220195841,7787202357
GGPGuernsey-pund0,56220195841,7787202357
ZMWZambisk kwacha6,67928206400,1497166897
Klistra in länk i meddelande eller chatt

Get an XE account

Sign up FREE!

Access premium XE Services like Rate Alerts. Learn more ▶